Hvězdička

Elvíra nebyla odjakživa hvězda. Narodila se rodičům, kteří neměli ani vindru a kteří toužili mít kluka. Jenže se narodila drobná křehounká holčička – a to pro ně bylo hořké zklamání. Když Elvíra zjistila, že má mimořádné nadání pro akrobatiku, zkoušela si její pomocí vydělat pár pencí. A pak se objevil tajemný cizinec s krutýma očima. Nějakou dobu ji sledoval a nakonec ji koupil za pět zlatých od jejího vlastního otce. Elvíra se stává hvězdou – nebo spíš hvězdičkou: akrobatkou Taglefieldského pojízdného cirkusu. Diváci ji milují, ale život za sametovými oponami není ani trochu hvězdný. Když začne být neúnosně nebezpečný, poskytne osud Elvíře nějakou lepší budoucnost? A bude do ní patřit i další nová hvězda cirkusu, Esmeralda Starová? Volné pokračování trilogie o Hetty Featherové....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/204456/hvezdicka-9Ue-204456.jpg 4.486

Hetty Feather (4.)

Dobrodružné, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, BB art

Diamond (2014)

Kniha Hvězdička

BookLoverJane
24.03.2018

Tahle knížka byla opět úžasná. Sice nebyla vyprávěná z pohledu Hetty, ale to mi zas tak moc nevadilo. Aspoň vím, jaké to je z pohledu někoho jiného a navíc tam Hetty taky vystupovala. Bylo mi Elvírky moc líto, že měla takový život, i když v takové době to tak asi bylo. Na konci to bylo napínavé, jak s Hetty utekly. Už se moc těším, až si přečtu poslední díl téhle pětidílné série. Tahle série je podle mě to nejlepší, co Jacqueline Wilsonová napsala a patří do nejlepších knih, co jsem kdy četla.

Žirafa5000
04.01.2018

Krásná kniha (i kdyz trochu smutná. ) pokaždé dvakrát jsem byla na Slovensku a pokaždé jsem ji tam cetla.
♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

Barik05
01.12.2017

Opravdu, chudinka Elvíra moc mě tento příběh dojal.

Nikq04
09.05.2017

Moc hezká kniha. Pokud se ji chystáte číst, nezapomeňte si přečíst díly předcházející tuto knihu :)

Kačkaknihomol
18.03.2017

Skvělé ozvláštnění celé série. Elvírka je skvělá hrdinka s tragickým osudem, kterou si zamilujete. Wilsonová se opravdu překonala, protože vcítit se do malého dítěte není jednoduché. Navíc tu vystupuje i Hetty, která je skvělá. :-)

zuzi509
12.07.2016

Nejúžasnější knížka od mé oblíbené spisovatelky. Opravdu je to nejlepší kniha jakou jsem kdy četla. Jacqueline se tahle kniha velice povedla, s Elvírou jsem vše prožívala. Jak jí mistr bil chtělo se mi brečet bylo to tak smutné a přitom tak úžasné. Z vedlejších postav zbožňuji Marva. Je užasné že Elvíru chytil když padala z lidského sloupu. :)))))))))))))

beruskanini
13.05.2016

Evča987:Jo jsou! -vzdušné zámky je první díl série tam je Hetty malá a poprvé zajde do cirkusu
- ve třetím dílu za hlasem srdce se Hetty setká s Elvírou a rozhodne se dát k cirkusu -a v Hvězdičce už v cirkusu vystupuje i s Elvírou jen je to zaměřené na ni a ne na Hetty- ,,Esmeraldu Starovou´´

Supernova
06.03.2016

S Elvírou se tedy osud nemazlil - ani doma, ani následně v cirkuse, ale naštěstí je tu Hetty... Knížka vyloženě dojemná.