Hesla mladých svišťů

Hesla mladých svišťů https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43310/hesla-mladych-svistu-43310.jpg 4 13 5

Kdysi americký, nyní český filosof a religionista mluví v této populární knížce nevážně o vážných námětech a „staví otázky všedního dne pod zorný úhel posvátna“. Úvahy původně vycházely v časopise Mladý svět jako reakce na otázky čtenářů; forma otázky a odpovědi zůstala zachována.

faba
10.04.2021

Nehodnotím, protože jsem to nedočetl. Možná někdy jindy. Není to můj šálek...

marmota-b
14.10.2015 5 z 5

Verrunka: Ono je to určitým způsobem zřejmé už z obálky, neb vydavatelem je Kalich, je na ní kazatelna v podobě kalicha a farář s tabulkami pod krkem; jenže to jsou bohužel indicie, které asi pochopí jenom evangelík, který stejně už ví, co čekat... do určité míry.
To slovo "mladých", se mi zdá, se do názvu hodí výborně, třebaže se tam dostalo z jiného důvodu - ale je to všechno podané tak krásně stručně, prakticky a humorně (totiž ne humoristicky) a přece s ideálem, že to pro mě ve věku dospívajícím bylo přesně to pravé.
Bohužel jsme knížku získali ještě v době, kdy jsme si obsahy svých knihovniček mezi sestrami volně vypůjčovaly, jenže pak se majitelka Hesel odstěhovala a já už se k nim od té doby nevrátila... Zajímalo by mě, co bych si o tom myslela teď. Ale už pro to, jak moc mě tehdy Hesla těšila, si myslím, že nadšení by neopadlo, jen by se možná nasměrovalo trochu jiným směrem.
Co si pamatuju dodnes:
"Proč krademe?"
"... Nevím, proč kradete. Víte co? Nechte toho."

Carrissa
10.09.2013 5 z 5

Zajímavé, zábavné, obzory rozšiřující, k přemýšlení vyzývající. Ani bych neřekla, že ony pokládané otázky spadají do kategorie všedního dne (př. co je hřích?, kdo vymyslel zákon?, kdo je cizí?), spíše jsou takové dětsky všetečné a diskuze nad každou z nich, by vystačila na celovečerní hospodské posezení. Ale pan Kohák dokázal celý imaginární večer stlačit do jednoho sloupku, a přesto se tam vešla odpověď, zdůvodnění a mnohdy i další, čtenářovu mysl provokující otázky. Každý sloupek pro mě byl malé zastavení v uspěchaných dnech a dokázal mě tak naočkovat, že jsem se v duchu hádala sama se sebou, jestli má ten Kohák pravdu nebo ne.
Pro zavilé nevěřící: pozor, obsahuje spousta odkazů na bibli a dovolává se křesťanských zásad. Ale v naprosto nenáročné a neútočící formě.

Verrrunka
05.08.2013 2 z 5

Asi je to mnou, ale nečekala jsem tolik náboženských řečí. Nechala jsem se prostě zlákat názvem, čekala jsem něco humoristického.

kika 13
07.11.2012 4 z 5

Uchvátila mě pěkně psané o víře a o Bohu.Lidsky vysvětlené.