Herodesův stín ekniha

Detektivní román v němž má čtenář, alespoň teoreticky, stejnou šanci na vystopování pachatele jako vyšetřující aparát. Kdo zavraždil malého chlapce? Jakou souvislost s jeho vraždou má matka, která je nalezena mrtvá v řece? Děj se odehrává v době po druhé světové válce, kdy do osudů lidí zasahují ještě válečné útrapy.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268134/herodesuv-stin-268134.jpg 46
Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno (ekniha), Indeart

Kniha Herodesův stín

trudoš
15.03.2018

Můj druhý román od Antonína Wintera a opět musím ocenit velmi pěkně zkomponovanou kriminální zápletku. Jenže v důsledku je to to jediné, co na knize skutečně oceňuji. Vyprávění se vleče krajinou balastu, kdy se sice neustále něco děje, ale zvednout ze židle mě to prostě nedokázalo. Naštěstí v závěru se ukáže, že ta dlouhá trnitá cesta měla pro dvojici vyšetřovatelů přeci jen nějaký smysl a drobnosti do sebe poctivě zaklapnou. Což odpovídá i charakteru ústředního komisaře, starého neoblomného vlka, který ač neoplývá bůhvíjak geniálním intelektem, postupným sbíráním stop a ověřováním detailů se propracovává ke kýženému dopadení pachatele. Jen sem trochu lítal v časovém zařazení, protože se příběh odehrává v roce 1946, ale atmosférou mi připomínal spíš až nějaká 60. léta. A vzhledem k tomu, jak mám poválečné období v literatuře rád, mrzí mě nevyužitý potenciál společenského chaosu. Na druhou stranu, v rámci tuzemské tvorby a doby vzniku je Herodesův stín pořád víc než slušná detektivka.

Osm
Osm