Hermetická astrologie a biografika podle Rudolfa Steinera

Hermetická astrologie a biografika podle Rudolfa Steinera https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211364/hermeticka-astrologie-a-biografika--211364.jpg 5 2 1

V oblasti astrologie představuje tato kniha něco zcela nového. Druhý svazek se věnuje se lidským vztahům, které se přenášejí od jedné inkarnace k druhé . V rámci tzv. astrologické biografiky popisuje osud člověka v jednotlivých sedmiletích životní spirály a na základě hermeticko-astrologického poznání Rudolfa Steinera i jedinečné aplikace Hermova pravidla podle objevu Williho Suchera zkoumá nové možnosti karmické astrologie. Líčí projevy karmicky spojených lidí, tři druhy pokušení a způsoby jejich překonávání. Na příkladu vztahu mezi Richardem Wagnerem, Friedrichem Nietzschem a Ludvíkem II Bavorským (a na druhé straně mezi Terezií z Ávily, Petrem Z Alcantary a Janem od Kříže, viz srovnávací horoskopy, tabulky atd.) odhaluje pozoruhodné reinkarnační posloupnosti a jejich význam pro lékařskou terapii, umění i společnost. Autor dále zkoumáná projevy karmy v manželských a partnerských vztazích a kosmické pozadí sedmiletých period životní spirály. Na základě této knihy mají lidé možnost skrze spojení s Kristovým impulzem získat konkrétní znalosti o reinkarnaci a karmě. Cestu morálního vývoje ve spojení s Kristem přinesl Rudolf Steiner, když nastoupil cestu křesťanského zasvěcence a otevřel tak cestu ke karmickéhmu výzkumu a k jeho uplatnění v praktickém životě.... celý text

Spajdy
09.08.2018 5 z 5

Úžasný vhled do toho, jak se nám život odvíjí podle zákonů vesmíru. Autor odhaluje pozoruhodné zákonitosti, podle nichž se odvíjí pozemský život člověka od narození do smrti. Všímá si taky důležitosti horoskopu početí a pohybů planet (hlavně Měsíce) od početí do narození, a toho, jak se tyto pohyby pak zrcadlí a odvíjí v životní dráze člověka po 7 letech. Pracuje taky s intimní provázaností planetárních sfér a lotosových květů (čaker). Pro mě hodně oči otevírající kniha, jak v astrologii, tak ve způsobu, jak se dívat na lidské osudy. :)
Zkrátka - je to všechno mnohem složitější, než si člověk myslí, a zároveň je v tom mnohem dokonalejší řád, než si člověk myslí :)

Robert A. Powell
anglická, 1944