Heřmánkový palouk

Heřmánkový palouk https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94306/hermankovy-palouk-94306.JPG 3 28 9

Příběh o mladých lidech ve válkou rozvrácené Británii Píše se srpen 1939 a pět mladých bratranců a sestřenic se sjíždí do Cornwallu, aby v domě své tety strávili letní prázdniny a jako každý rok uběhli svůj rituální ,běh hrůzy‘. Všem je devatenáct. Oliver, který se právě vrátil ze Španělska, kde bojoval v občanské válce, je beznadějně zamilovaný do krásné, ale vypočítavé Calypso. Dále tu jsou sourozenci Polly a Walter, pak David a Paul, pastorova dvojčata, co se velmi přátelí s Polly. Nakonec tu máme desetiletou Sofii, sirotka od narození, nemilovanou ani tetou, ani strýcem. Smráká se, záhy bude vyhlášena mobilizace a životy všech mladých lidí projdou nenávratnou změnou. Heřmánkový palouk popisuje život těchto chlapců a dívek jak ve válce, tak v míru, v průběhu dospělosti i stáří. Jsou totiž navěky propojeni ztrátami a láskou, svazky rodinnými i přátelskými. Jak dospívají, bojují nejenom o přežití, ale i o to, aby zůstali věrni sami sobě a těm, které milují. „Není možné dostatečně vychválit prózu Mary Wesleyové… Tak svěží a jiskřící životem, že kdyby se přiložilo ke knize zrcadlo, přísahal bych, že bude zamlženo dechem pěti mladých bratranců a sestřenic.“ The Times... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , BB art

The Camomile Lawn

hrabenka
07.05.2018 3 z 5

Ze začátku se mi docela líbila,dalo se to číst,mělo to i trochu děj,ale konec to už je velká slátanina.

4xbabča
08.05.2017 5 z 5

Hezká kniha, příjemné čtení s příběhy mladých lidí různého charakteru v době 2. světové války.
Kniha se mi moc líbila.

MíšaS.
01.05.2017 3 z 5

Pěkné, čtivé, ale podle anotace jsem čekala víc.

IYv
02.03.2016 5 z 5

já jsem knihu naopak zhltla a moc se mi líbila. za mě 100%

Sonica
12.09.2015

knížka měla hezký obal,ale tobylo vše.Dvakrát jsem se k ní vracela a stejně jsem ji nedočetla.Asi mi vadila neustálá přímá řeč.Takže pro mně zklamání...

Marčullkas
22.07.2013 4 z 5

Knihu jsem přečetla během pár dní, zaujal mě příběh i děj. Autorka si zaslouží obdiv, že zvládla napsat knihu v tak pokročilém věku.

Ereniss
17.09.2012 1 z 5

Bohužel. Věřím, že pro někoho kniha kouzlo má, ale pro mě ne. Nestála mi ani za dočtení.

malen
27.06.2012 4 z 5

Na to, že to autorka napsala v tak pokročilém věku, aspoň podle přebalu na knize, tak se mi to docela líbilo.

asam
07.02.2012 3 z 5

Někdy se do knížky nezačtete ať se snažíte sebevíce. Nechci knížku nikomu hanět, ale mě nezaujala. Zdálo se mi to strašně rozvleklé, nic moc neříkající. Určitě to není odpad, to bych ji ani nedočetla, ale takový průměr.

Autorovy knížky

Mary Wesley