Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390670/bmid_hermankove-udoli-VPR-390670.jpg 5 3638 980

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví... (3.vydání)... celý text

hs777
hs777
08.04.2020 5 z 5

Milé a poutavé vyprávění staré ženy o svém nelehkém životě, ve kterém ale není ani trochu smutku. Autorku jsem neznala,velmi mě překvapila a potěšila.

Alienn
Alienn
05.04.2020 5 z 5

Krásná kniha a pro mě opět pohlazení od této skvělé autorky. Uvěřitelný příběh, který volně plynul a četl se tak lehce. Opravdu moc se mi to líbilo a nemám výhrady.

jxr
jxr
03.04.2020 5 z 5

Hned první stránky této knihy mě očarovaly. Laskavé a obrazotvorné vyprávění, které má takovou hloubku, že ani není možné nebýt součástí příběhu, ve mě podnítilo pocit, že takhle se má psát kniha, že takto se má stavět příběh...Příběh začíná vzpomínkami staré ženy Anny, na dobu, kdy jako mladé děvče přijíždí těsně po válce z Ukarajiny do Československa za sestrou své zesnulé matky, aby zde začala nový život. Krásné obrazy letních krajin Českého středohoří se střídají s dramatickými vzpomínkami na válečná léta. Anna je silná žena, musí tvrdě pracovat, postarat se o svoji rodinu, vydržet nástup komunistického režimu, ve kterém jsou nepohodlní vůči praktikám aparátu zcela bezmocní, přežít svoje manželství...její osud není lehký, ale naděje tu stále je - každá bolest jednou skončí, žádné trápení netrvá věčně....

Terezz1
Terezz1
01.04.2020 4 z 5

Příjemná kniha, dobrá na odreagování. Životní příběh Anny je velmi poutavý, byla to opravdu hrdinka. Kniha je ale napsaná velmi jednoduchým stylem, což jí podle mě ubírá z kvalit, kterých by mohla dosahovat.

MaggieR
MaggieR
26.03.2020 5 z 5

Neuveriteľné. Nemohla som sa od nej odtrhnúť. Milujem príbehy jedného človeka popísane od narodenia po koniec. Veľká vďaka autorom ktorý napíšu niekoho skutočný príbeh lebo nie každý je spisovateľ. A tak sa potom čitateľ môže na svoj život pozrieť úplne z iného uhla. Teraz nás trápia iné maličkosti. Krásne. Dokonalé. Budem vždy doporučovať.

Richisa
Richisa
25.03.2020 5 z 5

Moc krásná kniha.

Srovnala bych s knihami paní Mornštajnové -příjemně ubíhající děj, hezký jazyk, žádné drama a přitom neobyčejný příběh, který nikoho nenechá úplně klidným - Co oceňuji ještě více, zde je obsažen kratší dějinný úsek, a tím pádem postavy lépe poznáte.

Měli bychom si vážit našich prarodičů - většina jich prožila podobný život jako Anna.

Knihu doporučuji.

oskarina
oskarina
22.03.2020 5 z 5

Perfektní čtivá knížka.
Zanechala ve mne spoustu pocitů a myšlenek.
Hlavní hrdinku Annu jsem si moc oblíbila.

Annabelka
Annabelka
18.03.2020 5 z 5

Tato kniha není žádný napínavý trhák. Je velmi čtivá. Děj se točí kolem Anny a jejího velmi těžkého života. Přesto dokázala najít to hezké a dělat si radost z malých obyčejných věcí. Jen málokdo si tu práci, co musela vše odřít dokáže představit. Doporučuji k přečtení, na takový oddychový večer

Dreisii
Dreisii
07.03.2020 5 z 5

Nejde ani slovy popsat ten silný zážitek který z knihy mám.Po přečtení knihy stále na ní myslím a v myšlenkách se vracím k životu Anny. Skvěle napsaná kniha.

Ola-la
Ola-la
07.03.2020 5 z 5

Velmi pusobive, ctive, poucne... precetla jsem behem par dnu. Pribeh me zcela pohltil, hlavni hrdinka mi pripadala uzasna, silna ale svym zpusobem i pro nas dnes nepochopitelne oddana svemu muzi, ktery nebyl zrovna idealni. Nicmene vzhledem k povalevnemu obdobi mohla dopadnout i hure....

Aranel15
Aranel15
06.03.2020 5 z 5

Krásný příběh o silné ženě, která se vždy dokázala poprat s každou nepřízní osudu. V dnešní době je jen těžko představitelné kolik práce a starostí musela zvládnout již jako velmi mladé děvče.

Páájinka
Páájinka
03.03.2020 5 z 5

Perfektní příběh. Smutný ale uvěřitelný. Anna byla skvělá.

Ksyu
Ksyu
03.03.2020 5 z 5

Úžasná a nádherná kniha, četla jsem jedním dechem.

Vybubu
Vybubu
03.03.2020 5 z 5

Pohlazení po duši... Ryze optimistické a velmi lehce čitelné!

linda2125
linda2125
02.03.2020 3 z 5

Příběh s obrovským potenciálem, který se ale nepodařilo využít. Knížku jsem vybrala do čtenářské výzvy na základě vysokých hodnocení a jsem bohužel zklamaná.
Přišla mi spíše pro začínající čtenáře, tak do čítanky pro 6. třídu ZŠ. Čte se opravdu lehce, vyjadřovací prostředky jsou jednoduché, vyprávění po povrchu, dosti černobílé s poměrně jasnými sděleními. Optimismus z ní jen čiší. A ten epilog! ...
Tematicky lze dílo přirovnat např. k románům A. Mornštajnové, které jsou ale zpracováním nesrovnatelně lepší.
3*s hodně odřenýma ušima.

ferdada
ferdada
29.02.2020 5 z 5

Já sice vůni heřmánku necítím. Ale cítím, že jsem svědkem výborně odvedené práce. Kniha je skvěle napsaná, vtáhla mě do děje. A Anny si velmi vážím. Pro její sílu, statečnost, nezdolnou víru a hluboké člověčenství.
Děkuji za takový příběh!

jeníček
jeníček
28.02.2020 5 z 5

Krásný příběh silné a odvážné Anny, který opravdu chytí za srdce. Vůni heřmánku budu cítit ještě dlouhou dobu.

Ouninka
Ouninka
26.02.2020 5 z 5

Co říct... Knížka, která vás chytne za srdce. Příběh jsem prožívala jako by mi běžel před očima film, neuvěřitelně krásně se četla.... opět pěkně vypovězený příběh o tom, jak to dřív chodilo a že to v dnešní době máme opravdu jednodušší ????. Těším se na další autorčiny knihy ????

Kačaba79
Kačaba79
18.02.2020 5 z 5

Krásný příběh, který povzbudí a upozorní že vlastně nežiji vůbec špatně a vše jde překonat.

mekkinka
mekkinka
17.02.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, měla jsem ji přečtenou za tři dny. Ano, je pravda, že něco bylo ,,přeslazené,, a něco přehnané, ale jako celek se mi to opravdu moc líbilo... Lidé mají různé osudy a životní zvraty, proč by se to stát nemohlo, i když je to chvílemi trochu i ,,neuvěřitelné,, ? Knihu bych určitě k přečtení doporučila.