Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117365/bmid_hermankove-udoli-oGy-117365.jpg 5 3656 988

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví...... celý text

janca1705
05.10.2021 5 z 5

Chtěla jsem knihu po pár stránkách odložit, ale řekla jsem si, že tomu dám ještě šanci a nelituji! Kniha nešla odložit, moc hezké, doporučuji!

iiiccc
01.10.2021 4 z 5

Přiznám se, že jsem čekala něco jiného. Možná, že to celé bude trvat trochu déle. Nějak jsem to s Annou celé profrčela, že jsem si ani nestačila uvědomit, že se jedná o "strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným", jak se píše v anotaci. I když na druhou stranu, takhle by svoje životní útrapy měl zvládat každý :)

ještěrka38
01.10.2021 5 z 5

Krásně se to četlo, ale příběh sám o sobě je dost smutný. Těžké to měly naše babičky. My si pořád na něco stěžujeme a ony to měly o tolik těžší.

kulibunda
01.10.2021 4 z 5

Kniha, která se čte příjemně, velmi příjemně. A ten příběh k tomu. U knížek se silným příběhem si vždy uvědomuji, jak strašně jsme dnes zhýčkaní a jak je potřeba vážit si toho co je kolem nác.

U této knihy jsme objevila autorku a rozhodně bude víc knih, které si od ní přečtu.

jindrunia
30.09.2021 2 z 5

Knihu jsem si vybrala na základně bezpočtu pozitivních recenzí, se kterými se po přečtení ztotožnit nemůžu..Příběh jako takový budiž, v životě se můžou přihodit přerůzné věci...Ale..co se týče zpracování, tak toto opravdu ne. Místy jsem si připadala, že čtu slohovou práci školáka. Krátké, jednoduché věty, neustále se opakující výrazy, dialogy - to radši nechám bez komentáře. Má to být asi silný příběh, který v čtenáři vyvolá emoce, ale já se nemohla dočkat až knihu dočtu, abych mohla sáhnou po něčem, co mi spraví chuť...Asi jsem zhýčkaná autory jako Bulgakov, Mornštajnová, Aciman, ale z kvality slevovat nehodlám.

nycol
27.09.2021 5 z 5

Čtivý a uvěřitelný příběh, přečteno jedním dechem.

matesjepes
27.09.2021 5 z 5

Velmi emotivní.
Ráda jsem přečetla.

Evelýna87
24.09.2021

Příběh jedné ženy, žijící v současnosti, ale vracející se nazpět do své minulosti. Leckdy se události zdají až nereálné, bohužel ale vše co se v knize popisuje se reálně stát mohlo.....a stávalo. Některé části bych uvítala více do hloubky, ale přesto, nebo právě proto jsem ji přečetla jedním dechem. Opětovně uvedomění si, že se v současnosti opravdu nemáme špatně. :-)

Pavlina50
24.09.2021 5 z 5

Pod nenápadným a poetickým názvem je ukrytý velký příběh jedné ženy s nezdolnou vůlí, které sice osud nerozdal moc šťastné karty, ale která se přesto neskutečně statečně dokázala rvát se všemi těžkostmi života.
Je to takový docela obyčejný příběh docela obyčejné ženy, která na sklonku života trochu bilancuje a předkládá nám vzpomínky na svůj život zejména z poválečného období až po drsná padesátá léta. I když… v mých očích vlastně zas až tak obyčejná nebyla. Její sílu jsem hodně obdivovala, moc se mi líbilo, že v každé, i sebetěžší situaci, do které se dostala, dokázala najít vždycky aspoň kousek dobra. Je to sice jen fiktivní román a fiktivní hrdinka, ale i přesto poutavým způsobem ukazuje to, že i člověk, který v životě nemá zrovna „ustláno na růžích“, může být prostě a jednoduše docela šťastný. Všechno je to vlastně o subjektivním pohledu na život.
Kniha se mi opravu líbila, příjemně se četla, což dosvědčuje i fakt, že jsem ji přečetla na jeden zátah za jeden večer.

Laura99
19.09.2021 5 z 5

Úžasná, vůbec se mi nechtělo knihu odložit, a pokud ano, stále jsem jí měla plnou hlavu.

levap
17.09.2021 5 z 5

Moc hezký příběh trochu něco jiného než jsem od spisovatelky dosud četla ale i tak....

Mi--LADA
14.09.2021 5 z 5

Körnerová nikdy nezkalme. Moc dobře se čte, umí psát na závažná témata a jde jí i romantika. Super.

DJANKA
13.09.2021 5 z 5

Překrásný příběh.

mfajmanova
05.09.2021 5 z 5

Moc hezké, poutavé čtení. Určitě si od autorky přečtu ráda něco dalšího.

Knižní střípky
03.09.2021 5 z 5

Poslech audioknihy

Knihy paní Körnerové mě provází mým čtenářským životem již bezmála 20 let. Mám od ní doma vše a spoustu knih jsem četla opakovaně. Jednou z těchto srdcovek je právě i HEŘMÁNKOVÉ ÚDOLÍ. Tentokráte jsem se rozhodla vrátit se do tohoto úžasného příběhu v podobě poslechu audioknihy. Namluvila ji svým nádherným hlasem herečka Simona Postlerová a já jí tímto děkuji za úžasný zážitek. Tento nádherný příběh svým hlasem ještě více povznesla.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Štixa
31.08.2021 5 z 5

Silný příběh, který nedoporučuji číst v těhotenství :D

kalinka99
30.08.2021 5 z 5

Silný příběh o odvážné a statečné ženě, která žije v poválečné době s rychle se rozrůstající rodinou a bláznivým manželem.

vendysantos
22.08.2021 5 z 5

Moc krásná kniha. Připomíná mi styl paní Mornštajnové. :)

itlady
21.08.2021 5 z 5

V poslední době ulítávám na českých autorech, kteří píšou knihy, jejichž děj se odehrává ve 20. století. Takže tato autorka je jasná volba. Dále doporučuji p. Mornštajnovou. Obě autorky mám přečtené téměř od první do poslední knihy. Rozhodně by měly být jejich knihy zahrnuty do povinné četby - nevím, jestli tomu tak už není, ale za dob, kdy já chodila do školy, byla povinná četba nudná a z nové doby neobsahovala téměř nic. Skvělá kniha, která popisuje období, které prožívaly naše pra/babičky a maminky, a jaká byla tehdy doba.

certik003
21.08.2021 4 z 5

Dospívající dívku její jediná, i když předtím nikdy neviděná rodina doslova krutě hodí do života.  I když na malou chvíli to vypadalo, že měla i tak Anna štěstí. Bohužel ji ale čekal hodně těžký život, ale ona byla nezdolná a nikdy se nevzdávala a přestože si nikdy nepostěžovala, často jí někdo nezjištně pomohl. Čtivý příběh o nelehkém údělu žen té doby.