Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117365/bmid_hermankove-udoli-oGy-117365.jpg 5 3665 988

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví...... celý text

anna492
28.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Krásná knížka, co utkví v paměti. Začátek mi atmosférou připomínal Želary, těžko jsem pak prodýchávala, jak se mladé radostné manželství přetavilo v syrovou realitu rození dětí a těžké dřiny. Přesto všechno zůstávala knížka po celou dobu prostoupena lidskou dobrotou a nadějí. Kniha mě přimněla přemýšlet nad tím, jak strašně výzmanou roli v právech žen hraje efektivní kontrola početí.

bambi.v
28.03.2023 3 z 5

Asi jsem čekala víc po přečtení tolika pozitivních komentářů. Nesedl mi styl psaní a i příběh mi přišel velmi jednoduchý. Nebylo to špatné ale další knihu od autorky už číst nebudu.

Amneris
28.03.2023 5 z 5

Tak tahle knížka byla bomba od začátku. Dala jsem přednost audioknize v podání herečky Simony Postlerové, která ji nečetla naprosto úžasně. Anna mi byla sympatická od prvního okamžiku a jen jsem žasla nad tím, co jí osud všechno přichystal. Ale se vším si poradila a nikdy neřekla, že by ji to vadilo, brala život jaký je, a to se mi líbilo. Konec mi přišel takový rychle useknutý a otevřený, ale asi to tak mělo být a ke knize to pasuje. Rozhodně doporučuji přečíst, je to úžasná kniha, která vás nepustí, dokud nebudete mít přečteno :-)

mailis
20.03.2023 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem. Pěkný příběh o postoji na život i když není na růžích ustláno ...

Tereziee
19.03.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí jsem docela dlouho odkládala. Měla jsem velká očekávání a bála jsem se zklamání. A po dočtení nejsem zklamaná ani trošku. Skvěle vykreslený příběh z poválečné doby, který od začátku čtete se zatajeným dechem. Hlavní hrdinku Annu jsem obdivovala od prvních stránek. Neuvěřitelně silná žena, která se nenechala rozházet, i když k ní život nebyl vůbec shovívavý. Vím, že tohle je jedna z těch knih, na kterou po jejím dočtení jen tak nezapomenu. A těším se na další autorčiny knihy. Moc.

Simona317
19.03.2023 5 z 5

Nádherná kniha, kterou jsem četla se zatajeným dechem hned od začátku do konce. Přes příběh si mnozí z vás uvědomí, v jakém žijeme blahobytu, ikdyž člověk na dnešní domu nadává. Autorkou jsem naprosto unešená a hodlám si zapůjčit i další její knihy. Za tento i minulý rok jedna z mých TOP knížek.

martineknatasa
18.03.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha. Přečetla jsem ji za jedno odpoledne. Vřele doporučuji, nebudete zklamáni.

jitulkaj
12.03.2023

Krásný příběh i přes nelehkou poválečnou dobu. Čtenář si uvědomí, že i v těžkých dobách záleží na samotném člověku a jeho přístupu k životu. Pro mě inspirativní.

Gaboskaaa
11.03.2023 5 z 5

Silný příběh, díky kterému si člověk zase jednou uvědomí v jakém blahobytu žijeme. Přes košatost měla kniha spád a velmi dobře se četla. Za mě z letošních knih zatím nejlepší.

Kskaja
08.03.2023 5 z 5

Příběh se mi líbil. Vykreslení doby, žádné kruté příběhy. Fajn, odpočinkové a čtivé

joanb
08.03.2023 5 z 5

Příběh plynul jako voda v řece. Silná žena s positivní myslí je vždy inspirativní!

Belanna
05.03.2023 5 z 5

Trpký, ale přesto krásný životní příběh Anny, dívky a posléze ženy, která si dokázala i v těch nejtěžších chvílích najít paprsek světla a jiskřičku štěstí.
Poutavě a čtivě napsané, plné hlubokých emocí.

mil
04.03.2023 5 z 5

Dojemný příběh. Tolik neštěstí.

Slůník
04.03.2023 4 z 5

Co všechno vydrží jedna "obyčejná" ženská. Od knížky jsem moc nečekala a hodně dostala.

Aleh
27.02.2023 5 z 5

Anička. Statečná, neskutečně silná, skromná dívka. Život se s ní nemazlil. Poznáváme ji v jejích 17 letech. Přijímala život se vším všudy a vždy si nějak poradila. Příběh ženy, která se nikdy nelitovala. Čtenář se s ní seznámí, když v roce 1946 přijíždí po smrti obou rodičů do tehdejšího Československa ke své jediné žijící příbuzné. V Heřmánkovém údolí se začíná odvíjet její život... Tady nalézá svůj domov. Kniha o nezlomné vůli ženy, která nachází kus svého štěstí navzdory době, okolnostem a prostředí, ve kterém žije. Doporučuji.

ArwenAragorn
25.02.2023 5 z 5

81%

Krásný román, můj první od H.M.Körnerové. Anička byla obdivuhodná, silná žena, nechápu, jak mohla prožít z velké části smutný život, často hodně těžké rodinné situace, a zvládala to. I když ona by mi asi řekla, že měla život šťastný. Knížku jsem přečetla jedním dechem, úplně mě pohltila, patří k těm, na jaké se nezapomíná a nebude to moje poslední od autorky. Je zvláštní, že dlouho psala "do šuplíku", neměla odvahu příběhy představit čtenářům, když je to tak výborná spisovatelka.
Určitě doporučím všem. Po přečtení se moje starosti stávají malichernými.

jajcak
23.02.2023 4 z 5

Hezký, ale dost smutný příběh. Kniha psána čtivě, přečtená jedním dechem. Hlavní hrdinka neztrácí optimismus a naději ani v těžkých životních situacích, do této doby se výborně hodí.

Lutzka
22.02.2023 3 z 5

Příběh je to poutavý a nezáviděníhodný, ale asi jsem čekala větší propojení s dobovými reáliemi, které se však odehrávaly spíš nenápadně na pozadí. Prostor zabíral primárně rodinný život Anny. Za mě 7/10

vanilka231
22.02.2023 5 z 5

Píšu tento komentář ve chvíli kdy zavírám poslední stránku se slzami v očích.
Četla jsem od autorky hodně knih, ale tahle mě bezesporu dojala nejvíc, neuvěřitelně silný příběh mladé Anny, její životní cesta od malé holčičky až do dospělou ženu. Nádherná a silná žena a neuvěřitelně dojemný příběh. Doporučuji všem kteří tento žánr mají v oblibě. Upřímně už se těším až si ji někdy přečtu znova.

n.ezn.amy
19.02.2023 5 z 5

Sedmnáctiletá Anna přijíždí po válce z Ukrajiny do českého pohraničí k jediným svým přibuzným a je víceméně nedobrovolně provdána za hospodského Pavla. Na svém údělu hledá vždy to hezké a život se v tu chvíli zdá naprosto krásná, ovšem nadchází únor 1948 v němž se hodně lidem změnil osud a ne vždy v dobrém. Nádherný příběh o ženě, které ač osud dal mnohokrát v životě napít lógru, tak nikdy na něj nežehrala a vždy se mu dokázala postavit a nikdy se jím nenechala zlomit. Kniha o víře v hezký život, nezlomné vůli, naději a vůni heřmánku.