Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117365/bmid_hermankove-udoli-oGy-117365.jpg 5 3664 988

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví...... celý text

JannaB
28.12.2020 5 z 5

Krásná kniha. Krásný příběh.

KatyM.
27.12.2020 5 z 5

Silný příběh, přečteno jedním dechem.

annie16
27.12.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.

Dimas
19.12.2020 5 z 5

Po přečtení téhle knížky (skoro jedním dechem) mi moje momentální trable připadají jako úplný prd...

ivka67
13.12.2020 5 z 5

První kniha od této autorky a našla jsem si další oblíbenou spisovatelku.Krásně se četla i když popisuje nelehký život hlavní hrdinky.

maryska09
11.12.2020 5 z 5

Moc povedená kniha o obyčejně neobyčejném životu. Hlavní hrdinku nejde nemilovat, to jak se potýká se životem, manželstvím, dětmi i mužem je velmi inspirující. Čtenář si uvědomí nicotnost vlastních starostí. Doporučuji

zdenkacte
11.12.2020 5 z 5

Intenzivní kniha, autorka má dar slova, úplně mě pohltila.

Anna27
10.12.2020 5 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla. Hodně mile mě překvapila. Skvěle s citem popsána jak doba za války, tak doba za komunistů. Navíc ta závislost žen na mužích i přes nevěry/bití/alkohol, kvůli dětem je v dnešní době až neuvěřitelná, to si zase člověk více váží doby ve které žije teď. Prostě tomu příběhu nechybělo nic a doporučuj přečíst.

KolSkřítek
10.12.2020 5 z 5

Objevila jsem ji díky čtenářské výzvě a rozhodně nelituji! Super knížka, zvláště v dnešní době, kdy se cítíme omezeni v tom, co můžeme dělat. Díky za ni.

RipaRiba
09.12.2020 4 z 5

,,tam u nás se považuje úspěšně manželství, když má žena dva roky po svatbě všechny zuby,,..jedna z vět, na kterou jen tak rychle nezapomenu a postava Beáty, která mi byla tak lidsky milá, i když byla svéráz od hlavy až k patě. Hezký příběh o mladé dívce, která měla nezávihodný vstup do života. Místy mi to přišlo trochu strohé, ale asi taková hrdinka byla. Heřmánkové údolí by si zasloužilo trochu barvitější popis krajiny, aby se člověk mohl ještě více ponořit do té obklopující vůně. Dějově velmi čtivé. Jak je napsáno na přebalu, člověk si po přečtení uvědomí, že v dnešní době mnoho lidí řeší pouze malichernosti.

Annannas
03.12.2020 5 z 5

Naprosto strhující a pro mě rozhodně srdcová záležitost. Je neuvěřitelné co ta žena všechno dokázala zvládnout a vydržet. Velká poklona autorce.

malkina11
22.11.2020 5 z 5

Upřímně uvěřitelný civilní příběh života ženy dělá z této nevelké knihy velký román. Vynikající záležitost...

99jana99
20.11.2020 5 z 5

Krásný příběh, tolik pozitivního v tak negativní době, jen díky síle hlavní hrdinky. Začněte číst a pak je najednou konec a je vám líto, že nebylo stránek víc. Krásně popsané místa, domy, lidi, nezbývá než si to všechno představovat.

pavlina_v
19.11.2020 5 z 5

skvělá kniha

Kajami
17.11.2020 4 z 5

Pekne psany roman o nelehke dobe. Sama bych nechtela byt v roli hlavni hrdinky a vychovavat tolik deti. Hermanek jsem z knihy citila i ja :)

Andrea81
08.11.2020 5 z 5

Krásná knížka o těžké době, kterou si my zhýčkaní moderními vymoženostmi nedovedeme představit. Člověk vydrží věci, které by nevěřil, že zvládne. O nezlomnosti lidského ducha....v této divné době mě to docela nakoplo. Děkuji paní autorce.

Dandy1
07.11.2020 5 z 5

Na tuto knihu hned tak nezapomenu. Mám ráda příběhy z dřívější doby, kdy lidé měli k sobě mnohem blíž. Hned si uvědomím, jak jsou naše dnešní starosti malicherné... Obdivuji, co všechno člověk dokáže zvládnout, když musí.

iveta3689
04.11.2020 4 z 5

Lehce a jednoduše napsané, velmi dobře se čte. Bez zbytečných detailů, které by odváděly pozornost, přesto podrobně a krásně vykreslená atmosféra a charaktery. I když je příběh o těžké době, je neuvěřitelně optimistický.

LenkaKa
03.11.2020 4 z 5

Krásný příběh, život je někdy těžký, někdy krásný....a tak to prostě je

magic11
02.11.2020 4 z 5

Prostě ze života. Jak si vážit úplně obyčejných věcí, bez závisti a zloby a i tak si to užít. Přiblížení doby, ve které by dneska už nikdo žít nechtěl a ve které se i tak dalo najít kus štěstí. Pěkné počtení.