Herkules a Augiášův chlív

Herkules a Augiášův chlív https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460210/bmid_herkules-a-augiasuv-chlev-65x-460210.jpg 4 18 2

Významný švýcarský autor své vyznání, že „ke šlendriánu tohoto století se pro nás hodí už jen komedie“, uplatňuje i ve svém dramatu o antickém hrdinovi Herkulovi, který vykonal za svého života tucet velikých hrdinských činů. Zavede nás do Elidy, která se za vlády Augiáše topí v hnoji. Ten neumí situaci řešit a tak se obrací na vyhlášeného hrdinu Herkula a žádá ho, aby zanedbanou Elidu odhnojil. Dokáže statečný rek zdolat i tento nadlidský úkol? Hra vychází v překladu J. Stacha jako 158. svazek edice D.... celý text

Literatura světová , Divadelní hry

Vydáno: , Artur

Herkules und der Stall des Augias , 1963

Isew
21.05.2023 5 z 5

Hnůj a velikán antického Řecka. Co s hnojem, když je ho opravdu, ale opravdu hodně? Zadlužený hrdina Herkules kývne na nabídku Élidské selské republiky, kde občané umí počítat jen do tří a kde není král, ale jen prezident. Nabídka je lákavá. Sice bude chvíli trvat, než se zjistí konečná suma, protože je potřeba sečíst všechny trojky. Nevýhoda toho, když větší číslo než tři zkrátka Élidská rada nezná. Otázka zní, odhnojit či neodhnojit. Hnůj však nemusí být jen v chlévě, ale třeba i v hlavách. Další skvostná divadelní hra Friedricha Dürrenmatta.

Kopta
04.05.2022 4 z 5

Silné dílo moderní doby, které do něj sedí, i když se odehrává v bájných dobách a o to více o sedí v celku. Humor dobrý a skluz děje taky. Od konce jsem čekal malinko víc, ale i tak jsem byl spokojen.

divadelní hry švýcarská literatura

Friedrich Dürrenmatt