Herečka

Herečka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261199/mid_herecka-TJL-261199.jpg 4 156 54

Román vtáhne čtenáře do vzrušujícího života slavné herečky Žofie Beladové. Neobyčejný příběh má zvláštní kouzlo v tom, že se rozvíjí z docela obyčejných životních souvislostí, a vše, co Žofie dokázala, připomíná dobrodružné hledání pokladů. Největší našla v lidech, které si oblíbila nebo je milovala, ale mnohokrát se v nich i zklamala. V polovině 90. let je Žofii čtyřicet a podruhé v životě je na vrcholu. Její příběh odráží, co přinášel život předtím a potom, ale z obojího nakonec zůstanou jen okamžiky, ve kterých vzniklo něco trvalého a opravdu prožitého, co nelze nikdy zapomenout ani ztratit.... celý text

Vlastina67
08.08.2016 3 z 5

Příjemné čtení, jen mě trochu vadily popisy přípravy jídel francouzské a bulharské kuchyně. Jinak to byl hezký příběh.

lidunka1
04.08.2016

Zjistila jsem, že do ní čtení tohoto žánru nemám chuť, tak jsem ji odložila. Ale psát paní Váňová umí.

1alena1
07.06.2016 4 z 5

Velice poutavé čtení, často předvídatelné situace, ale kdo už má hodně prožito, tak už umí trochu předvídat. Knihu na prázdniny doporučuji, je nám to blízké prostředím a vztahy, jaké známe ze svého okolí. České povahy a české problémy se nám čtou a řeší dobře, protože se dokážeme s nimi ztotožnit.

Jajina555
02.06.2016

Oddechové čtení, knihy od Váňové se mi líbí.

orinka3
14.04.2016 4 z 5

Knížka se mi trefila do nálady, tak jí dávám poctivé 4 hvězdičky. Na pět to není, ale pořád je to dobrá četba. Postavy jsou uvěřitelné, není to zas taková idylka, takže to knihu poněkud povyšuje nad klasickou červenou knihovnu. Hrdinka je trošku rozmazlená a namyšlená, ale to k její profesi vlastně patří. Dcerunka je docela spratek, snad se z toho časem dostane, až pozná nouzi:) Závěr knihy mě uklidnil, protože jsem celou dobu čekala, kdy se zase objeví zapuzený malíř. Konec dobrý - všecko dobré. Příjemné čtení, člověk si u něj parádně odpočine. Ale korektor by zasluhoval, pokud tedy byl, hrubky tam jsou, ne že ne...

Prateri
26.03.2016 4 z 5

Hezky se mi při čtení Herečky odpočívalo, a tak jsem měla i radost, že všechno dopadlo tak, jak to dopadlo:-).

hatuli
03.03.2016 2 z 5

Mám Váňovou ráda, detektivky píše skvěle,ale tohle mě nudilo a ty hrubky..Ke konci se to rozjelo a zaujalo..

puntaumbria
20.02.2016

Kniha je velmi jednoduchá jak dějově, tak i vypravěčsky, po přečtení ve mně nezanechala téměř nic.

HaHa11
18.02.2016 1 z 5

Knihy M. Váńové jsou opravdu čtením "pro paní a dívky". Některé snesou trochu přísnější měřítko, ale Herečka mezi ně bohužel nepatří. Děj předvídatelný, šablonovitý. Hlavní postava přiměřeně umělecky rozervaná, zmítaná osudem i city. Ostaní protagonisté tu za padouchy, tu zase za celoživotní klaďase. Kniha jen tak mimochodem nabádá čtenářky k anorexii (hrdinka, dle autorky vyšší postavy, se nezřízeně přecpávala, a tak dosáhla trestuhodných a zavrženíhodných 56 kg!!!, tudíž svoji hmotnost upravila na přijatelných 49!!!). Také by mě zajímalo, zda text prošel rukama korektora. Oko čtenářovo musí vstřebat chyby v příčestí minulém i množství chyb v intepunkci.

Germaina
30.01.2016 5 z 5

Před chvílí jsem dočetla. Mám ráda knihy paní Váňové, myslím, že jsem žádnou nevynechala a tahle mi přijde opravdu dobrá. Oddechovka, užila jsem si to.

myryjam
17.01.2016 5 z 5

Tato kniha od Magdy Váňové patří k těm, které se mi líbily moc. Není tu překombinovaný děj a hlavně není tam přítomný někdo vyloženě až patologicky zlý, což mi právě v některých jiných knížkách vadilo. Čtivá, odpočinková, babská knížka.

zuzana2599
08.01.2016 4 z 5

Přečetla jsem díky chřipce za 3 dny,začátkem jsem se trochu prokousávala, ale pak jsem se dostala do děje a četla jsem dál a dál a líbilo se mi. Knížka skončila podle mých představ. Hezké počtení.

VladkaBU
04.01.2016 5 z 5

... hezký příběh, zprvu mě prvních pár stránek nebavilo, ale pak už jsem četla se zájmem. Stejně jako předchozí autorčiny romány, příběh ze života o slávě, úspěchu, úpadku, zklamání...

DariDerek
16.11.2015 5 z 5

Kniha plná emocí, která mi učarovala. :) více v recenzi v záložkách.