Záhada na zámku Styles

Záhada na zámku Styles https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29093/bmid_hercule-poirot-zahada-na-zamku-styl-BP3-29093.jpg 4 1349 212

Hercule Poirot série

Hercule Poirot se svým typickým šarmem rozplétá předivo vztahů obyvatel ospalého panství v Essexu, hledá pečlivě odstraněné stopy, prověřuje alibi, dokud nepřijde na kloub rafinovanému plánu a neodhalí pravého viníka.

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

The Mysterious Affair at Styles , 1920

smardice
08.09.2019 4 z 5

Hodně zamotané, spousta jmen a postav, ale je to prostě klasika a i po tolika letech je to čtivá detektivka.

petraj30
15.08.2019 5 z 5

Knihu jsem četla dokonce 2x, pokaždé mě bavila, tak se k ní později ještě vrátím, příběh mě velmi zaujal, sice to bylo chvílemi hodně popletené, ale na konci opět vysvětleno do nejmenších podrobností

Standa24
14.07.2019 5 z 5

Jako vždy výborná A. Christie a brilantní myšlenkové pochody H. Poirota :-)

Ferry9
16.06.2019 5 z 5

Neskutečný příběh. Nedokázal jsem se odtrhnout od knihy. Tleskám paní Christie, neskutečně to bylo zašmodrchané.

maximus13
09.05.2019 3 z 5

Agatha Christie a její Poirot je záruka kvalitní detektivky. Nicméně musím s lítostí konstatovat, že konkrétně případ Záhada na zámku Styles se bohužel moc nepovedl. Případ je opravdu velmi, ale velmi překombinovaný. Při čtení detektivky si vždy myslíte, že víte kdo je vrah a konec by vás měl překvapit. Tady vás téměř na každé straně vyvedou z omylu, že vrahem není ten, kdo jste si podle indícií mysleli. Za mě bych vám doporučil jiný případ s detektivem Poirotem.

mi-380
19.03.2019 4 z 5

Očekáváme a nacházíme obvyklé základní ingredience:
- venkovské zámecké sídlo s patřičně tajemnou atmosférou
- supové čekající na dědictví
- odpolední psaní dopisů
- kapitán Hastings (zde vypravěč) a inspektor Japp
- a konečně Hercule Poirot
Paní Agatha děj zasazuje na konec první světové války a slavný Belgičan zde přichází na svět, vykouzlila ho jako uprchlíka před válkou. Muže, který ve službách belgické policie rozlouskl mnohý neřešitelný případ. Kdo nevěří, že bude mít hned napoprvé úspěch i v Anglii?
Přidávám 75 % (aktuálně 729 hodnotících je na průměru 86 %).

Koroner neotálel.
„Zakoupil jste minulé pondělí večer strychnin za účelem utracení psa?“
lnglethorp odpovídal s naprostým klidem:
„Ne, já to nebyl. Na styleském panství není žádný pes, kromě jednoho ovčáckého psa, žije venku u ohrady a nachází se v perfektním zdravotním stavu.“

Hleděl jsem upřeně na oba muže. Podle jejich upraveného zevnějšku by určitě nikdo nehádal, že jsou detektivové…

Dida86
03.03.2019 5 z 5

Poirot je prostě super, krasně se to čte.

michaela3483
24.02.2019

První kniha od A.CH., kterou jsem četla.
Nebyla úplně špatná, dobře se četla, jen časté střídání podezřelých mi nesedlo.

irskádívka
20.02.2019

První příběh Hercula Poirtota. Již jsem ho četla a určitě ještě přečtu. V této knize dává paní Christie základ své Poirotovské linii. Anglický venkov, rodina rozdělená vnitřními třenicemi, Hastigs - zamilován do každé dívky a vždy zkratkovitě myslící, vražda a Hercule Poirot se vším dobrým i zlým. Krásný začátek mnoha krásných literárních setkání.

Ester71
04.02.2019 5 z 5

Prostě Ahatha Christie. Každou chvíli je podezřelý někdo jiný. Snažila jsem se rozluštit nápovědy, ale asi jsem ještě natvrdlejší než Hastings :-).
Koupila jsem si všechny detektivky od Agathy s tím, že si je přečtu, až budu v důchodu, ale díky čtenářské výzvě to zřejmě stihnu dřív ;-)

alisie
16.01.2019 3 z 5

Spletité až do konce, místy možná až překombinované.

Magdyla.8
06.01.2019 4 z 5

Nemá to sice na některé kousky od Christie, ale i přesto je tento příběh záhadné spletity. U téhle knihy mi vadilo, že na každé stránce podeziraji někoho jiného a ani se nesnaží je vyzpovidat. Ale i přesto jsem samozřejmě pachatele neodhadla.

Fortress
21.12.2018 5 z 5

Jednoduché, oddechové čtení, Agatha Christie opět nezklamala.

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

První počin královny detektivky a musím napsat, že vynikající-

laepus
29.11.2018 4 z 5

Ty jo, vždyť za dva roky už to bude 100 let, co Agatha vydala svůj první román, první s Poirotem. A je to na něm vidět - v tom dobrém i v tom špatném. Co zde najdete? Staroanglické sídlo, suchý anglický (belgický?) humor, klasické závěrečné rozuzlení, natvrdlého Hastingse, totálně zamotaný děj, nějaké ty rodinné rozepře, plno jedů a jejich kombinací, velké dědictví a ztracenou závěť... Je zábavné číst knížku, když děj znám opravdu nazpaměť z filmových zpracování a nemusím řešit každý detail, aby mi něco neuniklo a jen si užívat jedno detektivkové klišé za druhým.

Etule
21.11.2018 2 z 5

Mám pocit, že teď půjdu hodně proti proudu, ale bohužel mě to nijak zvlášť neoslovilo. Upřímně mi bylo úplně jedno, kdo starou paní zabil a proč. Žádná postava nebyla nijak zvlášť sympatická, aby si člověk řekl: "Hlavně ať vrah není ten a ten." Škoda, po přečtení černoušků jsem od toho čekala asi příliš. Nebo je to možná jen dané tím, že mám Hercule Poirota zafixovaného jako toho nesympatického chlapa ze seriálu, který mi nikdy tak úplně nesedl.
Ale aspoň jsem si díky němu splnila bod výzvy. :)

tereza1198
20.11.2018 4 z 5

Čtenář se musí hluboce sklonit, protože tahle kniha je autorčina prvotina a je skvělá. A jsem ráda, že mě ještě čeká mnoho setkání s panen Poirotem.

Pjater
28.10.2018 5 z 5

Skvělá detektivka, která si zaslouží vaší pozornost.

edith79
09.10.2018 4 z 5

V tomto případě jsem dříve viděla film, než četla knihu, ale vůbec mi to nevadilo. Příběhy Agathy Christie jsou psány napínavě a tak nějak mile. Dost dlouho jsem tuto autorku vynechávala, tak teď si to můžu bohatě vynahradit.

konicekbily
07.10.2018 5 z 5

První detektivka se slavným belgickým, neomylným, pořádkumilovným a později i ješitným Herculem Poirotem. Autorka knihu napsala před sto lety na sklonku první světové války a už její prvotina snese srovnání i se současnou detektivní tvorbou. Autorce s nadhledem promíjím její nadbytečné přednášky o jedech a i záměrné zpožďování děje umělými "záhadami". Kniha měla úspěch a tehdejším čtenářům vděčíme za skutečnost, že chtěli další pokračování a že série s Herculem byla tak dlouhá!