Záhada na zámku Styles

Záhada na zámku Styles https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231299/bmid_poirot-zahada-na-zamku-styles-231299.jpg 4 1351 212

Hercule Poirot série

Nejznámější postava z pera královny zločinu se vrací… v nové speciální edici. Záhada na zámku Styles je prvním románem Agathy Christie s tímto jedinečným a dnes již legendárním belgickým detektivem. Debutující spisovatelka mu hned na úvod připravila nelehký úkol: Když v rozlehlém sídle za podivných okolností umírá jeho postarší, křehká, leč bohatá majitelka, podezření, že byla otrávena, se brzy změní ve skutečnost. Kdo je však vrahem? Manžel Alfréd? Nevlastní syn John Cavendish? Jeho krásná tajemná žena Mary? Nebo snad rodinný lékař? Důmyslný a napínavý příběh, na němž Christie pracovala během první světové války, nejprve vydavatelé odmítali. Nakonec vyšel až v roce 1921 – a zahájil kariéru nejprodávanější prozaičky na světě všech dob.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Mysterious Affair At Styles , 1920

karolina5333
18.03.2020 2 z 5

Bohužel, tentokrát mně Christie moc neokouzlila.
Hastings mě jako vypravěč rozčiloval, v první polovině jsem se do čtení musela nutit, pak už to odsýpalo, i když Poirotovo rozuzlení na mě působilo jako taková malá "deus ex machina".
Myslím, že na čtení knih od A.CH. musí být člověk specificky naladěn, pak si je dokáže užít.

Pavlnka
14.03.2020 5 z 5

Po dlouhé době jsem opět sáhla po knize své milované autorky. I po takové době se mi příběh moc líbil. Je to takové milé a napínavé.

Amneris
24.02.2020 3 z 5

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy, detektivky nejsou úplně můj šálek čaje. V ději jsem se ztrácela, bylo tam hodně postav. Konec byl zajímavě vysvětlen.

Jenny055
15.02.2020 5 z 5

Poznám už takmer všetky detektívky od A. Christie, sú moje obľúbené. Videla som filmy, čítala som knihy a teraz som prišla na chuť audioknihám a neviem sa odtrhnúť. Počúvam v aute, pri varení a zaspávam pri nich. A z kníh Agathy Christie nemám nočné mory.

Linda007
12.02.2020 5 z 5

Agatha je královna. Jako vždy brilantně vymyšlené.

Jamira
09.02.2020 4 z 5

Ja proste Agathu rada poslocham pred spanim jako audio. Fakt me to skvele uspava.. :)

Delphín
05.02.2020 4 z 5

Výborný start dlouhé série s belgickým detektivem. Začátek mne moc nebavil, jak mile ale na scénu dorazil Poirot, stalo se z toho fajn čtení, u kterého netrpělivě čekáte, kdo že je tedy nakonec vrahem. Christie měla geniální hlavu, vymyslet takový příběh muselo dát práci.

Netopyr07
04.02.2020 5 z 5

Agatha je Agatha. Poirot je Poirot. Jako vždy dobře napsané, přeložené, čtivé... překvapující :-)

ještěrka38
31.01.2020 3 z 5

Mo je první knížka od autorky a bohužel asi i poslední. Mě její styl psaní moc nevyhovuje. Příběh nebyl špatný. Taková klasika. Neurazí, ale ani nenadchne.

FideiDefensor11
29.01.2020 4 z 5

Šlo o mé první setkání s autorkou a musím přiznat, že jsem spokojený. Některé části možná byly možná trošku překombinované (nevěřím, že se by se kdokoli dokázal zorientovat v množství důkazů, natožpak aby zvládl odhalit vraha před závěrem - já sám jsem podezíral snad všechny, kromě vinné osoby), přesto však na mě celá kniha působila kompaktně, byla dlouhá tak akorát a spisovatelka zvládla udržet mou pozornost po celých 220 stran.
Jako velký klad také vnímám, že vypravěčem byl kapitán Hastings, díky čemuž se čtenář dočkal spousty zábavných momentů, na které by se, pakliže by vypravěčem byl Poirot, zcela jistě řada nedostala.
Vřele doporučuji každému, jako dobrý úvod do klasického detektivního žánru.

elenai
20.01.2020 4 z 5

Já toho vraha nikdy neuhodnu! :-D Faktem je, že tento díl mi přišel spletitější než ostatní, které jsem četla. Možná až příliš překombinovaný. Proto jsem tápala jako chudáček Hastings, přestože moje prvotní úvahy byly správné. Chce to víc potrénovat malé šedé buňky, no. Nic to však nemění na tom, že byla Christie velmi inteligentní a talentovaná spisovatelka. Byla jsem napnutá jako kšandy!

FilDaV
13.01.2020 5 z 5

Opravdu úžasný knižní debut legendární Agathy Christie s opět perfektní zápletkou a samozřejmě tajemným vrahem! :D

lenka7348
05.01.2020 5 z 5

Dosud jsem nikdy žádnou knihu od A. Christie nečetla. A teď si marně lámu hlavu proč... Je to čtivé, nápadité, čtenář je udržován v neustálém napětí.
Určitě doporučuji. :-)

evelýny
24.12.2019 5 z 5

Hercule Poirot prostě nikdy nezklame. Myslím, že jeho kvalita je prověřena časem i generacemi čtenářů. Já mu odpustím i rozvláčnost a překombinovanost.
A tak nezbývá, než poděkovat:
Děkuji vám, Agatho Mary Clarisso lady Mallowanová.

P.S: A děkuji i vám, Agatho Cristie.
P.P.S: Jaromír Meduna se zhostil dabingové role Herkula Poirota skvěle. Podezřívám jej, že v minulém životě byl Hercule Poirot sám. O Davidu Suchetovi ani nemluvě... )

Margherita_N
13.12.2019 5 z 5

Díky za tyhle detektivky, který vám proženou šedé buňky, jak říká Poirot! Má to švih a spád a můžete si být jistí, že dokud vás Agatha pár knížkami nevycvičí, nikdy vraha dopředu neodhalíte. Natož abyste zrekonstruovali situaci tak jako monsieur Poirot. Spíš si budete připadat jako natvrdlý Hastings a detektivovy dobrácké rady si budete brát zahanbeně k srdci. Někdy se malinko ztrácím ve jménech a vztazích, tím spíš, jak se blíží závěr, kde se všechno desetkrát převrací - kdo kde byl nebo nebyl, kdo je s kým spřízněn, kdo s kým peče, kdo má jaký původ. To se odhaluje postupně a je to dobré vodítko k pachateli. Záhada na zámku Styles je dobrá detektivka na víkendové odpoledne, s těmi mám spojenou i seriálovou podobu. Musím ale říct, že knižního Poirota mám ještě raději.

Ticiana
12.12.2019 4 z 5

No tahle mne až tolik neoslovila. Příště snad lip.

tygřík2
16.11.2019 4 z 5

Milý Hastings je v tomto případu obzvláště nedovtipný:-)))
Přečteno panem Medunou, dabérem seriálového Poirota, absolutně nedostižně. Proto jsem toho chytrého mužíčka téměř viděla před sebou.

Placi
22.10.2019 5 z 5

Moje první knižní setkání s Agathou Christie, ale jako bychom již byli velice staří a dobří známí. Vždyť seriál o Poirotovi s Davidem Suchetem v hlavní roli a precizním dabingem pana Meduny sleduji již od dětství a vždy se k němu s nostalgií rád vracím. Zde mi bylo dopředu jasné, že budu s knihou spokojen.

Jedná se o naprostou klasiku. Staré anglické sídlo, rozvětvená rodina z vyšších společenských vrstev, velký majetek, spousta příležitostí a motivů a samozřejmě vražda. Mistryně v oboru literárně kriminálním, tedy Paní Christie (ano, s velkým P), mě dokonale zmátla, zhruba stejně jako dobráka Hastingse. Brilantně propletený a chytře vystavěný příběh udrží napětí až do úplného závěru.

Poirota jsem vždy miloval a milovat budu.

JezinkaJ
17.09.2019 5 z 5

Už nějaký čas jsem od paní Agathy nic nepřečetla. I při nejméně třetím čtení je Záhada na zámku Styles skvělá. Vlastně je mi jedno, jestli je příběh až moc zamotaný, já to autorce všechno s radostí odpustím. Stará Anglie, humor, laskavost a pochopení pro lidské chyby, mě baví už tolik let. Copak by člověk řekl, že Záhada vyšla před 99 lety?
Ve Vlastním životopise Agatha litovala, že nechala Hercula a slečnu Marplovou vstoupit na scénu jako postarší osoby.

Romžiry
13.09.2019 5 z 5

Klasika s Pirotem, ta nikdy nezklame.