Vraždy podle abecedy

Vraždy podle abecedy https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43857/bmid_vrazdy-podle-abecedy-rRD-43857.jpeg 4 1334 160

Hercule Poirot série

Detektivní příběh, v němž detektiv Hercule Poirot řeší podivuhodnou sérii zločinů spáchaných v abecedním pořadí. Hastings se právě vrátil ze svého ranče v Jižní Americe, když mu jeho přítel Hercule Poirot ukazuje zvláštní anonymní dopis, ve kterém ho kdosi vyzývá k tomu, aby ukázal, zda je skutečně tak chytrý. Prý si má dát jedenadvacátého pozor na Andover. Podpis zní: ABC. Dvaadvacátého ráno je v Andoveru nalezena zavražděná Alice Ascherová. Vedle jejího těla leží vlakový jízdní řád známý jako ABC, otevřený na stránce s vlakovým spojením z Andoveru… 2. vydání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

The A. B. C. Murders , 1936

Briv
06.02.2017 4 z 5

Vždy skvělá Agatha Christie a báječný Poirot, který je sice vystaven zkoušce, mrtví přibývají, ale čestně se s tím popere.

Lanisa1966
04.02.2017 5 z 5

Super kriminálka

sabca1520
08.01.2017 5 z 5

Agatha Christie je božská. Výborná detektivka! :)

denib
07.01.2017 5 z 5

Co k tomu napsat? Agatha Christie není nazývána "královnou detektivek" pro nic za nic :-)

Živa23
28.11.2016 5 z 5

Kniha byla po celou dobu napínavá, ale takovýhle konec jsem vážně nečekala. Naprosto brilantní dílo.

Bumeso
25.11.2016 5 z 5

Jedno z nejlepších děl Agathy Christie

laepus
10.10.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější detektivka snad vůbec na světě. Zajímavá myšlenka dokonale zpracovaná tak, aby čtenář netušil, kdo to je, i když mu to sama autorka skoro od první stránky servíruje jako na dlani.

niki-chan
16.08.2016 4 z 5

U prvních dvou kapitol jsem knížce moc nadějí nedávala, ale potom dostal příběh spád. A i přesto, že jsem odhalila vodítko dřív než autorka, i já jsem se nechala nachytat a tipla špatného vraha. No prostě pan Poirot s paní Agathou se svými mozky bodují :)

barbarera
19.04.2016 5 z 5

Byla to moje první detektivka, kterou jsem jako třináctiletá přečetla.
Nastartovala moje čtenářské detektivkové období, které trvá dodnes.

Pet007
02.04.2016 3 z 5

Poirot je už trochu starší a je vyzván na souboj. Příběh se rozjíždí pomalu a rychle se zamotává. Obětí přibývá. Pak ale vrah udělá chybu, na kterou velký detektiv čekal.

Griselda
27.02.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem četla s odstupem času asi třikrát, líbí se mi též velice její filmové zpracování.
Kniha je samozřejmě detailněji propracovaná ale po shlédnutí filmu, jsem si pak při dalším čtení scén, ve kterých vystupoval pan Cust, okamžitě před očima vybavila herce Donalda Sumptera.

Matevi
15.02.2016 2 z 5

Tuhle knihu jsem nemohla dočíst, vůbec mě to nebavilo. Bylo to takové neosobní. Preferuji příběhy odehrávající se na jednom místě (v jedné vesnici nebo usedlosti), kde je možnost do hloubky zkoumat život, chování a pohnutky menšího počtu postav.

amelie.m
11.02.2016 5 z 5

Tady vraha neuhádnete ;) Paráda! Smekám před tím, co všechno dokázala na svou dobu a možnosti Agatha promyslet a vypracovat..

nikikostadinova
05.02.2016 5 z 5

Moc se mi líbilo. Má první kniha Agathy Christie. Rozhodně první dáma detektivek.

Marian27
15.01.2016 5 z 5

Skvelá detektívka ktorá sa mi velmi dobre čítala a bavila ma až do konca. A vôbec mi neprekážalo že som videl prvý film a vedel som ako to celé dopadne. Občas sa mi zdalo že v knihe je až velmi veľký počet postáv a ten koniec prišiel tak nejak skoro, lebo som knihu ešte nechcel odložiť. Ani pár nepresností v slovenskom vydaní môj zážitok z knižky nepokazilo. U mňa veľká spokojnosť!
Treba len dodať že pointu z tejto detektívky si "vypožičalo" mnoho ďalších autorov a filmových tvorcov.

BigDeal
17.10.2015 5 z 5

Môj druhý Poirot a opäť obrovská spokojnosť. Nechápem, ako môže byť detektívka z 30. rokov takto do detailu prepracovaná a to rovno v dvoch sférach - prepracovaný zločin a prepracované zaobchádzanie s čitateľom. Akokoľvek sa snažím zostať nad vecou, akokoľvek si myslím, že viem, čo sa deje, nakoniec len zistím, že som presne tam, kde ma chce autorka. A pritom všetky informácie na vyriešenie hádanky sú mi celý čas k dispozícii! To si zaslúži obdiv. Ja sa však len tak nevzdám. Vidíme sa pri ďalšom prípade, Agatha!

radus
03.10.2015 4 z 5

Dobrá knížka od této autorky, samozřejmě jsem se napálila a tipovala špatného vraha :-) Líbilo se mi zajímavé a hlavně překvapivé odhalení pachatele. V televizi bych se na Poirota nedívala, nemám ráda toho slizkého pána s uhlazenými vlasy a trapným knírkem, ale v knížce je to "pan detektiv" :-)

St. Jimmy
26.08.2015 3 z 5

Poměrně zvláštní příběh s překvapivým koncem, ale nechytl mě tak, jako Dům na úskalí, který jsem přečetl přibližně ve stejné době. Těžko říci proč, objektivně vzato není s Vraždami podle abecedy žádný problém. Prostě to nesedlo.

konicekbily
18.08.2015 5 z 5

Opět velice dobře napsaná kniha. Agatha nám předhodí příběh s jasným podezřelým, bude to vrah? Opět nás zavede do kouta, ale naštěstí mám pomohou šedé buňky belgického genia.

akdar72
01.08.2015 5 z 5

Moje první kniha od Agáthy Christie. Nijak mě nenadchla. Musím si přečíst další, abych mohla být objektivní. Proto 5 hvězdiček.