Vražda v Orient-expresu

Vražda v Orient-expresu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350980/bmid_poirot-vrazda-v-orient-expresu-YAB-350980.jpg 5 2652 380

Hercule Poirot série

Hercule Poirot právě přicestoval do Istanbulu, ale vzápětí je telegramem odvolán do Anglie. V Orient-expresu, kam nastoupil, upoutá jeho pozornost bohatý Američan Ratchett; mimo jiné nabídkou vysoké odměny za to, že jej detektiv ochrání před hrozícím vražedným pokusem. Poirot odmítá – a následujícího rána je Američan ve svém kupé nalezen ubodán k smrti. Orient-expres uvízl v závějích a cestující i posádka zůstali ponecháni napospas osudu. Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí… a teď i s podezřením ze zločinu. Málokterá detektivka se dočkala tolikera adaptací, tradičních i netradičních: existují komiksová zpracování, japonský seriál i počítačová hra. Nejnovější filmové verze se ujal britský herec a režisér Kenneth Branagh – a obsadil ji hvězdami jako Judi Dench, Michelle Pfeiffer či Johnny Depp. Titulní role se ujal sám. Česká premiéra filmu je plánována na 9. listopadu tohoto roku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Murder on the Orient Express , 1934

Anavi8912
23.10.2022 5 z 5

Super detektivka z pera Agathy Christie. Sázka na jistotu. Knihu jsem kdysi četla, viděla zfilmovanou v televizi a nyní jsem zvolila poslech,. Byla to moje první audiokniha. Za mě zklamání, raději dávám přednost vlastní četbě.

Parwana
11.09.2022 5 z 5

Další klenot královny detektivek. Film jsem nepochopila, tak jsem na dovolené sáhla po knize, a najednou to šlo. Její knihy můžete číst stále dokola a pořád Vás budou bavit, tahle k nim rozhodně patří.

GeRaltzRiVie01
30.08.2022 5 z 5

Super jako vždy. Před četbou jsem již viděl film, ale i tak to na zážitku neubralo - další nesporný fakt svědčící o kvalitě těchto detektivek.

zdenaR
26.08.2022 5 z 5

Klasická detektivka od Agathy, pro mě jedna z nejlepších. Několikrát zfilmováno.
Velmi doporučuji :-)))

bookfan
24.08.2022 5 z 5

Moje první kniha od Agathy Christie a .... super! Bála jsem se, že to bude nuda, ale opak je pravdou (televizní zpracování případů Hercula Poirota mě dosud neoslovilo, ale já obecně na filmy moc nejsem...). Originální nápad, pro mě šokující rozuzlení, tak akorát délka textu. S paní Agathou jsem určitě neskončila!

beata-betsy2310
24.08.2022 5 z 5

Tento príbeh snáď netreba nikomu predstavovať. A ak ho náhodou ešte nepoznáte tak to treba napraviť. Tento vyšetrovateľ na vyriešenie vraždy nepoužíva žiadnu modernú elektroniku, ale iba dobre kladené otázky a svoj mozog. Brilantne napísaná detektívka.

Hakate
23.08.2022 5 z 5

Vždy pokud potřebuji nějakou zaručeně perfektní detektivku a nechce se mi přemýšlet, po čem šáhnout, knihy od mistryně, královny, bohyně detektivek nikdy nezklame.
Všechny jsou skvělé, žádná není špatná. Originální, skvělé, nepřekonatelné.

Pert
21.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Moc dobrá kniha. Případ rodiny Armstrongů mi trochu připomínal to, co se stalo Ch. Lindberghovi. Také se mu ztratil malý syn a I když zaplatili, miminko našli mrtvé.

Adellll
09.08.2022 5 z 5

Má (teprve) druhá kniha od Agathy. No, co říct, zkrátka opět něco skvělého. Také bych si už měla přiznat, že narozdíl od jiných detektivek asi vraha neodhalím na prvních pár stránkách:).

Ema24
07.08.2022 5 z 5

Smrti na Nilu, Deseti malým černouškům i Domu na úskalí jsem musela dát pět hvězdiček a ani zde nemohu udělat výjimku. Agatha Christie opět nezklamala a Hercule Poirot samozřejmě také ne! Detektivka byla velmi čtivá, napínavá a za mě jako vždy prostě geniální!

Petkona
08.07.2022 5 z 5

Opět geniální. Jedna z nejlepších autorčiných knih a naprosto oprávněně. Psychologie postav byla dokonalá a rozuzlení mě až do posledního stránek nenapadlo. Knihu jsem měla přečtenou během asi dvou dní a nemohla jsem se dočkat, kdo je vrahem.

lucifess
02.07.2022 5 z 5

Agatha Christie je naprosto jasná volba, osvědčená autorka. Hercule Poirot je pro mě klasika už od mala, koukala jsem vždy s babi a dědou na televizi snad pokaždé, když ho dávali.

Andrea81
01.06.2022 5 z 5

Pro mě úžasné, jako vždy ;-)

Jara.v
24.05.2022 5 z 5

Agatha Christie mě snad nikdy nezklame. Jedna z mých nejoblíbenějších detektivek vůbec. Poirot je skvělý a jeho šedé buňky mozkové mě prostě baví. I přes větší počet postav se v nich dá lehce zorientovat díky výpovědím a děj krásně plyne a nic se tam zdlouhavě neopakuje.

Čmeláček
11.05.2022 5 z 5

Výborná detektivní klasika, ke které se rád vracím. A taky bych se někdy rád projel Orient-expresem, kdyby to šlo :). Až teda na tu vraždičku, že ano :))).

Karoley
28.04.2022 5 z 5

Jedna z nejslavnějších detektivek všech dob. Moje druhá kniha od Agathy Christie (po Deseti malých černoušcích) a opět jsem nadšená!
Legendární vlak Orient-expres uvízne na své pravidelné cestě Balkánem ve sněhových závějích. Cestující i posádka zůstanou na několik dní odříznuti od světa. Hned první noc je jeden z cestujících zavražděn.. naneštěstí pro vraha je na palubě slavný belgický detektiv Hercule Poirot :)
Během čtení jsem se vracela ke schématu rozmístění cestujících ve vagónu a snažila se přijít celé záležitosti na kloub.. marně. Hodně překvapivý závěr, tohle by mě nenapadlo! Skvěle jsem se bavila.

Briv
23.04.2022 4 z 5

Tohle považuji za naprostou klasiku, takže jsem si ji určitě chtěla přečíst. Agatha Christie píše naprosto úžasným způsobem, vůbec nechápu, jak může děj v knihách tak dokonale promýšlet. Jedinou smůlu mám v tom, že mi prostě Hercule Poirot nepřirostl nikdy k srdci... Ale řešit případy, umí - a zde - klobouk dolů.

Rihatama
11.04.2022 5 z 5

Vrcholná klasika královny detektivek, ke které jsem se po letech vrátila. Vzpomínám si, jak jsem říkávala, že bych taky moc ráda někdy cestovala Evropou Orient Expresem s lůžkovými vagóny, kde mi bude stlát průvodčí/steward, a jídelním vozem s lahůdkami první třídy :-). Zavražděnému parchantovi bych se ale stejně raději vyhnula. Přiznejme si nicméně, že oproti dnešním detektivkám postrádá tato nejen jakoukoli brutalitu, což mě nijak zvlášť netrápí, ale i napětí nebo trochu košatější příběh. A tak si říkám, jestli nekriticky hodnotíme takřka zbožštěnou autorku řady proslulých kriminálních případů zfilmovaných s nezapomenutelným Davidem Suchetem... a musím si odpovědět, že možná ano.

Detektivky Agathy Christie jsou totiž hlavně o psychologii, logice, síle dedukce a rozumu. To vše naplno využité ve Vraždě v Orient Expresu, protože vražda i její vyšetřování se odehrává ve významně omezeném prostoru odříznutém od vnějšího světa telefonů, tisku, databází... Nádhera! A to vše servírováno na důvěrně známé platformě britské, královsko-majordomské tradice, a tomu všemu vtipně vévodí sic malý, ale geniální Belgičan s pozoruhodným knírem. Je to právě Poirot, pro mě naprosto dokonale zachycený D. Suchetem, který je na příbězích A. Christie tím největším esem, podobně jako v dalších slečna Marplová. Pro mě je to tedy detektiv, spíše než samotná detektivka, co mě na Orient Expresu a dalších případech nejvíce baví. Suma sumárum, příběhy Agáty Christie mám ráda, přece jen mám raději zfilmovanou sérii s Herculem Poirotem se Suchetem v hlavní roli, který postavě Poirota dodal jedinečné kouzlo a charisma.

adorjas
29.03.2022 3 z 5

Je to detektívna klasika, číta sa ľahko (aj keď počet postáv a ich mená robili problém) a mňe táto kniha pomohla v rámci odreagovania sa od smutných správ na východe ... Jediná nevýhoda, že sa číta až príliš prudko čitateľne a zmáknete ju za jedno popoludnie.

Booklice
29.03.2022 5 z 5

Po dlouhé době jseme měla opět chuť na detektivku od Agathy Christie, a tak jsem sáhla po dlouho odkládané Vraždě v Orient expresu. Od knihy jsem měla velká očekávání a musím se přiznat, že je hravě splinila. Celou dobu jsem měla zavařené mozkové závity. Další skvěle promyšlená detektivka se skvělou zápletkou a skvěle zpracovaná.