Vražda Rogera Ackroyda

Vražda Rogera Ackroyda https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13036/bmid_vrazda-rogera-ackroyda-BzU-13036.jpeg 5 882 157

Hercule Poirot série

Detektivka, ve které se setkáme i s inteligentním a ješitným mužíčkem, soukromým detektivem na odpočinku, pěstitelem dýní Hercule Poirotem. Tentokrát musí vyřešit vraždu známého průmyslníka.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Murder of Roger Ackroyd , 1926

terimila
21.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Tohle myslím bude jedna z mých best-of od paní Agathy. A přitom to celé celou dobu bylo takové tak trochu nijaké, postavy nic moc, nikdo mě moc nevtáhl a nezaujal... a pak ten závěr. :-) Ne, ta paní fakt věděla, jak překvapit a jak udělat těžce překvapující závěr. Když si vysázíte vedle sebe několik jejích děl s neovyklými rozuzleními - namátkou Deset malých černoušků, Vražda v Orient Expresu, ale i míň známé věci jako právě Ackroyd nebo třeba Opona... tak to je přehlídka detektivkářské originality a trošku snad i zdravé, milé odrzlosti. A proto to plným právem dávám do Agathiny topky.

Jenny055
17.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Počúvala som audioknihu, vynikajúca. To rozprávanie príbehu v 1. osobe ma dostalo. Dá sa tu vôbec niekomu veriť ?

sweeney
12.01.2022 5 z 5

Další z úžasných případů Hercula Poirota, tentokráte pátrajícího s místním lékařem
Sheppardem. Nikdy mě nepřestane udivovat geniální schopnost Agathy Christie napsat takové množství detektivních příběhů a přitom u každého z nich vymyslet tak dokonalou zápletku, že čtenář do posledního okamžiku netuší, kdo je pachatelem.
Brilantní, ostatně jako každý počin této autorky :)

domihruzkova
31.12.2021 3 z 5

Tohle mě až tak neuchvátilo. Vadilo mi velké množství postav, které se tam střídaly jak na běžícím páse. Pachatele jsem opět neuhodla :)

Andrea81
04.12.2021 5 z 5

Nechápu, prostě to nechápu, jak někdo může vymyslet takový příběh, že až do konce nevíte, kdo je vrah? A to v každé knížce??? Úžasné, jako vždy.

Elenče
21.11.2021 5 z 5

Kniha porušující základní pravidla detektivek dnes už sice kontroverze nevyvolává, ale skvělým čtením zůstává stále. Poirot ve vrcholné formě, fandící lásce a nemilosrdně trestající hřích. Narážky na mu chybějícího Hastingse, vykreslení atmosféry komunity anglického venkova. Prostě bonbonek.

knihomolka1197
13.10.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek od "Agáty". Odhalení pachatele bylo pro mně obrovským překvapením. O to víc jsem si čtení užila. Doporučuji!

Mindy
07.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak to bylo skvělé, promyšlené do posledního detailu. Zajímalo by mě, kolik čtenářů odhalilo pachatele, já tedy vůbec. Ještě jsem nečetla knížku, kde je vrahem člověk, který...nebudu prozrazovat.

Awča
14.06.2021 5 z 5

Krásné.
Náznaky, kombinace, všeho tak akorát.
A ten konec. Samozřejmě jsem netušila...
Agatha je opravdu královna.

TaNya_
13.04.2021

Ten konec jenom tak nezapomenu. Agatha je královna!

boxas
07.03.2021 5 z 5

Tak to byla fakt pecka!
Kdysi jsem viděla jako film, ale je jen dobře, že jsem za ty roky zapomněla, kdo je vrah.
O to větší překvapení!

NannyOgg24
20.02.2021 5 z 5

Super detektivka. Četla jsem už podruhé a Agátha mě stále něčím překvapí.

Denisa.knizky
19.02.2021 5 z 5

Opet klasika, prijemne cteni, napinava zapletka, jako vzdy, kazdopadne u tohoto pribehu se mi rozuzleni libi extra, ikdyz se dalo ledaccos tusit. Tesim se zase na dalsi detektivni pribeh.

rencovav
09.01.2021 5 z 5

(SPOILER) G-E-N-I-Á-L-N-Í!
Zrovna nedávno jsem si říkala, že nějaká podobná zápletka, podobné rozuzlení, bych ráda z pera Agathy Christie ráda četla. Napadlo mě to hned na začátku, protože detektivky s Herculem Poirotem (kterých v poslední době čtu nějak hodně) se vyznačují třeba tím, že jsou psány pokaždé úplně jinak. Jednou er-forma, jednou ich, jednou je tam víc Poirota, někdy tam vystupuje celá řada různých dalších postav (Hastings, madame Oliverová, inspektor Japp...). A mě tehdy napadlo: "To by bylo přece senzační, kdyby byl vrahem celou dobu vypravěč příběhu, ale čtenář by na to nepřišel až do samého konce. Úplně styl královny detektivek! No, tehdy to byla jen domněnka.

Jinak se musím přiznat, že pro mě příběh byl možná tak napínavý právě proto, že jsem ho doposud neznala, seriálový díl jsem neviděla. Možná nemá takový spád a vlastně je tam docela dost odboček, v části příběhu mi ta ich-forma nějak neseděla, nebylo to tak čtivé... ale ukázalo se, že všechno mělo svůj smysl a až moc dobře to do sebe zapadá. :)

PeterBahn
08.01.2021 4 z 5

Moje první paní Agatha a tedy i první H.P. Četl jsem před léty a muselo se líbit, jelikož od paní spisovatelky jsem v následujících letech přečetl přes dvacet knih...

Bethanee
05.01.2021 5 z 5

Skvělá kniha, která má napětí, překvapivé zvraty a stejně tak překvapivé rozuzlení.

PájaK37
29.12.2020 5 z 5

Klasika od A. Christie, která nikdy nezklame.

Kontryhelka
08.12.2020 5 z 5

Záhadná, tajemná a výtečná detektivka. Poirot coby čilý důchodce opět zasahuje. A znovu jde do pátrání s vervou, aby rozuzlil další zamotaný případ.

konicekbily
02.12.2020 5 z 5

Ve své čtvrté knize o slavném detektivovi paní Christie Hercula již penzionovala a ponechala ho zahradničit a kapitán Hastings byl odeslán za "Velkou louži", a tak vypravěčem a zapisovatelem je místní lékař. Knihu autorka psala v době, kdy se jí nevydařilo manželství a možná ani nevěděla, co bude dělat v životě dál. Ještě, že se dala zdravotně dohromady a pokračovala ve psaní! Kniha je standardně obdařena, možná až přehnaně, zapeklitou zápletkou a spoustou úhybných manévrů vedoucích do slepých uliček. Ale HP nám to v závěru plně objasní a já jsem výsostně spokojen a nadšen!

Terka_v25
05.11.2020 5 z 5

Moje první kniha od paní A. Christie, kterou jsem před několika lety přečetla. Kniha s nezapomenutelným Poirotem, jehož šedé buňky mozkové mě prostě baví. Navíc je v knize vystavěn skvělý příběh se zajímavou a spletitou zápletkou, která se dobře čte a rozsahem je to tak akorát, bez zbytečného protahování děje. Odhalení pachatele bylo vypointované, jako vždy. A jako vždy jsem podezřívala různé osoby, ale pachatele jsem neodhalila :) Vražda Rogera Ackroyda je skvělá kniha, ke které se v budoucnu určitě vrátím.