Vánoce Hercula Poirota

Vánoce Hercula Poirota https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61632/vanoce-hercula-poirota-9MB-61632.jpeg 5 836 139

Hercule Poirot série

Simeon Lee přišel ke svému bohatství v mládí díky nalezišti diamantů, se kterými se teď – o mnoho let starší – rád laská a mazlí. Jednou na vánoce přichystá pro své potomky krutou hru. Všechny je k sobě pozve a postará se o to, aby nemohli přeslechnout instrukce, které uděluje svému právníkovi. Instrukce ke změně poslední vůle. Pak si je vezme všechny na paškál a postupně je nařkne z hamižnosti, slabosti a hlouposti. Po svém výlevu vykáže rodinu ze své pracovny. Z té se později ozývají podivné zvuky a výkřiky. Pracovna je zamčená, po vyražení dveří se všem naskytne otřesný pohled. Vrah se ale přepočítal, neboť šéf místní policie má u sebe na návštěvě Hercula Poirota…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Karel Voleský

Hercule Poirot’s Christmas , 1938

parxel
19.09.2018 3 z 5

Dnes už identita vraha asi nikoho nepřekvapí, tak jako kdysi. Přesto se jedná o dobrou odpočinkovou četbu. Dávám tři hvězdy.

Ester71
16.09.2018 5 z 5

Správná detektivka jak má být. Během čtení jsem každou chvilku podezírala někoho jiného, a na konci, jak už to u Agathy bývá, opět překvapení. Pěkná kniha..

šipek
13.09.2018 5 z 5

Super detektivka,Agatha opět zaměstnala mé mozkové buňky. Čtenář do poslední chvíle netuší kdo je vrah. Vřele doporučuji, na knihu je potřeba mít klid a přemýšlet.

karel0684
12.09.2018 5 z 5

Hercule Poirot v nejlepší formě řeší záhadu brutální vraždy v zamčeném pokoji. Kdo z velké rodiny se dopustil vraždy? A právě o vánocích...
Agatha Christie je právoplatně nejlepší spisovatelkou v oboru krimi.

AnetaKor
06.09.2018 5 z 5

krásná detektivka. Jen je škoda, že současný čtenář má odhalování vraha složitější, protože nezná drobné dobové souvislosti...

ddkk
22.08.2018 5 z 5

Jeden z nejlepších Herculových kousků. Detektivka to je pěkně zašmodrchaná, napínavá, s překvapivým rozluštěním. Doporučuji a dávám pět.

tereza1198
15.08.2018 5 z 5

Ach, ten sváteční duch Vánoc, když se sejde celá rozvětvená rodina. Hromada jídla, rodinné třenice, oheň plápolá v krbu a krev teče proudem. Díky paní Christie za tyto svátky.

IvaKo
14.08.2018 4 z 5

Naprosto klasický příběh A. Christie. Nic nechybí - uzavřená společnost, zločin v uzamčeném pokoji, tajemná minulost podezřelých a samozřejmě důvtipný a okouzlující H. Poirot. Jen způsob provedení vraždy se mi zdál v určitých detailech dost krkolomný, ale s tím se u A. Christie počítá, šlo hlavně o originalitu nápadu než o realitu.

wericzek
08.08.2018 5 z 5

V atmosféře plné napětí, hádek, tichého boje o peníze a dědictví, prohrává za neuvěřitelných okolností svůj boj se životem Simon Lee - starý, bohatý, vetchý stařec, leč krutý, sobecký a panovačný. Kniha určena nejen těm, kteří zbožňují knihy Agathy Christie, potažmo milovníkům příběhů s Herculem Poirotem, ale všem, jež milují detektivky a perfektně rozehrané příběhy s úžasnou atmosférou a šokujícím rozuzlením. "A zde jsem si řekl: Celou věc jsme vzali za špatný konec! Pročpak? Poněvadž se na ni díváme z nesprávného hlediska. Díváme se na ni z úhlu, z něhož si náš vrah přeje, abychom ji viděli…"

Devorah
11.07.2018 5 z 5

Vánoce sice bývají svátky klidu, míru a pohody, nikoliv však pro hlavní hrdiny
této knihy. A jak už to u Agathy Christie bývá zvykem, stane se zločin
a na scénu vstupuje belgický detektiv Hercule Poirot, který vše vyřeší s nadhledem a diskrétností.
Dostává se nám tedy opět všeho, zločinu, vášní, které bobtnají pod povrchem a skvěle propracovaných charakterů hlavních hrdinů.

david5746
18.06.2018 5 z 5

Je tu klasicky všechno, co od paní spisovatelky obvykle čekáme a máme. Takže malý prostor s omezeným množstvím aktérů, vražda, vztahový propletenec takže motiv mohl mít každý. No a čirou náhodou Poirot na návštěvě v okolí (já nevím, proč to ty lidi dělaj, takovýho člověka bych do svého města nepozval ani za nic, to smrdí vraždou). Jako bonus se to odehrává o vánocích, ikdyž té vánoční atmosféry si zrovna čtenář neužije.
Takže klasický koncept, poutavé vyšetřování, kde se nám propletenec spíše ještě zamotává a klasicky skvělý Poirot, který samozřejmě nakopne své malé šedé buňky a vraha v závěru bravurně odhalí.
Od autorky klasika, které není co vytknout.

verense
14.05.2018 4 z 5

Je to pěkná detektivka, kdy motiv k vraždě mohl mít naprosto každý, ale pozornému čtenáři neuniknou indicie, které okruh podezřelých radikálně zužují. Četlo se mi dobře, ale osobně si myslím, že má autorka na kontě lépe propracovaná díla. Tady mi přišlo, že se "malé šedé buňky" zas až tak namáhat nemusely, a je skoro až škoda, že tak dlouho plánovaný a promýšlený zločin byl tak rychle odhalen.

coquus
27.04.2018 4 z 5

Dostal jsem přesně to, co jsem očekával: svižně psaný napínavý příběh z uzavřené společnosti několika postav, z nichž jedna z nich je vrahem. Přestože zde autorka postupně rozesela stopy či indicie vedoucí k pachateli, nechává téměř do poslední chvíle čtenáře v napětí, která z postav je pachatelem. A přesně to je pro mě tím důvodem, proč se to tak dobře čte.

Chemiczka
26.04.2018 5 z 5

Skvělý detektivní kousek. Spisovatelsky úžasně odvedená práce. Až do posledních pár stránek vůbec netušíte, kdo by mohl být vrahem a pak Vám Poirot doslova vezme dech, a tak trochu udělá čáru přes rozpočet.
Osvědčená oddychovka se zajímavou zápletkou. Nelze nedat plný počet !!

Galadwen
15.04.2018 3 z 5

Jedna z oblíbených metod A. Christie - vymyslí pořádně složitou scénu zločinu, celou dobu navádí čtenáře jedním směrem, a pak práskne úplně jinam. Konec celkem absurdní, byť část rodinných vztahů šlo v průběhu odhalit.

Atlantis
13.04.2018 2 z 5

Bože, to byla nuda. Ano, odhalení jsem z větší části nečekal, což je u detektivky vždy vítané, ale celý průběh knihy byl tak neskutečně zpomalený a hlavně se neustále a pořád a znovu opakovaly ty samé věci. Přijede Harry. Přijede Harry? Přijede Harry! Harry přijede? Harry přijede. Harry přijel. Harry je tady. Harry je tady? Harry je tady! Harry? Tady? Blueh, děs. Přečtěte si raději Černoušky.

Liana
08.04.2018 5 z 5

Dobrý detektívny príbeh - páčil sa mi.

Boby17
03.04.2018 3 z 5

Tak nevím, nijak oslnivou se mi knížka nezdála. Ani nenadchla, ani neurazila a tak za průměr dávám tři hvězdy.
A Pilar se nám po několika dnech od prvního setkání vdává do Jižní Afriky, to asi dělá to anglické povětří ...

Miruš
23.03.2018 5 z 5

Pozvolná, Anglická, precizní, skvělá...

Dani25
20.03.2018 3 z 5

V tretine knihy som si spomenula, ze som to videla v telke, takze uz som vedela kto je vrah