Vánoce Hercula Poirota

Vánoce Hercula Poirota https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61632/vanoce-hercula-poirota-9MB-61632.jpeg 5 836 139

Hercule Poirot série

Simeon Lee přišel ke svému bohatství v mládí díky nalezišti diamantů, se kterými se teď – o mnoho let starší – rád laská a mazlí. Jednou na vánoce přichystá pro své potomky krutou hru. Všechny je k sobě pozve a postará se o to, aby nemohli přeslechnout instrukce, které uděluje svému právníkovi. Instrukce ke změně poslední vůle. Pak si je vezme všechny na paškál a postupně je nařkne z hamižnosti, slabosti a hlouposti. Po svém výlevu vykáže rodinu ze své pracovny. Z té se později ozývají podivné zvuky a výkřiky. Pracovna je zamčená, po vyražení dveří se všem naskytne otřesný pohled. Vrah se ale přepočítal, neboť šéf místní policie má u sebe na návštěvě Hercula Poirota…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Karel Voleský

Hercule Poirot’s Christmas , 1938

annes
12.02.2022 5 z 5

Povedená rodinka :-D Byla jsem napnutá do poslední chvíle, jako obvykle u Agáty jsem sázela na špatného koně. Nicméně souhlasím, že rodinné svátky bývají zajímavé a o to víc, když se stane vražda a ještě z ní kápnou peníze.

kačuleee29
09.01.2022 5 z 5

Na Agathu Christie jsem se těšila hroozně dlouho a konečně jsem si jednu z jejích knížek přečetla :D. Kniha mě moc bavila a rozhodně ji doporučuji! Konec jsem VŮBEC nečekala (nebyl by ze mě dobrý detektiv :)), ale právě proto se mi to líbilo :). Je úžasné jak Agatha Christie dokáže popsat postavy a jejich charaktery, že je mám přímo před očima.

Vesper001
05.01.2022 5 z 5

Křivý dům se spoustou křivd, jeden zlý Lee a podivná rodina. Nastane čas radosti, veselosti, anebo spíš nastal čas na krevní či pokrevní mstu?

wendulka321
03.01.2022 5 z 5

Právě jsem doposlouchala a bylo to skvělé.

Avila
29.12.2021 5 z 5

Co dodat... Stará dobrá klasika... podle Agathy a geniálního Poirota....
Inteligentní, napínavé a zamotané. Nepřestane mě nikdy udivovat jak Agatha na poměrně malém počtu stran dokáže rozehrát úžasné příběhy. Ve kterých jsou všechny postavy tak barvitě popsány....

Margherita_N
16.12.2021 5 z 5

Rodinná sešlost ve velkém domě s několika poztrácenými příbuznými si přímo říká o to, aby za to hlava klanu zaplatila životem. Kdo je tady pravý a kdo falešný příbuzný? A kdo naopak vypadá, že šel kolem, ale když se mu pořádně podíváte do tváře, podle nosa poznáte kosa? A chudák Hercule Poirot se k tomu zase přimotá, a ještě mrzne kvůli nefunkčnímu radiátoru. Kdeže nějakej krb, na romantiku ho neužije...

Ivan F
07.12.2021 5 z 5

Pár dní pred Vianocami som si prečítal knihu o Vianociach. Teda o Vianociach spojených s vraždou v podaní pani Agathy. A že to naťukala na papier pomocou písacieho stroja úplne dobre, o tom svedčí taktiež hodnotenie čitateľov. Dodám len toľko, že Christie aj tentoraz do textu vložila indície, ktoré by vnímavému a na detaily zameranému čitateľovi mali prezradiť, kto je vrah. Lenže ako to býva, aj keď sa človek dovtípi, kto bol páchateľom, tak všetky ostatné detaily obsiahnuté v podobe Poirotovho záverečného monológu (ten si vždy z kníh, kde sa HP objavuje najviac vychutnávam), tak tie si nikto nemôže domyslieť, to ani náhodou. Za mňa výborné čítanie so správnym rozsahom strán - lesy treba šetriť. A hneď mám krajšie sviatky :-)

rozina351
04.12.2021 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších detektivek. Má to atmosféru, má to styl, Hercule Poirot si v klidu pojídá pralinky a pije horkou čokoládu, ale kvůli nefunkčnímu radiátoru skončí na monstrózním děsivém sídle ovládaným odporným tvorem Simeonem Lee. Atmosféra je hustější a třeskutější než ta největší zimní plískanice! Takže doporučuju velkou zásobu pralinek, pár decek horké čokolády (nejlépe s rumem) a tento literární skvostík si vychutnat pěkně v teple!

Alizon
20.09.2021 4 z 5

Klasická perla od královny detektivek. V jejích knihách miluji tyhle "rodinné sešlosti" ve velkém domě. Nádherně starosvětské. A k tomu jedna nemožná vražda.

Lolila
02.09.2021 5 z 5

Opäť A.CH. nesklamala. Výborná zápletka .... a znova prekvapenie na záver:-).

NannyOgg24
29.07.2021 5 z 5

Poirot nezklame. Vždy přijde s neobvyklým vyřešením případu.

nikikostadinova
02.04.2021 4 z 5

tak jsem se minulý rok naladila na vánoční atmosféru. Poslouchala jsem podle mého názoru skvěle namluvenou audioknihu. Postavy byly zajímavé, ačkoliv příběh byl celkem spletitý, nakonec dával smysl. Jak to má být ve správné detektivce.

Mája777
19.01.2021 5 z 5

Brilantní. Krátké ohlédnutí za Vánocemi.
Teď jsem si trochu odskočila ke klasice. Bylo to příjemné.
(18. 1. 21 - 3 248 - 7)

Dáduše
06.01.2021 4 z 5

Doufala jsem, že se bude konat větší vánoční atmosféra. Detektivky nikdy nebudou můj šálek čaje a klasické už vůbec ne. Nebudu tedy moc hodnotit. Agatha je bezpochyby královnou detektivky. Kniha byla velice dobře napsaná, promyšlená. Na mě byla příliš suchá, asi jako anglickej humor. Prostě nejsem čtenář detektivek. V pubertě jsem od autorky pár knih nedočetla. Maminka má totiž úctyhodnou sbírku. Tak jsme to teda jednou dokázaly Agatho.

Lusik88
01.12.2020 5 z 5

Je to tam! Konecne jsem uhadla vraha. Za posledni dobu jsem precetla nekolik Poirotu a nikdy se mi to nepovedlo. Je teda pravda, ze Agatha tady nechala velkou napovedu... Skvely pribeh, patri ke spicce z Poirotu!

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Mám ráda jak knižní tak i filmovou verzi. Velice pěkně napsaný příběh, pečlivé vykreslení postav a jejich povah a to nejlepší rozuzlení opět nakonec.

Vesmich
27.11.2020 5 z 5

Dědek jeden mizerná, protivná! Poťouchlej, otravnej tyranskej, panovačnej - no nezabila bys ho? A kdyby Hercula nebylo, ještě by ti to i prošlo :)

jankka0s
19.11.2020 5 z 5

Rovnou napíšu, že Poirota mám sjetého snad komplet a to několikrát díky neustálému opakování na ČT (které dost dobře nechápu, to dostali zadarmo licenci nadoživotí?) Takže mě napadlo půjčit si originál a přečíst si knihu. A je to úžasné! Agáta píše jasně, srozumitelně a přitom vrší otázky a nechává nás v napětí do posledního okamžiku. Zážitek z četby je úžasný a budu číst dál.

Lie
22.08.2020 5 z 5

Myslím že po tom, kolik jsem toho od Agathy přečetla, bych už měla vědět, že vrah je vždycky ten jediný člověk, který vás ani nenapadl, ale stejně mě skoro vždycky překvapí. Tady už jsem skoro začala uvažovat, jestli to opravdu nespáchal duch.

Lessana
07.03.2020 2 z 5

Nebyť čitateľskej výzvy, kde sa mi kniha A. Christie hodí, tak by som po nej nesiahla. Mám od nej zopár prečítaných, ale nie sú to detektívky podľa môjho gusta. No a táto bola asi najslabšia, čo som od autorky čítala. Ono... jej texty sú chudobné na to všeplatné, čo by literatúra mala obsahovať. Áno, sú výborne vymyslené, zápletky a detaily sú dokonalo logicky prešpekulované, málokedy uhádnete páchateľa, no vždy tam cítiť to úporné (fanúšikovia odpustia), až umelé a nasilu prekombinované vymýšľanie, a nie radosť z tvorby. Ešte väčším mínusom ale je, že v nich niet nijakej nadhodnoty. Len logika - chladnou logikou vymyslené, logikou sa dostávame k riešeniu. Vždy rovnaký muster: vražda/násilie/zločin, následné vyšetrovanie, popisy toho, kto čo robil, kto čo zatĺka, kde kedy bol... a odhalenie. O týždeň ani neviete, čo ste vlastne čítali. Žiaden príbeh vám neutkvie v pamäti a ani postavy, o ich vnútornom svete nehovoriac, ten nepoznáme. To, že Hercule Poirot je detektív - sympaťák, to nespochybňujem. Ale pre mňa je to málo na to, aby som čítala aj o ďalších postupoch jeho malých šedých buniek mozgových. Skutočný pôžitok z detektívky mám napr. pri knihách L. Pennyovej, kde je to viac o ľuďoch a živote, kde je viac psychológie a sociológie, dokonca i umenia či prírody...