Vánoce Hercula Poirota

Vánoce Hercula Poirota https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213/bmid_vanoce-hercula-poirota-fSk-213.jpeg 5 836 139

Hercule Poirot série

Vánoce bývají časem dobré vůle a rodinné pospolitosti – nikdy však pro rodinu Leeových. Letos to ale má být všechno jinak… Milionář, panovačný a bezcitný Simeon Lee, pozve své potomky, aby strávili vánoční svátky v jeho společnosti. Sentimentální milující otec na stará kolena? Nebo má snad Simeon Lee jiné, zlověstnější úmysly? S velikým znepokojením a váhavě se členové rodiny sjíždějí do starého rodinného sídla. V brilantně vykreslené atmosféře podezíravosti a vzájemné nevraživosti dojde k vraždě. Hercule Poirot bude tentokrát potřebovat veškerý svůj um, aby tak neslýchanému zločinu přišel na kloub.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

Hercule Poirot’s Christmas , 1938

ThrisaManx
17.02.2018 4 z 5

Do knihy jsem se nejdříve nedokázala začíst, jakmile jsem se ale dostala na stranu 60, přečetla jsem to na jeden zátah. Celé rozuzlení mi přišlo dost nereálné, stalo se tam několik tak absurdních náhod, že by se to v reálu prostě nestalo (a udivuje mě, že to Herculovi vůbec nevadilo, vždyť přece na náhody nevěří), ale kniha mě naprosto pohltila a byla úchvatná. Užila jsem si ji a z celého vyšetřování jsem byla nadšená. Vraha jsem sice odhalila už téměř na začátku, ale i tak to byla jízda a do poslední chvíle jsem netušila, jestli svým podezřením mám nebo nemám pravdu. Naprosto doporučuji!!

april4
14.02.2018 4 z 5

Má první "Poirotovka", u které jsem věděla, kdo je vrah. Byla jsem tak ochuzena o to veliké překvapivé finále, na které se člověk těší :) Nicméně knížka drží vysoký standard paní Aghaty a určitě nezklame.

Sabinaski
12.02.2018 5 z 5

Moje první kniha Agáty! A naprosto ohromná. Četla jsem ji jedním dechem a přečetla za dvě odpoledne. Spoiler: Vraha jsem neuhádla, pořád jsem si myslela, že to musí být někdo z rodiny, vždyť v domě nikdo kromě rodinných příslušníků motiv neměl! A při odhalení vraha jsem si myslela, že mě to přeci jen mohlo napadnout, když už jsem se nad tím v průběhu knihy pozastavila. Ale o tom to je, že tě to nenapadne! :) Mojí oblíbenou postavou byl syn Harry, takový neposedný světácký chlapec, údajně prý hezký. Nebo divoká Španělka. Tak dlouho jsem Agátu odkládala a teď nechci číst z detektivek nic jiného, jenom ji!

konicekbily
08.02.2018 5 z 5

Zdařilý kousek od první dámy zločinu. Na poměrně málo stránkách nás vodí za nos ode zdi ke zdi, zahrnuje falešnými a velice pravděpodobnými teoriemi o vrahovi, a nakonec aby nám to slavný vládce šedých buněk osvětlil. A skutečně to nemohlo být jinak!

Anne Leyyd
14.01.2018 4 z 5

Tato (pro mě) 2. kniha od A. Christie se mi líbila více než Deset černoušků. A to především díky postavě H. Poirota a pozitivnějšímu nádechu celé knihy. Příběh se četl sám, naprosto neměl hluchá místa a opravdu jsem byla celou dobu napjatá, zvědavá, spekulovala jsem o možných vrazích atd. Nicméně jsem zjistila, že na detektivky se raději podívám ve filmových / seriálových zpracováních. Přijde mi, že jakmile už jednou zjistím pointu, nemám absolutně žádné nutkání pro re-reading. Anebo jsem ještě nepřečetla ten správný typ detektivky :D

Tudíž dávám 4 lepší * a doporučuji milovníkům detektivek.

(SPOILER: Mimochodem - trochu mě zklamalo objasnění toho nelidského řevu během vraždy - alias balonky.)

dagmar5477
11.01.2018 5 z 5

Jako vždy, skvělé počtení.

Aymira
08.01.2018 4 z 5

Agatha tentokrát v předmluvě slíbila pěknou řezničinu a skutečně - ústředním prvkem příběhu je vražda, při níž teče až příliš krve. Nemůžu si pomoct, ale připadá mi, že z hodně obšírného pohledu se podobně provedená vražda už v jedné autorčině knížce odehrála. Navíc se mi asi její mozkové buňky zadírají pod kůži, protože vraha jsem tentokrát uhádla velmi záhy, stačilo jen velmi pozorně číst a všímat si každičkého řečeného slova. Celkově vzato je ale kniha hodně povedená a patří rozhodně k těm lepším z autorčiny dílny.

Bublinka78
07.01.2018 5 z 5

Mé první setkání s Agathou Christie a postavou Hercula Poirota. Čtivé, plné napětí. Jazyk stručný bez zbytečných kudrlinek. Kriminálky moc nečtu, ovšem pokud se k nim budu chtít někdy vrátit tak tato autorka bude volbou na jistotu.

Schamila
03.01.2018 5 z 5

Tak to byly hodně netradiční Vánoce. Ale nádherná detektivka, jedna vražda a tolik podezřelých v jednom domě. Tak to dokáže napsat jedině paní Agatha - podobně jako Deset malých černoušků. Je to moc podařené dílko - všem moc doporučuji.

tomaserd
19.12.2017 5 z 5

Velmi čtivá kniha, Hercule Poirot nikdy nezklame, krásné čtení, je pravda že kdyby tam bylo více vánoční atmosféry tak by mi to nevadilo :) ale musím jen doporučit :)

Květ
07.12.2017 5 z 5

Miluji detektivky od Agathy, vždycky si u nich skvěle odpočinu. Opět brilantní Hercule Poirot odkrývá jednu krvavou vraždičku spáchanou o Vánocích v kruhu rodinném. Skvěle popsané charaktery postav a nahozené indicie a přesto jsem neuhádla, kdo je vrah ;-)

Vladus9
13.07.2017 5 z 5

Potřebovala jsem nějakou knihu do povinné literatury jakožto zástupce detektivky. Rodiče mají detektivky moc rádi, mají desítky knih na toto téma. Sáhla jsem zrovna po této, protože mám ráda Vánoce. Bylo to napínavé, četlo se to jedním dechem a vraha jsem tedy neuhádla. Agatha byla hlava!

KateChatt
31.03.2017

Sakra, já si byla tak jistá kdo je vrah, a on to byl nakonec někdo, u koho mě to ani trochu nenapadlo.

Ťapulka
06.02.2017 4 z 5

Opět hezké počteníčko. A opět jsem netrefila, kdo je vrah! Ale tušení bylo... tak snad příště už to rozlousknu :-)

MP17
04.02.2017 4 z 5

Kvalitní detektivka ze staré školy. Bude mi někdo věřit, že mě ten vrah v průběhu knihy také napadl jako jedna z možností?

lucmat
16.11.2016 5 z 5

Báječná kniha, opět jsem se bavila, opět jsem rychle přečetla a opět jsem (kruciš) vraha neuhodla, takže velké závěrečné překvapení. Přesně tak má správná detektivka vypadat :-)

lenyleny
24.01.2016 5 z 5

Jako vždy kniha od této autorky nezklamala. A když k tomu přidám to , že se jedná o mého oblíbence Hercule Poirota, tak to nemá chybu. Jak filmové zpracování všech příběhů tohoto geniálního mužíčka, tak i knihy jsou na vysoké úrovni a zde nevím co je lepší. Zase jsem si četbou udělala "příjemno".

maryinka
04.01.2016 5 z 5

Ačkoli jsem vraha hodně brzy uhádla, přesto jsem si celou knihu i s konečným odhalením užila. O kvalitu se zasloužila především skvělá charakteristika postav, chytré dialogy, no prostě klasická báječná Agatha.

mapet85
02.01.2016 4 z 5

Ďalšia kniha z mnohopočetnej série s Herculom Poirotom nás zavedie na anglický vidiek. Multimilionár Simeon Lee pozýva celú svoju rodinu na spoločné strávenie vianočných sviatkov, a to napriek tomu, že medzi nimi nevládnu práve horlivé vzťahy. Všetci pozvanie prijmu, avšak čakajú ich Vianoce, s ktorými nikto nepočítal. Starého pána nájdu zavraždeného vo svojej izbe.

Kto je vrahom ? Kto príde na stopu tohto hrôzostrašného zločinu, kde sa namiesto trúchlenia všetci členovia rodiny len navzájom osočujú a hádajú, ak nie práve Hercule Poirot so svojím bystrým zrakom a zmyslom pre najmenší detail ? :-)

Do detailov prešpekulovaná a napínavá detektívka s prekvapivým rozuzlením len potvrdzuje povesť kráľovnej anglickej detektívky. :-)

Kubíííína
18.09.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od lady Agathy co jsem zatím četl určitě doporučuji.