Vánoce Hercula Poirota

Vánoce Hercula Poirota https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213/bmid_vanoce-hercula-poirota-fSk-213.jpeg 5 836 139

Hercule Poirot série

Vánoce bývají časem dobré vůle a rodinné pospolitosti – nikdy však pro rodinu Leeových. Letos to ale má být všechno jinak… Milionář, panovačný a bezcitný Simeon Lee, pozve své potomky, aby strávili vánoční svátky v jeho společnosti. Sentimentální milující otec na stará kolena? Nebo má snad Simeon Lee jiné, zlověstnější úmysly? S velikým znepokojením a váhavě se členové rodiny sjíždějí do starého rodinného sídla. V brilantně vykreslené atmosféře podezíravosti a vzájemné nevraživosti dojde k vraždě. Hercule Poirot bude tentokrát potřebovat veškerý svůj um, aby tak neslýchanému zločinu přišel na kloub.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

Hercule Poirot’s Christmas , 1938

Yorika
02.03.2020 3 z 5

Tak nějak jsem hledala tu vánoční atmosféru ale autorka ji zabalila do knihy tak dokonale, že jsem ji prostě nenašla.
Ještě, že alespoň Hercule Poirot našel svého vraha.

Jája92
14.02.2020 4 z 5

Ačkoliv detektivní příběhy příliš často nečtu, rozhodla jsem se tentokrát pro výjimku. Kniha se čte se zvláštním zaujetím pro tajemno. Musím se přiznat, že mi vrah naprosto celý příběh unikal a autorčino odhalení pro mě bylo vskutku překvapením. Jediné, co bych této knize vytkla, je rozvržení kapitol. Kniha je rozdělená do sedmi kapitol a každá z nich obsahuje několik částí. Jsem spíše zvyklá na větší množství kratších kapitol, které se mi čtou lépe.

kudrdlinka
06.01.2020 5 z 5

Krásně napsaná a moc hezky načtená klasika od Agáthy, která nezklame. Dokonale promyšlená vražda, ale Poirotovi jako vždy nic neunikne.

gossipavlina
04.01.2020 4 z 5

Ač má kniha v názvu hned jako první slovo Vánoce, z vánoční nálady v ní nenajdete ani zbla.
Zato se vám dostane dobré detektivky, Agathochristieovsky typické. Pozorný čtenář může vraha odhadnout vcelku záhy, já hledala tu vánoční atmosféru, takže mě vrah unikl a musela mi ho odhalit až autorka sama.

laepus
31.12.2019 5 z 5

Možná to není na pět hvězd, ale je to (ze suchetovské televizní verze) jeden z mých nejoblíbenějších dílů, takže musím zaplno. Ta vražda je tady tak dokonalá a nikdo ji vlastně nemohl spáchat - Agathin vrchol. Myslím, že jde o jeden z případů, kdy televizní verze ještě vylepšila románovou předlohu - Poirot a Japp a jejich vzájemné vánoční dárky a ubrání jednoho z bratrů Leeových a mladého pana Farra filmu prospělo, kniha všechny postavy snese (aspoň je víc podezřelých). Mám tenhle díl prostě rád.

evacerna18
26.12.2019 3 z 5

V rámci tohoto žánru patří kniha určitě k tomu lepšímu, co vyšlo. Je dobře napsaná, příběh je většinu času logický a z knihy dýchá atmosféra. Bohužel je děj chvílemi až příliš neuvěřitelný a jsou tam veliké shody náhod. Celkově tedy dávám pouze 3*.
Poznámka: Kniha má sice v názvu slovo Vánoce, ale vánoční náladu ve vás nejspíš neprobudí. To se ale dá u detektivky očekávat.

Česneksmedem
19.12.2019 5 z 5

Knihy Marušky Mlynářové (její rodné příjmení bylo jak známo Miller) mám velice rád. I tato byla čtivá, inteligentní a domyšlená. Za její naprosto top knihu považuji „Deset malých černoušků“. Vzhledem k tomu, že (pokud prozatím víme) napsala 66 detektivních románů a 14 povídkových souborů, je jasné, že jakmile to člověk vše přečte, může klidně začít znovu a pořád se bude dobře bavit.

Knižní střípky
14.12.2019 5 z 5

Má láska ke knihám Agathy Christie je letitá, neměnná a doživotní. Tak to bylo, je a bude. To už dávno vím .
VÁNOCE HERCULA POIROTA mi dělají společnost snad každé Vánoce . Rodina milionáře Simeona Lea, která se na přání starého pána sejde v čase Vánoc na jeho sídle, je pro mě vždy skvělou společností. Agatha napsala úžasný detektivní příběh zasazený do času Vánoc. Miluji tu jeho atmosféru. Opět skvěle vystavěná zápletka s geniálně vyřešeným rozuzlením, které umí jen a jen můj milovaný Poirot, a vůbec mi nevadí, že vím, kdo, proč, jak.... protože prostě Vánoce:-)
Knižní střípky

Dzuda
10.12.2019 5 z 5

Tak tato kniha mě úplně dostala! Už od začátku jsem měla typ hned na několik podezřelých ale osoba, která to spáchala skutečně, to by mě tedy v životě nenapadlo!!!! A přitom tam nějaká ta vodítka byla :) perfektní detektivka jak si ji představuju :)

werewolf88
07.10.2019 5 z 5

Na tento příběh jsem narazil úplně náhodně, když rodiče odjeli na dovolenou a já se staral na 7 dní o jejich domácnost. To takhle ležim v manželské posteli rodičů, čtu si životopis Goebbelse a najednou si říkam: Copak asi máti zrovna čte? Mrknu na její noční stolek a tam asi 5 knih od Agathy Christie + nějaké severské detektivky. Vražda v Orient... to znám, Smrt na Nilu...to taky znám, ...znám,..Vánoce H.P. ...a hele , to neznám! .-) Četlo se to úplně samo a závěr mě mile překvapil. Super!

Jenny055
05.09.2019 5 z 5

U Agathy Christie už asi netreba ani hodnotiť. Všetky jej detektívne príbehy sú skvelé. Prekvapilo ma akurát to, že som sa s touto detektívkou ešte nestretla, lebo sa pravidelne (po drastických vraždách v severských detektívkach) vraciam k A. Christie, aby som sa trochu otriasla a ukľudnila. Myslela som si, že som už čítala ( alebo videla v TV) takmer všetky jej detektívky. Počúvala som audioknihu, prednes Lukáša Hlavicu je vynikajúci.

Jessica007
31.08.2019 5 z 5

Klasická detektivka od Agathy Christie. Byla to oblíbená autorka už mojí babičky (ročník 1906). Mám ji též ráda a tento detektivní příběh se mi také líbil. Není první od autorky, který jsem četla a myslím, že ani ne poslední. Četla jsem v létě, v horku.. Tak další třeba o Vánocích?

Polinius
24.07.2019 4 z 5

Skutečně povedená taškařice, která má mnoho překvapení. Autorka záměrně porušuje pravidla pro autory detektivek.

Bar16
06.06.2019 4 z 5

Mé seznámení s Agathou Christie. Věděla jsem, že to bude příjemné počtení. Taková ta klasika, při které si představujeme Hercula Poirota tak, jak ho všichni známe z televize a vůbec nám to nevadí. Detektivka byla dobře napsaná, jednoduchá a přitom tak krásně zamotaná!

Eeli
01.06.2019 5 z 5

Skvělý detektivní příběh vyznačující se dokonalou promyšleností i propracovaností, originální zápletkou a zároveň paradoxně i jistou šablonovitostí, na niž jsme v knihách s Herculem Poirotem zvyklí. Na závěr samozřejmě patří překvapivé, nečekané, avšak nikoli nelogické rozuzlení, jehož náznaky by nebyly v textu doložitelné. Zkrátka další důkaz autorčina génia.

Messilina
06.04.2019 5 z 5

Detektivka od brilantní autorky. Hercule Poirot vyšetřuje vraždu milionáře Simeona Lee. Dům je plný jeho potomků a každý má k vraždě důvod. Rozuzlení překvapí. Kniha je čtivá a napínavá. Doporučuji. Když už detektivku, tak od Agathy Christie.

MMacicekk
26.03.2019 5 z 5

Autorka opět vymyslela skvělou zápletku zasazenou do brilantní atmosféry podezřívání a nevraživosti. Příběh vás upoutá hned od prvních stránek a jen tak nepustí. Podezřívat budete každého a nebudete si jistí ničím až do samého konce. Třešničkou je záhada zamčeného pokoje, v němž byl nalezen mrtvý pan domu v obrovské kaluži krve. Napětí bude stoupat a na konci vás autorka opět překvapí.

hroneczek
27.02.2019 5 z 5

Zajímavý příběh i vyústění.. celou dobu jsem měla dva podezřelé, ale nakonec jsem se netrefila, kniha se dobře a rychle čte... příjemná to oddechovka

Nelly
18.01.2019 5 z 5

Výborná jednohubka, skvěle vystavěný příběh, výborné prokreslení postav a jejich charakterů, úžasná zápletka - prostě vše, co ke "královně detektivek" už neodmyslitelně patří. - A pak že nejde napsat čtivou detektivku bez hektolitrů krve...

hetty64
25.12.2018 5 z 5

Příběh byl poutavý, avšak občas se dle mého příliš vlekl. Konec byl pro mne překvapivý a rozuzlení zajímavé.