Třetí dívka

V detektivním románu z londýnského prostředí navštíví Hercula Poirota mladá dívka, prohlásí, že spáchala vraždu, a zmizí. Detektiv dlouho poté dívku hledá, pátrá po vraždě, a pak ve spolupráci se svou starší přítelkyní, spisovatelkou detektivních románů paní Oliverovou, v níž autorka humorně zpodobuje sama sebe, nalézá vraždy dvě a onu dívku zbavuje podezření....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56566/treti-divka-tuK-56566.jpg 4.2320

Hercule Poirot 33.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Československý spisovatel

Third Girl, 1968

Kniha Třetí dívka

Starmoon

Agatha Christie i Hercule Poirot nám v čase vzniku knihy zostarli, čo z diela dosť cítiť. Autorka i jej postava to však poňali v štýle „z núdze čnosť“, a tak nás aj v „novom“ Anglicku čaká starý dobrý Poirot verný svojim osvedčeným metódam...

Tentokrát mi veľmi sympatickou bola postavy Adriane Oliverovej, ktorá do príbehu vniesla určitý humor; čo ma sklamalo, bola za vlasy pritiahnutá pointa. Občas sa u Agathy Christie stáva, že dej prekombinuje, tu to však dotiahla takmer až ad absurdum (ako sa tu niekto zmienil skôr – aj vo mne finále vyvolalo dojem nezrealizovateľnosti).

pejty
18.12.2020

Agáta nezklamala. Její detektivky jsou mi každou přečtenou knížkou bližší a já se těším na další setkání s touto autorkou.
Velice nápaditý příběh, který mě tentokrát jen trochu zklamal v tom, že jsem poměrně brzo dokázal odhalit pachatele, což se mi u této autorky podařilo poprvé.

Česneksmedem
16.12.2020

Opravdu zvláštní příběh. Přečtete třičtvrtě knihy a pořád nevíte, jestli už je někdo vlivem cizího zavinění na pravdě Boží či nikoliv. Jevilo se to poněkud enervující. Jistě jste si všimli, jak je nyní nadstandartně nadužíváno slovo „nicméně“. Zde se díky překladu budete klidně tři věty po sobě setkávat se slovem „jest“. Jest to až infámní. Jinak dobrý.

irskádívka
25.10.2020

Báječná kombinace řádu a smyslu pro detail Hercula Poirota s nepředvídatelnou paní Adriane Oliverovou, která srší nápady, názory a vyzařuje výstřednost i ze stránek knih. Děj je neobvyklou detektivkou, protože (a tady hlasím maličký spoiler) nevíme, jestli se vražda stala nebo ne, kdo případně zemřel a jak by mohl být spojený s hlavními hrdiny. Ale jak už to u Agathy Christie bývá, vše je spojené se vším a vše dává smyl. Užijte si čtení.

Blondebookdevil
23.08.2020

Souhlasím s komentáři níže, bylo to neobvyklé čtení. Stane se vražda nebo se už stala? Jakmile je Hercule na scéně, není třeba se ničeho obávat a jen se už nechat vést do konce až k rozuzlení...

m_martina
03.08.2020

Výborný, i když trochu neobvyklý případ s Herculem Poirotem. A také mám moc ráda, když se na scéně objeví paní Oliverová. Sice svérázná, ale zároveň sympatická dáma.

Allena24
14.07.2020

Při čtení jsem si uvědomila, že je to pro mne příjemné opáčko. Dokonce jsem si celkem rychle vybavila děj. Kniha se mi líbila tehdy i teď.

mcabr
11.07.2020

Krásná detekttivka, úžasný Poirot. Napětí a spád až do konce.