Vraždy s monogramem

Vraždy s monogramem https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210015/bmid_poirot-vrazdy-s-monogramem-tme-210015.jpg 3 365 111

Potomci Agathy Christie svolili k návratu Hercula Poirota na stránky nových napínavých příběhů – nesnadného úkolu důstojně navázat na tradici poirotovských detektivek se ujala bestsellerová autorka Sophie Hannah. Výsledkem jsou Vraždy s monogramem, spletitý případ zasazený do Londýna 20. let minulého století – ďábelsky chytrý hlavolam plný falešných stop a snadno přehlédnutelných, o to však důležitějších detailů může rozřešit jen legendární belgický puntičkář a jeho brilantní „malé šedé buňky“. Knižní událost roku – vychází 9. září 2014 současně ve 28 jazycích a 50 zemích!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Monogram Murders , 2014

konformita
29.07.2015 1 z 5

Hercula Poirota miluju, ale tady rozhodně ne. Je důležitý, nabubřelý více než obvykle. Dlouho mu trvá, než se vyjádří. Z Catchpoola děla furt blbce a ani se mu neomluví. Zápletka na dvě věci. Nezáživné, trápila jsem se. Rozhodně nedoporučuji ke čtení.

hledaseniki
15.07.2015 3 z 5

Dlouhou dobu se mi kniha válela v knihovně a konečně na ní přišel čas, i když nemůžu popřít, že jsem se do ní pouštěla s nedůvěrou.

Belgický detektiv Hercule Poirot patří k mým oblíbeným postavám v detektivkách mé milované Agathy Christie. Sophie Hannah je jistě vášnivou čtenářkou královny detektivek a to je na Vraždách s monogramem jasně poznat, přesto děj mi přišel až přehnaně překombinovaný. Našla bych tam několik podobností s několika detektivkami A. Christie, což jí nemám vůbec za zlé ba naopak, ale i tak tomu chyběl ten rukopis královny detektivek.
Poirota vystihla vcelku bez chyby a postava Catchpoola byla sympatická a myslím, že se měla podobat dobře známému Hastingsovi, který dělal vždy Poirotovi společnost při jeho vyšetřování, přesto jestli Vám někdy Hastings přišel mimo mísu, tak jste se ještě nesetkali s Cathpoolem, který věčně neví která bije. Catchpool je taková Alenka v říši divů, která spíš působí dost komicky.

Agatha Christie byla velmi originální a to v mnoha ohledech, vše do sebe zapadlo, tak jak mělo a čtenář si jen říkal, jak je možné, že neodhalil vraha, když je to tak logické. U ní všechno dávalo smysl, ale v případě Sophie Hannah a její knihy Vraždy s monogramem tu logiku prostě postrádám tedy v té zápletce. Všechno zbytečně překombinované a čtenář se v tom velmi lehce ztrácí, což by se v případě detektivek a v případě detektivek ve kterých vystupuje geniální mysl Hercula Poirota prostě stávat nemělo.

Makii
25.05.2015 3 z 5

Neuvěřitelně zdlouhavé... Kdyby měla kniha okolo 150 stran, bohatě by to stačilo. Přiznám se, že rozluštění "záhady" na konci jsem už téměř nevěnovala pozornost. Za mě spíše zklamání.

patricka
12.05.2015 5 z 5

Mě se další případ Poirota od jiné spisovatelky líbil. Sice jsem měla co dělat, abych se v tom všem na konci nezamotala, proč by ti tak nemohlo být? Kdybych byla Catchpoolem, asi by mě dost štvalo, kdyby se mi někdo takhle pletl do vyšetřování, ale je to Hercule Poirot, tak to asi nevadí :) Jinak, Jennie má opravdu pevné nervy... nebo spíš naopak... nedokážu to posoudit...

IlonaIlona
21.04.2015 2 z 5

Podivný paskvil. Agathu Christie miluji a tohle je nedůstojné pokračování. Není tu atmosféra, dialogy, zápletky, falešné stopy - to, co dělá ACH Agathou. Tohle je podivné, divně napsané, ke konci znáte vraha a motivy vražd jsou vyloženě stupidní. ACH psala inteligentně a chytře, tohle je jako napsané dítětem. A ještě hodně naivním

Okkie
07.04.2015 3 z 5

Přečetla jsem už nepřeberné množství holmesovských parafrází, takže jsem byla zvědavá na první, navíc "oficiální" nápodobu Agathy Christie. Bohužel následovalo zklamání. Postava Poirota včetně jeho mluvy celkem odpovídá rané fázi jeho vývoje. Také literární styl Agathy se autorce ještě podařilo jakž takž napodobit, ale zápletka je značně kostrbatá a překombinovaná. Děj se vlekl, přivítala bych zkrácení tak o třetinu. O další "christieovská" dílka z pera této autorky se již určitě obejdu.

jimbow
06.04.2015 4 z 5

Postavu Hercula Poirota jsem si velmi oblíbil prostřednictvím Davida Sucheta a jeho titulní roli v seriálu britské televize. Knižní originál A. Christie, a vlastně ani žádnou jinou její knihu, jsem nikdy nečetl, takže nemůžu srovnávat styl její se stylem S. Hannah. Každopádně atmosférou a zajímavou zápletkou se Vraždy s monogramem rozhodně dají srovnat s vynikajícím televizním zpracováním případů H. Poirota.

Ranuncul
21.03.2015 2 z 5

Začátek strašný,myslela jsem,že nepřečtu ani do půlky.Naštěstí asi po padesáti stránkách se to zlepšilo.Ale bohužel opravdu hodně zdlouhavé a zbytečně opakování už
zjištěných věcí.Kdyby to bylo tak o 100 stránek kratší,tak by to mělo i větší spád.

MalatekD
16.02.2015 3 z 5

Ačkoliv jsem původně byl velmi skeptický a když jsem knihu poprvé viděl, řekl jsem si, jak někdo může být tak drzý a napsat si svého Poirota, tak musím knihu pochválit.Autorce se podařilo velmi dobře napsat pokračování k sérii, již Agatha Christie ukončila již dávno. Skoro bych i věřil, že to napsala Agáta, kdybych to nevěděl. Samozřejmě se kniha liší, autorka je ovlivněná moderními přístupy apod,, ale kniha byla velmi čtivá od první stránky až do poslední.Jediné, co bych následovnici Agathy vytknul je přílišná překombinovanost zápletky (ale s tímto problémem se potýkala i Agatha).

sarka45
04.02.2015 4 z 5

Jako milovnice Agathy Christie jsem si nemohla nechat ujít knihu její následovnice. Přistupovala jsem k tomu velice skepticky. Chvíli mi trvalo, než jsem si na jazyk autorky zvykla, trošku mi vadil i překlad (nemyslím, že Poirot nutně musí mluvit takto kostrbatě). Ale pak jsem se do knihy začetla a celkově se mi líbila. Charakter Poirota je zachován, zápletka patřičně zamotaná (možná až příliš, ale to Agatha měla někdy také). Možná až příliš nedůvtipný byl protipól Poirota detektiv Catchpool, který mě místy svou hloupostí až rozčiloval, ale celkově jsem byla spokojená. Jestli se autorka k Poirotovi vrátí, ráda si její knihu opět přečtu.

Simona99
26.01.2015 4 z 5

Kniha jednoznačně patří k mým nejoblíbenějším! Od Agathy Christie jsem nikdy nic nečetla, takže nemohu porovnat její tvorbu se S. Hannah.
Nicméně, příběh byl velice zajímavý, přesvědčivý a nestalo se mi, že bych se nudila. Ke konci jsem se teda do toho zamotala:D Ale pak mi to všechno došlo. Catchpool mi byl velice sympatický:)

danoj
26.01.2015 2 z 5

Tohle není Jim Beam... (teda Agatha Christie)

Tvari sa to ako Agatha Christie, ale nie je to ona, co skalni fanusikovia potvrdia. Mozno prave preto, ze som cital od samotnej Agathy velmi malo, podarilo sa mi tuto knihu docitat do konca. Cely cas som mal taky zvlastny pocit, ze to nie je ten pravy Poirot... Aj ked klobuk dole pred autorkou, napisat pribeh s tak znamou a prepracovanou postavou ako je Hercule Poirot, to chce kus odvahy. V niektorych bodoch sa jej to aj podarilo, napriklad odhalenie nezrovnalosti vdaka detailom, ktore si vsimne len Poirot a nechyba ani zaverecne rozpravanie pribehu pred vsetkymi zucastnenymi postavami a odhalovanie vraha. Aj ked sa priznam, ze niektore pasaze na konci som musel citat este raz, aby som to dobre pochopil.
U mna 50%.

grillica
25.01.2015 3 z 5

Snaha se cení, ale v tomhle případě nic jiného ocenit nemůžu. Poirot je vykreslen velice dobře, to se autorce povedlo, ale překombinovaná divná zápletka mi to celý zkazila, a Catchpool byl opravdu mimoň s velkým M. Nebavila jsem se, obecně nemám ráda tyhle pokusy přiživovat se na nápadu někoho jiného, ale ze zvědavosti jsem to teda přelouskala.

Joges
22.01.2015 4 z 5

Šedé buňky mozkové jsou opět aktivní a v plné činnosti, řeší nevyřešitelné a dusí kolegu Catchpoola ze Scotland Yardu. Vraždy s monogramem jsou docela důstojným pokračováním knih Agáthy Christie. Opravdu jen docela. Škoda, že detektivní zápletka je tolik propletená, zdlouhavá a překombinovaná. A to velké veliké tajemství z malé vesnice je, ... „mon amour“, nebudu raději prozrazovat. Pravda, Vraždy s monogramem nejsou nic převratného, v žádném případě však nemohu autorce upřít snahu sestavit dobrou detektivku. A tak Sophii Hannah držím palce, ať má při dalším psaní dobrou múzu a Hercule Poirot rozplétá povedenější případ.

alzbeta4963
17.01.2015 1 z 5

Ze začátku se kniha vcelku dobře četla. Ale potom tam Poirot a Catchpool pořád dokola opakují možné verze, jak se zločin mohl stát. Stále a stále znovu a nic jiného se neděje... Navíc proti Catchpoolovi byl Hastings intelektuál s IQ 190. Pořád říká, že Poirot nemá pravdu, že je šílený a vždycky je neuvěřitelně překvapený, že Poirot pravdu má!
V polovině už mě ani moc nezajímalo, jak to dopadne... Knížku jsem dočetla, ale stálo mě to hodně úsílí!

Marceles
04.01.2015 4 z 5

Pro milovníky klasických detektivek skvělá knížka pro zimní podvečery.

Antoaneta
19.12.2014 3 z 5

Nebylo to špatné jen na mně trochu zdlouhavé.Kniha se četla dobře ale nepatří k těm které vezmu do ruky a odložím až po přečtení.Nalákala mně hlavně obálka ta se mi moc líbí.

Selinute
07.12.2014 2 z 5

Agatha to není ani už být nemůže. Taky jsem nedočetla až do konce.

MiaVanAcid
24.11.2014 4 z 5

Na sérii z Agathy Christie trochu delší, ale líbilo se mi to. Určitě budu ráda, když budou vycházet i další díly.Myslím, že to Sophie Hannah zvládla velmi dobře.

vojteska70
22.11.2014

mně se četla velice dobře. Nemyslím si, že to není dobrý pokus

Sophie Hannah
anglická, 1971
2015  64%Pusinka
2014  65%Vraždy s monogramem
2015  57%Bludná sdělení
2022  65%Dokonalé děti
2008  71%Ztráty a lži

Kniha Vraždy s monogramem je v