Smrt lorda Edgwarea

Smrt lorda Edgwarea https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25634/mid_smrt-lorda-edgwarea-pBd-25634.jpeg 4 450 66

Hercule Poirot série

Slavný detektiv Hercule Poirot a jeho přítel kapitán Hastings se střetávají s neobyčejně vychytralým vrahem, který zabíjí rychle, nemilosrdně a bez sebemenších výčitek svědomí. Svou vychytralostí položí na lopatky nejen inspektora Jappa ze Scotland Yardu, ale i samotného Hercule Poirota. Ten sice záhadu nakonec vyřeší, ale sám tento případ považuje za jeden ze svých řídkých neúspěchů. Vyšlo také pod názvem Lord Edgware umírá.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Zeras

Lord Edgware Dies , 1933

Le Chat
29.11.2021 5 z 5

Detektivky s Herculem Poirotem mám opravdu ráda a tato (ve které nechybí ani jeho věrný přítel Hastings) se OPRAVDU POVEDLA. Mohu jenom doporučit. :-)

TaNya_
19.09.2021

Jak já mám to vyprávění Hastingse ráda. Mnohem lepší, než když u Poirota chybí.

kristijan
29.04.2021 3 z 5

Mám rád televizního Poirota, tak jsem sáhl náhodně po jednom knižním provedení, ale přestože se to četlo hezky, cítím po dočtení mírné zklamání. U seriálů jsem neměl nikdy ani tušení, kdo by mohl být vrah, tady jsem si byl jistý v podstatě už od začátku. Jen šlo o to, aby se vyjasnilo, jak to přesně vrah provedl. Poirot byl přitom zrovna dlouho na špatné stopě, což pro mě poněkud nepotvrzovalo, že je to s jeho šedými buňkami tak slavné, jak sám pořád dokola opakuje. Tak nevím, asi budu muset zkusit ještě nějaký další díl, abych si o knižním Poirotovi udělal lepší představu.

martinaandulka
03.04.2021 5 z 5

Hercule Poirot je prostě dokonalý detektiv a jako vždy případ vyřeší.Opět nádherná detektivka.

MilanCFC
14.10.2020 4 z 5

Poprvé, a záměrně, jsem sáhl po Poirotovi psaném v originále, a to z prostého důvodu - chtěl jsem vidět, jak to ve skutečnosti Agatha Christie napsala. A můžu rovnou říct, že jen z jazykového hlediska to byl zážitek. A pak k tomu máme samozřejmě samotný obsah knihy a to je hned zážitek číslo dvě. Nemohu říci, že bych toto dílo zařadil k těm autorčiným nejlepším, ale stále je to moc podařený nadprůměr a prostě kvalita. Šibalka Agatha si se čtenářem hned na několika frontách opět dokonale pohrála (však i sám Poirot byl v pár okamžicích dokonale zmatený!!) a navíc znovu připojila i úžasné přátelství hlavního hrdiny a kapitána Hastingse, to prostě vždy pobaví.

m_martina
24.06.2020 5 z 5

Tento Poirotův případ je pořádně zapeklitý. Kniha je čtivá, dobře napsaná a moc se mi líbila.

Ferry9
19.06.2020 5 z 5

Zase opět dobrá detektivka. Bylo to neuvěřitelně zamotané.

castiglione
11.06.2020 5 z 5

Ta Agatha je prostě dobrá!

Margherita_N
18.03.2020 5 z 5

Tak tohle bylo zase "něco jiného"! Nechápu, kam na ty nápady Agatha chodila a jak mohla chrlit jednu originální detektivku za druhou. Mě opět vodila celou dobu za nos, a to jsem si myslela, jak jsem chytrá, že jsem to postřehla s tou přezdívkou, nastrčené to tam bylo dokonce dvakrát, ale byla jsem vedle jak ta jedle, jediné, co jsem trefila, bylo, že mají hledat člověka opačného pohlaví. Osoba vraha je zase neskutečnej charakter, výborně vykreslenej. Všechno skvělé, jen ten Hastings už by se fakt mohl poučit a přestat pochybovat o Poirotovi, dělat z něj, i když jen ve své mysli, senilního dědu... V každém díle mu to přece tolikrát natře, ale ten mladík si každou chvíli myslí, že mu teď už ale opravdu přeskočilo. Nepoučitelnej prostě. :)

sklibaa
06.02.2020 3 z 5

Miluju tvorbu Agathy, zejména povídky o Poirotovi.
Bohužel, tento díl byl za mě slabší. Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst do děje. Připadalo mi, že se vyskytuje v příběhu mnoho postav najednou, a většina z nich mi přišla velmi podobná. (Což pak v ději i přispělo k zápletce). Takže jsem se ze začátku, vlastně i trochu ke konci, ztrácela v tom, kdo je kdo.

Jinak zápletka rozhodně plný počet *. Klasicky, vražda, která se zdála být naprosto jasná, a pak opět úplné vyvrácení mých domněnek.

Rozhodně se ale neřadí mezi špatné knihy. Jen bohužel tolik podobných postav najednou na mě bylo ze začátku opravdu moc. Až mě to odrazovalo od pokračování v četbě. Proto mi také trvala asi nejdéle ze všech jejich předchozích dílů HP.

nikikostadinova
30.12.2019 4 z 5

Fajn detektivka, která se strašně rychle čte, ale pořád čekám, co překoná vraždu Rogera Ackroyda.

85098211
03.09.2019 5 z 5

Další výborný případ Hercula Poirota a za sebe mám vždycky velkou radost, když se v knize objeví i jeho přítel kapitán Hastings ;-). Zápletka je dost zajímavá, sice možná na hranici uvěřitelnosti, ale zase na druhou stranu něco tak originálního se hned tak nevidí. Mimochodem ta ženská Jane byla fakt a doslova na zabití zralá, tak nesympatický charakter jsem u své oblíbené spisovatelky už dlouho neviděla! A pokud jde o závěr, ten se mi líbil také, a přestože Poirot tento případ považoval víceméně za svůj neúspěch, já jsem takový pocit neměla - vždyť se nemůže zadařit vždycky tak, jak bychom chtěli, no ne? :-) A to se týká i tak skvělého detektiva, jakým Poirot bezesporu je...

Marian27
15.08.2019 4 z 5

Od pani Agathy som prečítal už niekoľko desiatok kníh, takže som vraha odhalil prakticky hneď a bolo mi aj hneď jasné akým spôsobom bola prvá vražda spáchaná. Síce v príbehu potom nastali komplikácie a bolo tam dosť nastrčených falošných stôp, moje "malé šedé bunky" sa pani Agathe nepodarilo oklamať. Po celý čas mi unikal však motív, ten mi objasnil až Poirot. Prenasledovateľ so zlatým zubom mi pripomenul Záhadu miznúceho pokladu od Roberta Arthura. Aj on použil niečo podobné, samozrejme táto kniha bola napísana skôr. Dúfam, že sa mi nebude stávať často, že takto ľahko odhalím páchateľa...:)))

Lie
18.02.2019 5 z 5

Díky této detektivce se mi povedlo vlakem přejet rodné město a skončit v devět večer v zapadákově, odkud už nic nejelo. To mluví za vše :-D

R.E.M.
06.02.2019 5 z 5

Tak tenhle díl mi bezvadně padl do noty. Pěkně rozehrané, pěkně zamotané a překvapující. Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout, dokud jsem nezjistila, kdo je vrahem. :)

dagmar5477
14.01.2019 5 z 5

Opět povedená detektivka.

jaroiva
10.10.2018 4 z 5

Většina Poirotových případů se mi líbí i v televizním zpracování, ale tento se mi mnohem víc líbil v knize.

Knižní střípky
10.10.2018 5 z 5

Opět skvěle propracovaná Agathina záležitost. Za mě není co vytknout. Miluji Agathu od svých cca desíti let a tato láska nikdy nezmizí. Opětovně se k jejím knihám vracím. Vždy, když chci nějakou kvalitní detektivku bez brutalit a anomálií, sáhnu po staré dobré Anglii, Poirotovi či slečně Marplové a vím, že mě čeká skvělý čtenářský zážitek. Za tyto knihy budu nadosmrti vděčná této královně detektivního žánru.

Hanka_Bohmova
01.09.2018

Knížku znám prakticky zpaměti, přesto mi tentokrát přišla nějaká jiná - až jsem si uvědomila, že čtu novější překlad. "Přeložení" ústředního důkazu se mi moc líbilo. Zajímalo by mě, jak se s tím vyrovnávají třeba v němčině.

TimeLord
30.08.2018 5 z 5

Teraz neviem čo dať na prvé miesto v mojej obľúbenosti, či toto, alebo Päť malých prasiatok. Dej ma veľmi bavil, bolo to napínavé a tajomné. A ten koniec... Proste super.