Pozvánka pro Hercula Poirota

Pozvánka pro Hercula Poirota https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31222/bmid_pozvanka-pro-hercula-poirota-pYk-31222.jpeg 4 596 101

Hercule Poirot série

Hercule Poirot vyšetřuje vraždu anglického milionáře Renaulda na jihu Francie. Věhlasný soukromý detektiv Hercule Poirot přijal pozvání do jihofrancouzského sídla anglického milionáře Renaulda. Hostitel projevil v pozvánce obavy, že mu kdosi usiluje o život, důvody svých obav však už sdělit nemůže – byl zavražděn krátce před Poirotovým příjezdem. Tak začíná komplikovaný případ, nad nímž si lámou hlavu francouzská policie i Poirot. Jejich vyšetřování však není harmonickou kolegiální spoluprací. Je to souboj dvou odlišných metod a názorů. Fakta odkrytá byrokratickým inspektorem Giraudem nahlodává Poirot svou zdravou pochybovačností. Jde skutečně o drama pomsty, nebo spíš o chladnokrevnou kamufláž rafinovaného podvodu? A co když ruku vraha vedla nezkrotná touha po penězích, jimiž se dá koupit společenské postavení? Vytrvalý Poirot nemíní kapitulovat před výsledky svého francouzského protihráče, třebaže se zdají být tak nezvratné. Vydává se na pouť bludištěm záhad, neztrácí odvahu v jeho slepých uličkách a nakonec nachází řešení, které je pravým triumfem logiky. Když Agatha Christie vymýšlela složité propletence tohoto příběhu, psal se rok 1923. Už tehdy bylo její jméno zárukou četby plné vzrušení, vtipu, bystrých postřehů i lidské moudrosti.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Svoboda

The Murder on the Links , 1923

Emik87
18.02.2024 5 z 5

Příběh, který se prostě dá číst stále dokola. Příjemné prostředí, skvělý Poirot a výborná zápletka. Jeden z nejlepších případů.

petr8467
12.01.2024 2 z 5

(SPOILER) Tentokrát to Agatha s tou zápletkou trochu přehnala, naštěstí Hercule to zmákl bez jakýchkoliv pochybností jako obvykle, ... Může mi Hercule mimo stránky knihy vysvětlit, jak se druhá mrtvola dostala do kůlny?

Yunnan
14.10.2023 5 z 5

Další skvělá Agatha, chtělo by se říct, ale zde to bylo u mne trochu jiné a jak si tak pročítám komentáře, nejen u mne. Viděl jsem tentokrát dříve filmové zpracování s vynikajícím Davidem Suchetem a až poté četl knihu. A musím za sebe říct, že se mi film líbil mnohem více, než kniha. Navíc se skvělou hudbou geniálního Christophera Gunninga a typickým nádherným saxofonem. Až dnes jsem se dozvěděl, že Christopher Gunning letos v březnu zemřel...

PREBURDA
15.09.2023 5 z 5

Agatha Christie - srdcovka navěky. Přesto, že knihu znám i filmové zpracování .....přesto jsem začala sérií číst znovu a vše jsem naplno prožívala se všemi aktéry v této úžasné detektivce. Agatha se neomrzí a je jedinečná.

Ticiana
21.08.2023 5 z 5

Tahle se povedla. Skvele promyslene. :)

martiline
12.08.2023 5 z 5

Nemohu jinak než dát plný počet hvězd :-) ...
Dokonalý zločin, který se tedy zdá překombinovaný a skoro až sci-fi ... ale zase vím, že se může stát cokoli.
Agatha Christie píše tak přitažlivě, že jsem v každé volné chvilce jen četla a četla :-) ...

oleg121
04.08.2023 4 z 5

Opäť veľmi dobre spracovaný prípad, ktorý zlyháva len v záverečnom prekombinovanom rozuzlení. Teším sa ale na zbierku poviedok Poirotove pátrania, nakoľko mám za to, že kratší formát Poirotovym príbehom môže viac prospieť, nebude priestor na to, aby boli prekombinované.

Mi-šu-le
18.07.2023 5 z 5

Viděla jsem filmové zpracování, které jsem si pamatovala celkem nepřesně. Nebyla jsem tudíž překvapená, kdo je vrahem, ale nebyla jsem si jistá. Vlastně jsem byla v šoku, že je tento díl jedním z prvních. Přečteno za chvíli, doporučuji.

munka
08.05.2023 5 z 5

Skvelá Agatha Christie. Odhalenie vraha bolo pre mňa prekvapením.

Linda007
08.02.2023 5 z 5

Zatím nejlepší díl.

HadleysHope
01.11.2022 5 z 5

Po prvním příběhu ze zámku Styles jsem byl připraven na další vraždičku. Hercule Poirot se mi okamžitě zalíbil. Jeho styl, mluva, pohyby (TV) a logické postupy jsou prostě perfektní. Agathe Christie prostě ví o čem píše.

marekB78
08.09.2022 5 z 5

I když jsem tušil, kdo by to mohl být, tak stejně váš překvapí, co všechno Poirot vypátrá a jak zapojuje malé šedé buňky :) Prostě klasická detektivky od Agathy. Kdo jí má rád, bude se mu líbit, kdo moc ne, vždy bude hledat nějaké chyby :) Ale za mě super...

Booky84
06.09.2022 4 z 5

Skvělá a hodně zamotaná detektivka. Poirot je prostě jedinečný a vždy na vše přijde.

Hakate
23.08.2022 5 z 5

Vždy pokud potřebuji nějakou zaručeně perfektní detektivku a nechce se mi přemýšlet, po čem šáhnout, knihy od mistryně, královny, bohyně detektivek nikdy nezklame.
Všechny jsou skvělé, žádná není špatná. Originální, skvělé, nepřekonatelné.

101evca
03.08.2022 2 z 5

Asi jsem už přečetla příliš detektivek od Agáthy, ale vraha jsem věděla v podstatě okamžitě, přestože mi příběh přišel dost přehnaný a uměle vykonstruovaný. Za mě bylo poznat, že je to jedna z jejích prvních knih; v její pozdější tvorbě je celá řada daleko zajímavějších příběhů.

Amethyste
18.07.2022 4 z 5

Mám ráda Agathu Christie a její detektivky. Tento příběh mi však přišel trošku složitější a rozuzlení komplikované, takže jsem se trošku ztratila, i přesto mohu knihu doporučit - děj ubíhá rychle a není nad to přečíst si klasickou detektivku.

Jessica007
18.07.2022 4 z 5

Agatha Christie je moje oblíbená spisovatelka, v této detektivce jsem se ale trochu ztrácela, bylo to dost překombinované. Trochu slabší než jiné detektivky od autorky. I tak jsem ale určitě ráda, že jsem si knížku přečetla.

zipporah
08.07.2022 2 z 5

Táto detektívka je zatiaľ najslabšia, rozuzlenie je až príliš prekombinované a ako keby si to autorka "zjednodušila" vytváraním postáv, keď sa jej to hodilo.

Čmeláček
12.05.2022 5 z 5

Vynikající klasická detektivka. Ještěže nehraju golf :))).

JaniMa
09.05.2022 4 z 5

Podle doporučení jsem si dala pozor, abych sáhla po novějším vydání (2014) a od knihy jsem neměla velká očekávání. Možná proto jsem byla vcelku mile překvapena. Příběh měl spád a obešel se bez nudného líčení zbytečných detailů. Zaláskovaný Hastings mě sice trochu rozčiloval, ale to je drobnost. Knížka se mi líbila, ale mezi pozdějšími díly od A. Christie jsou bez pochyby lepší kousky. Netradičně jsem shlédla i zfilmovanou verzi (1996), která se od knižní předlohy poněkud liší. Bylo zajímavé porovnávat je.