Pozvánka pro Hercula Poirota

Pozvánka pro Hercula Poirota

Hercule Poirot vyšetřuje vraždu anglického milionáře Renaulda na jihu Francie. Věhlasný soukromý detektiv Hercule Poirot přijal pozvání do jihofrancouzského sídla anglického milionáře Renaulda. Hostitel projevil v pozvánce obavy, že mu kdosi usiluje o život, důvody svých obav však už sdělit nemůže – byl zavražděn krátce před Poirotovým příjezdem. Tak začíná komplikovaný případ, nad nímž si lámou hlavu francouzská policie i Poirot. Jejich vyšetřování však není harmonickou kolegiální spoluprací. Je to souboj dvou odlišných metod a názorů. Fakta odkrytá byrokratickým inspektorem Giraudem nahlodává Poirot svou zdravou pochybovačností. Jde skutečně o drama pomsty, nebo spíš o chladnokrevnou kamufláž rafinovaného podvodu? A co když ruku vraha vedla nezkrotná touha po penězích, jimiž se dá koupit společenské postavení? Vytrvalý Poirot nemíní kapitulovat před výsledky svého francouzského protihráče, třebaže se zdají být tak nezvratné. Vydává se na pouť bludištěm záhad, neztrácí odvahu v jeho slepých uličkách a nakonec nachází řešení, které je pravým triumfem logiky. Když Agatha Christie vymýšlela složité propletence tohoto příběhu, psal se rok 1923. Už tehdy bylo její jméno zárukou četby plné vzrušení, vtipu, bystrých postřehů i lidské moudrosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31222/hercule-poirot-pozva-31222.jpg 4.3299

Hercule Poirot (2.)

The Murder on the Links (1923)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Svoboda

Markusak

Dost dobrá detektivka od Agathy. Oproti např. Záhada na zámku Styles se Agatha Christie více zaměřila na postavy a jejich povahy apd. takže za mě 5 hvězdiček

mahdal

Knihu hodnotím v rámci knih od A. Christie. Pěkně zamotaná detektivka! Je zajímavé, co vše dokáží láska a peníze. V detektivce bylo značné množství postav, na které se musíte bedlivě soustředit, neboť i nepatrná zmínka vás může dovést k odhalení vraha. Tato detektivka, ostatně jako téměř každá od Christie, se četla s lehkostí a nebudete ji moci jen tak odložit. Znovu se potvrdilo, že nejlepší detektivky od Christie jsou ty s Poirotem. Obdivuji vykreslení detailů při rekonstrukcích zločinu, protože ty jsou většinou vodítkem ke správnému odhalení vraha. A. Christie je v tomto ohledu precizní spisovatelkou. Nemůžu se dočkat, až ve vrhnu na další knihu. Doporučuji.

dagmar5477

Skvěle propracovaná detektivka, četla se sama.

jajakozena

Znovu dokonalost. Zajímavé postavy a neuvěřitelná zápletka...

milovnikknih

jako všechny knihy od Agathy je i tato kniha velmi dobrá. Jsem velký fanda dobrých detektivek.

PavlínaAlžběta

Další dokonale propracovaná detektivka, která zaplete hlavu nejednomu čtenáři. Mistrná Agatha dokáže vtáhnout čtenáře zápletkou,plnou podezřelých, možných vrahů bez motivů a přesto každá postava v ději má své tajemství. Naplánovaná akce se vymkne postavám z ruky. Na celém poodhalování zločinu, který nedává rozum začíná pracovat náš známy detektiv, který musí otevřít oči zasněnému kapitánovi Hastingsovi, očistí nevinné a usvědčí vraha. Závěr nečekaný.

Gibis

Hercule Poirot je má láska jak v knižní podobě, tak v seriálovém podání Davida Sucheta. Opět jsem se nechala unést inteligentní detektivkou a ač jsem namáhala šedé buňky jak chtěla, stejně jsem se musela nechat poučit tímto slavným belgickým detektivem, jak to všechno vlastně bylo :) Myslím, že bych směle mohla konkurovat Hastingsovi s jeho stále mírně vykuleným pohledem a údivem pootevřenou pusou :)

Aymira
03.11.2017

Rozjezd mi připadal pomalejší, ale to se záhy rychle změnilo. Kniha měla spád, stále se něco dělo, docházelo k novým situacím a odhalením. Na konci se vše krásně propojilo. Opět zde nastal klasický případ, kdy pachatelem mohl být téměř kdokoliv a bylo jen na Poirotovi a na čtenáři, zda se jejich tip bude shodovat. Jen musím malinko kritizovat překlad - Poirot Hastingsovi chvíli tyká a chvíli vyká, což asi není úplně v pořádku.

kika_
23.10.2017

Kniha měla spád, velmi dobře se mi četla, vcelku povedená detektivka. Má jediná výtka se váže ke konci. Ten se mi zdál být překombinovaný, malinko jsem se ztrácela, ale na vraha bych nepřišla až do samého odhalení. Takže za mě super :)

laepus
08.10.2017

Čtyři dávám spíš proto, že je to o něco slabší než filmová verze se Suchetem. Je vidět, že je to teprve druhá detektivka s Poirotem, kterou Agatha v životě napsala a ještě tak pořádně nejsou ustálené charaktery, některé naivní věci si v pozdějších dílech dokázala odpustit. Přesto je to pořád jeden z mých nejoblíbenějších příběhů vůbec, ale jak jsem napsal už na začátku - zkrátka mi tady chybí pár drobnůstek, které ten film vylepšily a dotáhly k dokonalosti - golfové prázdniny, romantičtější linka, sázka o knír, cyklistické závody nebo (spoiler!) absence motivu dvojčat.

DracoMalfoy
11.05.2017

Obdivuji fantazii, kterou Agatha bezesporu měla. Knížka byla skvélá, ačkoliv místy už jsem se ztrácela, a ať jsem zapojovala ,,své šedé buňky,, sebevíc, na vraha jsem nepřišla. Tleskám !

Jane007
31.01.2017

Úžasná knížka. Přestože jsem ji asi kdysi četla, znovu jsem se nechala od Agathy napálit. A pan Poirot je prostě největší žijící detektiv:-)

Princezna_V
21.11.2016

Pro mě jedna z těch slabším, i po třikrát přečteném konci si přesně nejsem jistá podivnou pointou se sestrami...

Sebasti
04.09.2016

Co se týče vraždy, tentokrát je to skutečně jednodušší. Mě ale tentokrát zaujaly okolnosti vraždy, které Agatha vůbec dokázala vymyslet! A když se tohle zkombinuje s překvapivým vrahem (alespoň pro mě), předčí tento příběh předešlý případ slavného Belgičana.

Trina1
22.08.2016

Tak tentokrát to bylo hodně překombinované. Dost jsem se v příběhu ztrácela. Nicméně rozuzlení bylo opět překvapivé a nečekané a proto dávám 4 hvězdy.

sgjoli
18.06.2016

Agathu a Poirota mám obecně ráda, ale tohle bylo pro mne trochu těžší čtení. Pořád nevím, v čem to tkví, ale tato detektivka se mi prostě četla poněkud těžko, občas jsem se zamotávala do postav, která je která a co kdo udělal nebo neudělal... a musela jsem se místy prokousávat a číst některé pasáže znova, abych se lépe orientovala, což se mi zatím u žádné knihy od A. Ch. ještě nestalo. Nevím no, možná jsem jen nebyla zrovna v potřebném rozpoložení, které si kniha vyžadovala.... myslím, že tomu dám v budoucnu ještě jednu šanci, třeba mne to chytne víc. Momentálně tomu však musím dát průměrné hodnocení.

Bumeso
14.06.2016

Já jsem spokojen

Peleus
07.05.2016

Pominu-li jakýsi záchvěv "nabokovštiny" spojený s postavou kpt. Hastingse, šlo o veskrze průměrné, neurážející, detektivně kriminálně bezzubé, čtení. Místy udiví potřeba autorky pomáhat si různými nepravděpodobnostmi, náhodami a logickými zkratkami.

Selinute
19.03.2016

Tato knížka je trochu slabší, ale přesto jsem ji už četla několikrát.

ELMA
17.03.2016

Pro mě jedna z těch slabších

marek1278
15.02.2016

3+ Pěkné čtení, ale těch kombinací a dedukcí je tu tolik, že je to prakticky až nereálné :) Nicméně určitě stojí za přečtení, těším se na další setkání s Herculem

Yarwen
12.02.2016

Agatha Christie se ve svých knihách snaží o co nejvíce zauzlovaný příběh s co nejpřekvapivějším odhalením nejlépe na poslední stránce knihy. Tomu je ochotna obětovat reálnost děje, chování svých hrdinů i samotnou zápletku. Nejinak je tomu i v tomto dílku - zpočátku se čte příjemně, čtenář absorbuje jednotlivé indicie, přemýšlí o pozadí a pohnutkách činů, aby v závěru sledoval hektické hypotézy, kdy jedna přebíjí druhou, vše se stává zamotané, zmatené, nedobré. Zamilování hlavního hrdiny do jedné z postav už působí čiročirou fraškou a její útěk nastavovanou kaší - přesto samotný konec zůstává utnutý, jakoby nenaplněný. Dlouho to vypadalo na tři hvězdy, ale tahle kniha si nezaslouží ani dvě. Za mě 16% a (zatím?) nejhorší kniha od této autorky.

kika 13
11.01.2016

Dobrá zápletka,pěkné rozuzlení.

Ivan F
01.11.2015

Kniha sa čítala veľmi dobre a ľahko, pretože dejovo bola veľmi naivná. Do oči bijúce náznaky dávali tušiť, ako sa to skončí. Aj tak dám ešte Herculeovi šancu, prečítam si tretí príbeh. Hádam to už bude lepšie.

konicekbily
01.10.2015

Rád jsem se ke knize po mnoha letech vrátil, udělal jsem dobře. Není to úplný vrchol spisovatelky, ale určitě se čte dobře.

Rup
04.09.2015

Na rozdíl od zde uvedené nesmyslné anotace patří příběh k tomu nejlepšímu z „anglické detektivky“. Dávám plný počet a doporučuji.

Pet007
08.07.2015

Celkem dobrá stará detektivka.

Peter.Melon
17.05.2015

Celkem dobrá detektivka s Herculem Poirotem...

RADOST
01.05.2015

Od současné detektivní tvorby jsem si odskočila k té klasické, k legendární A. Christie. Uvažování H. Poirota má své kouzlo, autorčino zpracování je kvalitní, exkurze do starých časů příjemná. Nicméně překombinovaný příběh mě moc nezaujal, nevtáhl do děje, místy i nudil. Návraty k této klasice budu raději podnikat prostřednictvím filmového plátna.

Karoli282
06.04.2015

Detektivky od Agathy Christie mám moc ráda. Tady tahle knížka nebyla výjimkou. Jen se mi zdálo, že děj byl trochu moc překombinovaný.