Pět malých prasátek

Pět malých prasátek https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69586/bmid_pet-malych-prasatek-5EX-69586.jpeg 5 924 161

Hercule Poirot série

Hercula Poirota přijde požádat o pomoc velice pohledná mladá dáma z Kanady, Carla Lemarchantová. Prozradí mu své pravé jméno – Caroline Craleová, je to dcera známého malíře, kterého údajně před 16 lety zavraždila jeho žena. Ta byla odsouzena na doživotí a po roce ve vězení zemřela. Carla se o rodinné tragédii dozvěděla až ve svých 21 letech, kdy obdržela dopis, ve kterém před svou smrtí její matka prohlašuje, že je nevinná. Carla dopisu věří a žádá Poirota, aby případ znovu prošetřil. Poirot, zlákaný možností přijít na kloub zločinu, ke kterému již neexistují žádné hmatatelné stopy, pouze výpovědi a psychologie svědků, nabídku přijímá…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Five Little Pigs , 1942

Radka1911
06.06.2019 5 z 5

Před mistrovstvím Agathy Christie prostě smekám, a ani tato detektivka se nedá hodnotit jinak než pěti hvězdičkami. Příběh napínavý až do konce. Vraha jsem znala - kdysi jsem viděla film, ale stejně jsem do poslední stránky uvažovala, jestli si ho dobře pamatuji. Paní Christie, díky za pěkný večer s Vaší knihou.

alzbeta4340
07.05.2019 5 z 5

Přečteno po letech. Vlastně jsem si všechno pamatovala, ale vůbec to nevadilo. V tom se pozná mistrovství paní Christie.

rilajaan
26.04.2019 5 z 5

Osobně mám ráda skoro všechny její knihy. Pět malých prasátek patří mezi TOP 10. Doporučuji všem přečíst.

Marsí5
10.04.2019 4 z 5

Filmová adaptace je jednou z mých nejoblíbenějších ze všech případů Poirota.
Kniha se čte dobře, myšlenky jsou zde pěkně ucelené, logické a vysvětlují každý čin, což ve filmové verzi není vždy tak jasné :-)

Ajrad1981
24.03.2019 3 z 5

Mám ráda Agathu i Poirota, ale tahle knížka mi nějak nechutnala.
Na druhou stranu opět obdivuji malé šedé mozkové buňky belgického detektiva, že se vůbec chtěl šťourat v 16 let starém případu. Co se týče pachatele, já jsem byla samozřejmě vedle jak ta jedle.

hambra1
02.02.2019 5 z 5

Za mě super, moc jsem si to užila. A dokonce jsem i uhádla vraha :)

haWranka
31.01.2019 4 z 5

Moje druhé setkaní s Christie a Poirotem. A bylo to mnohem lepší! Nevím proč, ale to hrabání se ve vzpomínkách mě moc bavilo. A asi mi i vyhovovalo, že detektiv byl spíš vedlejší postavou a spíš přicmrndával.

L.Helena
15.01.2019 4 z 5

Už je to hoooooooooodně dlouho co jsem četla něco od Agathy, a tak, když se ke mně dostalo Pět malých prasátek v podobě audioknihy, jsem si je s chutí poslechla. Nahrávka z roku 1980, bez hudebních předělů a technické dokonalosti, jak je tomu zvykem nyní. Je tam slyšet otáčení stránek a také několik přebreptů, ale o to víc mě to bavilo. A samotná kniha - žádný akční děj, jen dokonale vykreslená psychologie postav.
Moc jsem si to užila, určitě budu pídit i po dalších "historických" nahrávkách.

Dani25
09.01.2019 3 z 5

Vybrala som si ju kvôli vyzve, no čítala som aj lepšie detektívky od Agathy ;)

RHorse
21.11.2018 5 z 5

Po dlouhé době jsem si zase vzala do ruky Agathu Christie. A zase skvělá knížka, která se četla sama. Musím říct, že se mi znovu nepovedlo dopředu odhalit skutečného vraha, ale většinu z toho jsem uhodla, možná díky seriálu, protože Pět malých prasátek jsem určitě viděla. Ale zase smekám před dokonalým propracováním zápletky.

Alinka2
11.11.2018 5 z 5

Nevím jak bych ji jinak ohodnotila, než že skvělá. Jako vždy. Moc se mi líbí nápad s 16 let starou vraždou, ve své době to bylo něco nového v detektivní literatuře. A samozřejmě jako vždy - komplikovaný případ a geniální detektiv, který pomocí šedých buněk a vzpomínek pěti malých prasátek oživí dávno zapomenutou minulost.

Knižní střípky
06.11.2018 5 z 5

Opět skvěle propracovaná Agathina záležitost. Za mě není co vytknout. Miluji Agathu od svých cca desíti let a tato láska nikdy nezmizí. Opětovně se k jejím knihám vracím. Vždy, když chci nějakou kvalitní detektivku bez brutalit a anomálií, sáhnu po staré dobré Anglii, Poirotovi či slečně Marplové a vím, že mě čeká skvělý čtenářský zážitek. Za tyto knihy budu nadosmrti vděčná této královně detektivního žánru.

whiolet
13.10.2018 3 z 5

Četla jsem už od této autorky daleko lepší knížky, Pět malých prasátek bylo průměrné čtení.

B-artX
30.09.2018 4 z 5

Celý víkend jsem přemýšlel, zda dát pět nebo čtyři hvězdy a nakonec jsem se rozhodl dát čtyři. Děj neměl to, čemu se říká drive. Na rozdíl od Orient-Expressu, kde bylo napětí, atmosféra a energie zdaleka větší, zde se po většinu děje nic moc nedělo. Hlavně tomu pomáhá fakt, že se děj odehrává 16 let po vraždě, takže tam nemáme tu aktuálnost, která je třeba právě u Orient-Expressu. Přesto je to zábavná knížka, co nenudí. Celou knihu si děláme obrázek a teorie a nakonec to je všechno jinak, což velmi na Agátě oceňuji. Zde mi však finální odhalení nevzalo tolik dech jako u Deseti malých černoušků nebo Vraždy v Orient-Expressu. V Pěti malých prasátkách to bylo dost zajímavé a můžu to klidně i označit za cool, ale není to "dechberoucí" jako u zmíněných knih. Očekával jsem víc. 90% na této stránce přijde až moc. Za mě slušných 83%.

jan0504
23.09.2018 5 z 5

Presný, systematický, psychologický...ako vždy Hercule Poirot :-) Paráda.

Michaela91
09.08.2018 3 z 5

Vraha jsem neuhodla ale bavilo mě to. Byla to moje první od Agathy a budu asi pokračovat.

Kerberos
17.06.2018 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu,dobrá detektivka,pět podezřelých,příběh popisován ze vzpomínek po šestnásti letech .Autorka nás vede k tomu, abychom podezřívali všechny.

LenkaK666
14.05.2018 5 z 5

Agathu Christie, královnu detektivek, znám asi jako každý už opravdu dlouho. Asi o ní nejde nevědět :-) Moje babička je její velkou milovnicí a má ve své knihovně asi všechny její knihy. Jednou přišla na to, že Pět malých prasátek má dvakrát, a tak mi jednu knihu darovala. Ležela mi v knihovně opravdu dlouho. Nedávno jsem viděla o A. Christie krásný dokument a když jsem procházela čtenářskou výzvu a viděla bod „Kniha poprvé vydaná před rokem 1950“, tak jsem si na Prasátka vzpomněla a konečně je vytáhla z knihovny. Doposud jsem od Christie nic nečetla. Trochu jsem se bála, splní-li knížka má velká očekávání (napsala ji autorka tak zvučného jména…). Bála jsem se také bude-li rozuzlení opravdu tak překvapivé, aby překvapilo i mě s tak velkým očekáváním. A bylo! Nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Kniha je psaná velmi čtivě, a i přes to, že jsem měla obavy nebudu-li se v ději, postavách a jejich vidění příhody ztrácet a mít zmatek, tak bylo vše tak srozumitelně a poutavě vylíčeno, že jsem si s klidem užívala příběh. Zkrátka mých obav před čtením byla spousta, ale záhy se všechna rozplynula a já se na vlastní kůži přesvědčila, že si Agatha svůj královský titul právem zaslouží :-)

TimeLord
27.04.2018 5 z 5

Moja prvá detektívka, a aj moja najobľúbenejšia. Dej je napínavý, postavy sú dobre vykreslené, a ten koniec... Proste super.

Jája92
14.04.2018 5 z 5

Má první kniha od autorky a byla jsem jí mile překvapena. Zajímavý příběh, trochu jsem se obávala, že vyprávění pěti různých lidí bude zmatené , ale nestalo se tak. Vraha jsem neodhalila.