Pět malých prasátek

Pět malých prasátek https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69586/bmid_pet-malych-prasatek-5EX-69586.jpeg 5 924 160

Hercule Poirot série

Hercula Poirota přijde požádat o pomoc velice pohledná mladá dáma z Kanady, Carla Lemarchantová. Prozradí mu své pravé jméno – Caroline Craleová, je to dcera známého malíře, kterého údajně před 16 lety zavraždila jeho žena. Ta byla odsouzena na doživotí a po roce ve vězení zemřela. Carla se o rodinné tragédii dozvěděla až ve svých 21 letech, kdy obdržela dopis, ve kterém před svou smrtí její matka prohlašuje, že je nevinná. Carla dopisu věří a žádá Poirota, aby případ znovu prošetřil. Poirot, zlákaný možností přijít na kloub zločinu, ke kterému již neexistují žádné hmatatelné stopy, pouze výpovědi a psychologie svědků, nabídku přijímá…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Mladá fronta

Five Little Pigs , 1942

Devorah
19.02.2020 5 z 5

Ačkoliv se jedná o relativně útlou knihu, čtenáři toho poskytuje více než dost.
Na scénu opět vstupuje Hercule Poirot, malý belgický detektiv s navoskovanými kníry a brilantními dedukcemi.
Tentokrát se vydáváme hluboko do minulosti, ve které se stal zločin. Zločin, který ovlivňuje přítomnost a mohl by ovlivnit i budoucnost dvou mladých lidí. Vzpomínkami se tak vracíme do dne, kdy se zločin udál a před námi tak vyvstávají emoce, které sžírají všechny přítomné. Láska střídá hněv, žárlivost se rázem mění v posedlost a na scénu vstupuje i všudypřítomná nenávist.
Děj rychle ubíhá, vše se krásně propojuje až do velkého finále, kdy odhalení vraha je již jen pomyslnou třešinkou na dortu. Bravo, monsieur Poirot!

Jamira
09.02.2020 5 z 5

Klasicka Agatha. Poslochala jsem pred spanim a super, dobre se mi u toho usinalo. Cloveka to celjem zajima, ale zase ne tolik, ze by nemohl usnout.. :)

Linda007
05.02.2020 4 z 5

Geniálně vymyšlené. Ale děj se stále opakoval a to mě tolik nebavilo.

Evaho73
29.01.2020 5 z 5

Priznám sa, že detektívky veľmi nemusím a rovnako mi k srdcu neprirástol ani televízny Hercule Poirot, takže do čítania som sa pustila s miernym odstupom.
Aké bolo moje prekvapenie po zistení, že tá knižná podoba je oveľa lepšia a potom som už hltala jednú stránku po druhej.
Vyšetrovanie šestnásť rokov starej vraždy s piatimi potencionálnymi vinníkmi rozpútalo zaujímavý kolotoč vypovedí a svedectiev, kde som mala každú chvíľu podozrenie na niekoho iného. Samozrejme záver bol veľkým prekvapením aj pre mňa.
Odporúčam ako čitateľskú delikatesu všetkým milovníkom detektívok !!!

mi-380
13.01.2020 5 z 5

V hospodě po tenisu nás personál zval na vepřové hody. To mi připomnělo dávno přečtený titul, jehož obsah už jsem si moc nepamatoval. Takže hurá na Agathu.
Máme sice v knihovně kompletní černou řadu, ale tentokrát preferuji poslech během předem prohraných večerních chodeckých závodů s mým čtvernožcem. Pavel Soukup četbu zvládá perfektně, za tři večery bylo jasno.
Nejslavnější detektiv řeší zajímavý případ, slibuje najít pravdu o tragédii, která se stala před šestnácti lety. Román je originálně a logicky poskládán:
Úvod – nastolení problému.
První díl – Poirot navštěvuje a zpovídá všechny zainteresované, od svědků přes vyšetřovatele až po lidi od soudu.
Druhý díl – Poirot čte vzpomínky, které mu sepsalo pět svědků/podezřelých/prasátek.
Třetí díl (to už jsem držel v ruce knihu) – dostaneme ještě pár informací, prasátka jsou svolána a šedé buňky slavného detektiva všechny (samozřejmě včetně mě) překvapují, jako obvykle.
Paní Agathu obdivuji, její konstrukce příběhů, neotřelé nápady a dobové postřehy jsou zábavné, úsměvné, občas geniální.
Po letech přidávám jednu hvězdičku: 90 % (614 hodnotících je aktuálně na shodném průměru).

Ava365
09.12.2019 5 z 5

Jedna z jejích nejlepších. Agatha Christie je mistrem detektivek s omezeným množstvím podezřelých na jednom místě.

Jenny055
03.12.2019 5 z 5

Keď nemám nič vhodné na počúvanie, vždy siahnem po audioknihe od Agathy Christie. Poznám dej, poznám vraha a predsa je počúvanie tohto typu detektíviek tak príjemné.

4444913
20.10.2019 5 z 5

Hercules Poirot ve formě +mladá dáma v nesnázích.Namáhavé rozplétání téměř dvacet let starých událostí.Další super zážitek od Agathy Christie.

Avila
11.10.2019 5 z 5

Opět skvělý příběh od Agathy... Její knihy jsou vždy velmi dobře promyšlené a mají svižné tempo. Na konci příběhu všechny události a i ty nejmenší detaily zdánlivě působící jako nepodstatné zapadnou na své místo. A ani tato kniha není výjimkou.

verense
11.10.2019 5 z 5

Top detektivka od top autorky tohoto žánru... co dodat?

Termina
30.09.2019 5 z 5

Při četbě A. Christie mám výbornou schopnost předpokládat kdo z popisovaných postav je vrahem... a nikdy se netrefit a to už podle mého svědčí o prozíravém autorčinu talentu. O skvělém popisu postav se snad ani nemusím zmiňovat. DÍK!

kudrdlinka
31.08.2019 5 z 5

Krásná klasická detektivka- 16 let starý případ, 5 podezřelých, 5 motivů k vraždě a Poirot, kterému neunikne ani maličkost. Úžasná kombinace!
Poslouchala jsem jako audioknihu, sice starší, ale krásně načtenou bez rušivých zvuků, kromě šustění stránek :) moc se mi to líbilo.

Petronela16
20.08.2019 5 z 5

Po dlhom rade prisla na rad klasicka detektivka, ktora viem, ze nikdy nesklame.Vzdy ma udivuje majstrovske dielo A.Christie a vzdy to bude pre mna c.1.

petraj30
14.08.2019 5 z 5

Tady jsem podezírala každého, ale konec mě stejně překvapil. Tohle umí jen Agatha

Ticiana
12.08.2019 5 z 5

U Agáty je potreba věnovat každému detailu pozornost. Její knihy jsou mistrovské. A tady tomu nebylo jinak. Neuvěřitelně popsané charaktery. A vse objasněno. Uz se tesim na další knihu.

morienhithwen
11.08.2019 5 z 5

Asi moje nejoblíbenější Agatha... Nikde jinde mi charaktery postav nepřipadaly mistrovštěji a nuancovaněji popsané.

kuky921
10.08.2019 5 z 5

Výborné čtení. Znám i zfilmovanou verzi, ale v knižní verzi je prima.

david5746
14.07.2019 5 z 5

Agathu a jejího Poirota můžu a s touto knihou jsem rozhodně nešlápnul vedle. Jak je již tradiční, tak jsem dostal malou skupinku lidí, kde všichni mají motiv a Poirot to pak celé bravurně louskne.

Zde jde o starší zločin, který již je soudně vyřešen, ale dcera již mrtvé odsouzené přichází po šestnácti letech za Poirotem, aby případ přešetřil. Ten se toho samozřejmě ujme, od začátku je jasných jen 5 možných podezřelých a čtenář může společně s detektivem začleňovat nové informace do celkové skládačky a odhalovat viníka. Osobně jsem měl hned od začátku mnohem šílenější teorii, ale s výsledkem jsem byl spokojen, všechna fakta jsem průběžně dostal a že je Herkule chytřejší než já a vezme v potaz i zdánlivé banality a sebenenápadnější detaily, no tak na to jsem si v průběhu let už zvykl. :-)

Kniha nezklame nikoho, kdo Poirota rád.

Kačus
07.06.2019 5 z 5

Super! Audiokniha, v práci poslechnuto 7,5hod za 2 dny. Napínavé, až do konce jsem vraha neuhodla. :-))

Radka1911
06.06.2019 5 z 5

Před mistrovstvím Agathy Christie prostě smekám, a ani tato detektivka se nedá hodnotit jinak než pěti hvězdičkami. Příběh napínavý až do konce. Vraha jsem znala - kdysi jsem viděla film, ale stejně jsem do poslední stránky uvažovala, jestli si ho dobře pamatuji. Paní Christie, díky za pěkný večer s Vaší knihou.