Pět malých prasátek

Pět malých prasátek https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69586/bmid_pet-malych-prasatek-5EX-69586.jpeg 5 924 161

Hercule Poirot série

Hercula Poirota přijde požádat o pomoc velice pohledná mladá dáma z Kanady, Carla Lemarchantová. Prozradí mu své pravé jméno – Caroline Craleová, je to dcera známého malíře, kterého údajně před 16 lety zavraždila jeho žena. Ta byla odsouzena na doživotí a po roce ve vězení zemřela. Carla se o rodinné tragédii dozvěděla až ve svých 21 letech, kdy obdržela dopis, ve kterém před svou smrtí její matka prohlašuje, že je nevinná. Carla dopisu věří a žádá Poirota, aby případ znovu prošetřil. Poirot, zlákaný možností přijít na kloub zločinu, ke kterému již neexistují žádné hmatatelné stopy, pouze výpovědi a psychologie svědků, nabídku přijímá…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Five Little Pigs , 1942

Usire
24.06.2022 5 z 5

Opět mě Poirot (Agatha) dostali, čekal jsem jiné vyústění. Celou dobu jsem byl na stopě, ale znovu mi utekly detaily, které vytvořily celý příběh. Je to prostě parádní čtení.

Andrea864
08.06.2022 5 z 5

Výborná detektivka, není co dodat.

Čmeláček
11.05.2022 5 z 5

O prasátka tady vůbec nešlo :))). Ale přesto vynikající!

Ivan F
27.04.2022 5 z 5

Akoby som to stručne zhrnul? Takto: príjemná zmena v klasickej schéme od A.Ch., ktorú som si vychutnal a pri čítaní som bol pozorný, takže všetky indície umiestnené v texte sa mi podarilo odhaliť a tým pádom správne určiť, kto bol vrahom/vrahyňou. Zvlášť som si užil moment, kedy som si už bol stopercentne istý a to postavenie Philipa Blakea chrbtom k laboratóriu - taký malý detail a všetko do seba zapadlo. O to väčšiu radosť som mal, keď sa mi moje závery slovami H.P. potvrdili. V každom prípade je to výborné čítanie, hoci do top päť najlepších prípadov s H.P. určite nepatrí, no do top desať určite áno.

99jana99
18.03.2022 5 z 5

Nejdřív jsem si říkala , co na tom všichni mají tak skvělého , vždyť je to hromada jmen, která se mi pletou, po prvním díle bych čekala konec, ale přišel druhý díl a můj zájem stoupal a na konci nemůžu než dát pět hvězd. Celou knihu si myslíte , že znáte pachatele a v poslední kapitole vás Poirot vyvede z omylu a nabídne nečekaný zvrat.

GYROTOURBILLON
14.03.2022 5 z 5

Moje 4 kniha od paní ACH. a určitě si vyberu z jejich dalších počinů. Kniha splnila mé očekávání, byla srozumitelná, prostě
100%. Asi není třeba doporučovat, je to samozřejmost, dft. všechny její knihy.

sweeney
16.01.2022 5 z 5

Další z napínavých příběhů Hercula Poirota, který i přes zdánlivou neřešitelnost dlouho zapomenuté vraždy případ zdárně vyřeší :) Napětí udržované až do překvapivého konce, jak je naprosto běžné u Agathy Christie. Vřele doporučuji :)

klaraj093
08.01.2022 4 z 5

Parádní příběh kde nechybělo napětí, zápletka a inteligence. Určitě si ještě něco od Agathy ráda přečtu.

VeruMalfoy
02.01.2022 5 z 5

Naprosto skvělý příběh. Když jsem teď zjistila, že má i film, tak jsem rozhodnuta, že ho musím vidět. Do poslední chvíle jsem si nebyla tak úplně jistá, kdo je vrah. Závěr mě mile potěšil, protože dává smysl.

Petkona
04.12.2021 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších detektivek vůbec. Geniální případ se skvělou zápletkou a nejvíce se mi na tom líbila velmi malá možnost vraha a prošetřování jen pěti lidí. Tyhle zápletky nebo možnosti vraha patří mezi mé oblíbené a tady se k tomu ještě přidávají zajímavé postavy a skvělá atmosféra. Prostě geniální.

drakamena
22.11.2021 4 z 5

Tak tohle bylo trochu jiné, než jsem čekala. Očekávala jsem přímočarou detektivku, tohle ale byla spíše psychologická studie účastníků jedné tragédie. Jakmile jsem však přehodila výhybku a přizpůsobila svá očekávání, začala se mi kniha moc líbit. Zatím jedna z nejlepších, jaká se mi od Agathy Christie dostala do rukou.

archivářka115
02.08.2021 5 z 5

Nejdřív jsem viděla film, takže jsem si děj knížky rychle vybavila. Na dovolené jsem neměla nic nového ke čtení. Knížku jsem přečetla během pár dní, i když jsem věděla, kdo je vrah. H. Poirota mám ráda. Patří mezi moje nejoblíbenější detektivy. Možná je to také tím, že ho skvěle hraje David Suchet.

Mindy
15.07.2021 5 z 5

Obálka je příšerná, nechápu, jak mohl někdo něco takového navrhnout a další člověk to schválit (mám vydání z roku 1969). Já ale naštěstí budu hodnotit obsah a musím dát plný počet. Už jsem se těšila, že jsem jednou uhodla vraha správně, ale pan Poirot mi tu radost nedopřál a na poslední stránce určil za pachatele zase někoho jiného.

fénix56
07.06.2021 5 z 5

Další klasika od královny detektivek... Za mne sice vede Deset malých černoušků, ale i tato je výborná. Přesně podle šablony detektivek Agathy Christie. Nikdy není vrah ten, komu je to nejvíc podobné, ale vždy ten nejmíň pravděpodobný.

janina66
02.04.2021 4 z 5

Nejvíce se mi líbila říkanka o 5ti prasátkách. Poslouchala jsem audioknihu z roku 2018 namluvenou Pavlem Soukupem. Opět výborná dedukce Hercula. Škoda, že vrah zřejmě nebude obviněn po 16letech.

domihruzkova
26.03.2021 4 z 5

Trochu slabší než 10 malých černoušků, myslela jsem, že pachatele znám, ale ejhle, nakonec to bylo úplně jinak :)

gaaabi
24.02.2021 5 z 5

Agatha je moje srdcová záležitost... a audiokniha - super!

JaniMa
20.02.2021 5 z 5

Nebyla to taková jízda jako Deset malých černoušků, přesto nelze věhlasné autorce za toto dílo ubrat ani jednu hvězdu. Její um prozradit skutečného vraha až na posledních stránkách knihy je nevídaný a zůstává po dlouhé roky nepřekonán.

Denisa.knizky
19.02.2021 4 z 5

Klasika, stary dobry Poirot, stara dobra Christie. Co jineho napsat ke klasicke detektivce:) Pri chuti na dobrou klasickou detektivku, ne na moderni thrillery s hektolitry krve a mucenim apod. - presto, ze je take ve ctu - kde se jedna o nuance, a napeti az do konce se neda pri temer kterekoli detektivce od Agathy sahnout vedle. Prijemne cteni pred spanim.

soukroma
01.02.2021 3 z 5

Naposledy jsem četla strašlivě dávno ... a znovu číst rozhodně nebudu. Nejen že se mi nijak zvlášť nelíbil příběh (četla jsem jako hodně mladá, takže by se to dalo pochopit, ale ani dnes se mi nelíbí příběh už zfilmovaný), ale navíc patří mezi pár knížek, jejichž forma ve mně prostě vzbouzí téměř nepřekonatelný odpor - paperback z roku 1969 se po všech rodinných přečteních (rodiče ji měli asi o poznání raději) celý zohýbal, lamino poodlípalo a knížka se stala na pohled i omak dost odpudivou. A jak tak koukám, ani obrázek na obalu rozhodně příjemně neláká...
Je mi líto, protože jinak Christieovky nade vše miluji (i ty brožované; nová vázaná vydání v KK mne ovšem odrazují rovněž - ta stará různorodá vydání měla svůj nezaměnitelný "charakter" ;-).