Pět malých prasátek

Pět malých prasátek https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365/bmid_pet-malych-prasatek-H9c-365.jpg 5 924 160

Hercule Poirot série

Lucy Craleová přišla ve svých sedmi letech o matku Carolinu, která byla odsouzena za vraždu svého manžela Amyase, Lucyina otce. Po čtrnácti letech dostává Lucy dědictví jehož součástí je i dopis, který jí matka napsala před svou smrtí a v němž tvrdí, že je nevinná. Lucy se rozhodne očistit její jméno a požádá slavného detektiva Hercule Poirota o prošetření případu. Poirot případ přijímá a nejprve jde za advokátem, který před čtrnácti lety Carolinu obhajoval. Od něj se mimo jiné dozví, že Amyas míval pletky se ženami, což Caroline mlčky snášela,. Až na tu poslední, Elsu Greerovou... Doslov Josef Škvorecký.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Mladá fronta

Five Little Pigs , 1942

anibeni
16.01.2017 4 z 5

Můj první knižní Poirot... Zajímavý a zamotaný příběh, napínavý až do konce - můj tip na vraha opět nevyšel..

denib
08.01.2017 5 z 5

Malé šedé buňky opět nezklamaly. Tedy buňky Poirota, který vše brilantně vyřešil. Moje malé šedé buňky zklamaly, protože jsem jako vždy u Agathy Christie vraha neuhádla :-) I kvůli tomu to je tak skvělá kniha.

pajuu
24.11.2016 4 z 5

Opět skvělá a záludná Agatha Christie, opět mě dostala, měla jsem svůj tip a zase mi nevyšel.

zahadum
17.11.2016 5 z 5

Môže sa objasniť vražda po dlhej dobe ? konkrétne 16 rokov ubehlo ako bol zavraždený Amyas Crale..zavraždila ho jeho žena..tak znel rozsudok súdu. V čase vraždy boli s dotyčným piati ľudia...rodina..osudové ženy..priatelia..vychovávateľka...Poirot sa zameria na päť svedkov vraždy na päť ľudí z ktorých možno jeden je skutočný vrah....Agatha Christie majstrovsky zamiešala všetky fakty a dômyselne ich zakryje domnienkami..náznakmi..náhodnými slovami...

Isew
12.11.2016 4 z 5

Agatha Christie je zkrátka špička svého oboru. Píše tak, že nenudí ani chvilku. Čtenář musí být pořád ve střehu, aby mu neuniklaly šikovně schované náznaky. Vyhýbá se zbytečným popisům. Čte se opravdu moc dobře.

Lusi7
07.09.2016 5 z 5

Moje první Agatha a rozhodně ne poslední. :)

Aurorita
25.08.2016 5 z 5

Moje vůbec první Agatha i detektivka. Zprvu jsem se bála, aby mě kniha nenudila, přece jen mám ráda akčnější knihy. Ale musím říct, že toto byla skvělá jízda. Kniha mě ihned vtáhla do děje a nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Určitě to nebude moje poslední kniha od Královny detektivek

Jessica007
17.08.2016 5 z 5

Napínavá detektivka, vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Nebylo vůbec jednoduché odhalit vraha, musím ale říci, že jsem odhadla správně. Autorka odvádí podezření mistrně na scestí, postavy jsou výborně psychologicky prokreslené, detektiv H. Poirot je velice inteligentní, bystrý i celkově sympatický gentleman.

hellp
10.02.2016 4 z 5

Agatha Christie patří k mým oblíbeným autorům, nicméně do této knihy jsem se zpočátku nemohla začíst. Postupně se to zlepšilo, ale měla jsem pocit, že čtu pořád dokola to samé. Pro mě osobně je to jedna z jejích "horších" knih.
I u této knihy byla vrahem úplně jiná osoba, než jsem si myslela:)

Razič
16.12.2015 4 z 5

Velmi dobrá detektivka založená na rozhovorech a logické dedukci. Autorce se znamenitě daří držet čtenáře v pochybnosti, kdo z pětice podezřelých by mohl být vrahem. A byl to vůbec někdo z nich?
Události kolem vraždy jsou vyprávěny více než desetkrát z různých úhlů pohledu, což by méně trpělivého čtenáře mohlo odradit, nicméně mně to příliš nevadilo.
Myslím, že milovníkům detektivek se Pět malých prasátek bude líbit.

Rade
15.10.2015 4 z 5

Detektivka od Agathy Christie jako vyšitá, nikdo jiný by to takto nenapsal…. Nezaměnitelný rukopis.

„Podobně jako vlastník nemovitosti vysloví slovo ´bolševici´ - jako zapálený komunista vykřikne ´kapitalisti´ - jako dobrá hospodyně vypustí z úst slovo ´švábi´ - tak slečna Williamsová pronesla slovo ´muži !´ “

marcela6183
09.10.2015 5 z 5

Jedna z psychologicky strhujících Agát a pro mne jedna z nejzajímavějších. Neříkám, že nejlepší (v tom polemiku s ostatními neotevírám). Nechybí tomu ani nápad, ani skvělá konverzační pointa. Kdo z těch pěti je vrah mi vlastně bylo jedno. Nad knihou jsme střídavě podezírala tři z nich. A byl to někdo jiný. Tudíž bravo za knihu, za mystifikaci, příběh i zpracování.
Poirota mám obecně raději, než slečnu M. Asi proto, že je to takový mimoň a je to chlap! :-)

Sebasti
26.09.2015 4 z 5

Dojemný příběh točící se kolem pěti podezřelých osob, z nichž jedna chladnokrevně otrávila úspěšného malíře Amyase Cralea. A s tím se prostě musíte smířit. Někdo z těch pěti je pachatel. Netradiční detektivka, tady skoro nehádáte vraha, je nejlepší ukázat na jedno "prasátko" a říct, budu prostě podezírat tohohle. A konec vás buď překvapí celkovým rozuzlením, nebo motivem a provedením vraždy. Nevím, jestli bych knihu považoval za nejlepší poirotovku, to závisí na stylu čtenáře. Mně připadala jako velmi smutné, psychologické a konverzační hledání vraha, které si zaslouží skoro pět hvězdiček :)

ponelopa
24.09.2015 4 z 5

Podle mě jedna z nejlepších knih Agathy...myslela jsem, že mě už ničím nepřekvapí, ale opak je pravdou...dokonale vykreslená psychologie "pěti malých prasátek" a jejich konfrontace s detektivem Poirotem dokazuje, že Agatha je opravdu královna detektivek.

jessie01
10.08.2015 5 z 5

Sonda do lidských duší ve skvělém příběhu s nečekaným rozuzlením ;-) Bravo, Agatho!

mekotatko
11.06.2015 4 z 5

Četla jsem v originále, takže začátek příběhu byl pro mě trochu nezajímavý (nerozuměla jsem všemu :-) ). Pak se ale příběh rozjel, angličtina se nějak srovnala a úplně mě to pohltilo, četla jsem i cestou z tramvaje domů / z tramvaje do práce. Sbírala jsem nějaké indicie a už jsem si myslela, že vím, kdo je vrah, ale finální otočení příběhu mě přesvědčilo o opaku. Líbilo se mi, jak vše do sebe na konci zapadlo, i ty nejmenší drobnosti. Skvělá kniha, jdu na další od Christie :)

happy-smile
01.04.2015 3 z 5

V komentářích tu všichni básní, že se jedná o jednu z nejlepších knihy Agathy, ale mně se nezdá. Podle mě jde o jednu z knížek, která se řadí do Agathiny průměrné tvorby. Nenadchne ani neurazí.

Cella
29.03.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Myslím, že madam A. by zcela jistě ocenila i filmový (seriálový) přepis knihy. Z toho úplně čiší ponurá a impresionistická nálada... Velký a smutný příběh navíc údajně skrývá autobiografické prvky.

Ddaannddaann
15.03.2015 5 z 5

Z těch Poirotů, které jsem zatím četl je tenhle asi nejlepší, zápletka, nemilosrdnost, zajímavost no prostě všechno, tahle kniha je doopravdy velice dobrá!!!!!

Wendysek
24.01.2015 5 z 5

Spíše z jejích oddychovějších děl.