Opona: Poslední případ Hercula Poirota

Opona: Poslední případ Hercula Poirota https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262584/bmid_hercule-poirot-opona-posledni-pripa-Iao-262584.jpg 5 536 94

Hercule Poirot série

< 37. díl

Kapitán Hastings, Hercule Poirot a zámek Styles – tam ti dva poprvé vyrazili na lov vraha tehdejší majitelky. A tam se také po letech setkávají, aby společně odhalili dalšího mimořádně nebezpečného zločince. Styles už dávno patří někomu jinému, stal se z něj penzion manželů Luttrellových, obývaný různorodou směsicí hostů. Je mezi nimi i Hastingsova dcera Judith, oddaná pomocnice doktora Franklina, zkoumajícího tropické nemoci. Je zde také místní donchuán Allerton, nadšený amatérský ornitolog Norton či tak trochu záhadná slečna Coleová. Na první pohled mírumilovná společnost – Poirot však tvrdí, že se mezi nimi pohybuje vrah. A že udeří. Ale jak mu v tom zabránit? Slavný detektiv, sužovaný stářím a chorobou, se za pomoci svých malých šedých buněk a svého věrného přítele naposledy pouští do souboje se zlem v lidské podobě – výhru si však tentokrát vybere nejen spravedlnost (byť ve zcela nečekané podobě), ale i smrt… Ač napsaná už ve 40. letech minulého století, vyšla Opona coby poslední detektivka s Poirotem až v roce 1975. Rok poté, co nechala Agatha Christie zmizet ze světa zločinu svého nejslavnějšího hrdinu, opustila i ona svět pozemský – a oba v nich zanechali jedinečnou a nesmazatelnou stopu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Curtain: Poirot's Last Case , 1975

85098211
23.11.2017 5 z 5

Opravdu skvělá kniha s originální zápletkou. Děj je napínavý od začátku do konce - a hlavně konec je nejnapínavější a nejzajímavější, vpravdě mistrovský! Ale také nekonečně smutný. Musím přiznat, že jsem měla slzy na krajíčku... Nádherná a tentokrát i emocionálně silná kniha.

Teresita
31.10.2017 5 z 5

Dlouho se mi do čtení nechtělo, protože pro mě je Hercule prostě nesmrtelný a neporazitelný, ale musím říct, že se mi kniha velmi líbila. Agatha zakončila tuto sérii opravdu ve velkém stylu.

Petr Dudek
14.07.2017 5 z 5

Kniha je první dvě třetiny lehce odtažitá, jakoby nešlo o emoce, postavy, ale jen o jednoduchý popis. Poslední třetina ukáže, že to byl záměr a že poirotovská detektivka dokáže vzít za srdce a zmáčknout. Nádherné, dojemné zakončení (a paradoxně první poirotovská kniha, kteoru jsem četl, znám ho jen z filmů).

ozzy13
26.01.2017 5 z 5

Byly to dobré časy, mon ami...

JAnD
12.09.2016 4 z 5

Kdo bude vrahem jsem věděl dopředu (ono asi u tak slavného díla nelze nevědět), možná i proto jsem byl na závěr překvapen, že to vlastně bylo úplně jinak...

Bumeso
09.06.2016 4 z 5

Poirotův velkolepý, ale i smutný poslední případ

konicekbily
10.05.2016 5 z 5

Poirot dobře vyřeší téměř všechny případy a pomáhá spravedlnosti kde může!!! Tradičními i netradičními způsoby.

natkaf
27.04.2016 5 z 5

Tak tohle mě dostalo. Co k tomu víc dodat, než že důstojnější zakončení Poirotovy kariéry a života si jen těžko představit. I když jsem od začátku věděla, kdo je vrah (viděla jsem filmové zpracování), čtení jsem si dokonale užila a to i díky tomu, že spojitosti mi byly nejasné. A při závěrečné scéně jsem i slzičku uronila. Naštěstí existuje spousta knih s Poirotem, takže příběh tak zdaleka nekončí. Všem vřele doporučuji.

Beltrix
11.03.2016 3 z 5

Tenhle díl může zpočátku připomínat další Herculovy případy, ale zároveň je diametrálně odlišný. Popravdě si ani nedokážu představit lepší či důstojnější zakončení Poirotovy detektivní kariéry.

Griselda
27.02.2016 4 z 5

Opona je kniha, která se čte doslova jedním dechem, přestože je od samého začátku dost pochmurná. Líbí se mi, že je psána v první osobě, jako všechny romány ve kterých má roli vypravěče kapitán Hastings, který je zde velmi melancholický a zranitelný. Stejně tak jako on, ani já jsem se nechtěla smířit s Poirotovou blížící se smrtí a i když jsem věděla, že je nevyhnutelná, přála bych si jiný konec. Chápu však, že to tak prostě muselo být. Přes svou pochmurnou atmosféru, považuji Oponu za velmi zdařilé dílo, které si já osobně řadím jako psychologické detektivky.

misha006
04.01.2016 5 z 5

Důstojné zakončení příběhů slavného Hercula Poirota.

David_Vesely
13.12.2015 5 z 5

Opravdu skvělá kniha se skvělou zápletkou a mistrovským koncem. Takový konec jsem ani nečekal. Opravdu skvělá kniha. DOPORUČUJI!

JiříM
25.10.2015 5 z 5

Doporučuji přečíst, je to díl kde Poirot zúročí všecny své zkušenosti. Také je vidět že autorka píše knihu jako již vyzrálá žena, Děj je napínavý od začátku do konce - hlavně konec je nejnapínavější a nejzajimavější.

astroweb
22.09.2015 5 z 5

Velice příjemné odpočinkové čtení, jedna z nejlepších autorčiných detektivek.

RadkaKabát
26.05.2015 5 z 5

Výborně koncipované, jsou tam zápletky, napětí, překvapení. Jen mě zklamal počet vražd - kdo četl, ví, o čem mluvím :-)

Mikik
07.01.2015 5 z 5

Poslední a nejlepší. Myslím, že Hercule Poirot nebyl nikdy tak čtivější jako v téhle knize. Prostě musíte vědět, jak to bylo a když se to úplně na konci konečně dozvíte, tak si říkate, to snad není pravda. Au revoir pane Poirot.

wikiniki
03.01.2015 5 z 5

Opět příběh, který překvapí jak svým dějem tak i závěrem.

Rendolet
20.12.2014 5 z 5

ačkoli jsem četla ve slovenština..hltala jsem každé slovo..naprosto geniální..

Manyna
19.11.2014 5 z 5

Magnifique! Parádní zakončení! Hercule ve svém posledním případu neskutečně válí :)

matej6254
27.08.2014 5 z 5

Agatha Poirota nestvorila, Poirot bol jej súčasťou. Smutné ale geniálne dielo, ktoré je dôstojnou rozlúčkou s Poirotom a s Hastingsom. Viac nemôžem napísať.... Boli to krásne časy...