Nástrahy zubařského křesla

Nástrahy zubařského křesla https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1623/bmid_nastrahy-zubarskeho-kresla-wIm-1623.jpeg 4 505 64

Hercule Poirot série

Návštěva zubního lékaře je pro většinu lidí spojena s představou bolesti, snad i utrpení, ale smrti se neobávají. A přece jeden z pacientů doktora Morleyho bezprostředně po ošetření zemře. A není jedinou obětí… Původně to není tento případ, kvůli němuž inspektor Japp požádá Hercula Poirota o pomoc. Společně pak pátrají po zmizelé dámě, tajném agentu i vrahovi. Trvá dlouho, než Poirot pochopí, jakou léčku mu kdosi nastražil. Veřejný zájem může být někdy zástěrkou k vyřizování osobních účtů, stejně jako se osobní zášť, soukromé obavy i vlastní hříchy mohou skrývat za tvrzení o veřejném blahu. Rozluštění je překvapivé. Vrah byl tentokrát mimořádně chytrý a lstivý a čtenář musí číst opravdu pozorně, aby nakonec shledal, že všechno, co potřeboval znát, bylo sděleno.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

One, Two, Buckle My Shoe , 1940

Emik87
Emik87
16.02.2024 4 z 5

I slavný detektiv není nadšený z návštěvy zubaře. Těšil by se víc, kdyby věděl, že ho i v ordinaci dentisty čeká práce?
Skvělý příběh, který znovu procvičí buňky mozkové.

Aligator805
Aligator805
17.10.2023 4 z 5

Typická Agatha. Krásně zamotaný příběh, hodně postav, zajímavé prostředí, špionáž. A jako třešnička na dortu Hercule Poirot.

kurama45
kurama45
01.10.2023 4 z 5

Hodnotenie audioknihy. Jedna z christioviek, ktorá mi doteraz unikala, ma príjemne prekvapila. Lukáš Hlavica bol očarujúci, strašne ma bavilo, ako dokázal hlasom rozlíšiť jednotlivé postavy tak, že mi ich rozpoznanie nerobilo žiaden problém. Páchateľ prekvapil. Christie v tomto prípade balansovala na hrane prekombinovanosti, ale v konečnom dôsledku to dopadlo majstrovsky. Najstrašidelnejšie boli občasné zvuky vŕtačky medzi kapitolami... Na záver si už iba vydýchnem, že mňa osobne zubár v dohľadnej dobe nečaká.

Mi-šu-le
Mi-šu-le
02.09.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale občas jsem měla problém se zorientovat, chvílemi jsem nevěděla kdo je kdo. Nicméně rozhodně stojí za přečtení.

sgjoli
sgjoli
20.08.2023 4 z 5

Nástrahy zubařského křesla jsem viděla kdysi zpracované do seriálu s Davidem Suchetem, zápletku jsem si ale pamatovala jen matně a pointu jsem zcela zapomněla. A tak jsem si to připomněla pomocí audioknihy, které se zhostil Lukáš Hlavica.
A bavilo mne to převelice! Je to skvěle zamotané, vůbec jsem neodhadla pachatele, ač jsem to už kdysi viděla v televizi. Vysvětlení celé pointy bylo smysluplné, příběh sám o sobě napínavý - celou dobu mne to drželo ve střehu, vtažená do děje jsem byla vlastně od začátku. A to se mi moc líbilo.
Lidé mající strach ze zubařů možná u audioknihy neocení tu a tam použité zvuky zubařské vrtačky, ale mně to přišlo jako tematické oživení audioknihy. Narace Lukáše Hlavici byla skvělá, moc jsem si ji užila.
Nakonec hodnotím 4 hvězdami. Mezi moje TOP příběhy se to nedostalo, ale rozhodně to paří mezi ty lepší autorčiny příběhy. Moc doporučuji.

mahdal
mahdal
11.08.2023 3 z 5

Hodnotím v rámci knih od A. Christie. Musím říct, že prostředí zubařského křesla mě vzrušovalo myšlenou na zajímavý příběh. Přesto jsem při čtení této nepociťoval takovou radost jako při jiných knihách od této autorky.
Příběh byl zpočátku velmi čtivý, slibná zápletka. Přesto se mi zdálo, že A. Christie, nebo překladatel kroužili kolem jádra problému a tak se do zápletky "zamotali", až z toho byl tento spletitý příběh.
Možná je to okamžitý dojem po četbě, možná jsem knihu nečetl ve "správný" čas. Věřím však, že si kniha najde své čtenáře.

PPardinio
PPardinio
26.07.2023 4 z 5

U této detektivky se mi autorka trefila do noty. Zubařské prostředí, inspektor Japp, H.Poirot, nádech špionáže a k tomu několik propojených vražd. Bavilo mě postupování při hledání ztracené slečny Sainsbury Sealové a závěrečné rozuzlení, které mě při čtení nenapadlo. Moje úvahy směřovaly jinam. Do deštivého počasí naprosto ideální volba.

Petras_ka
Petras_ka
25.06.2023 3 z 5

Agathu Christie a jej Hercula Poirota mám veľmi rada, ale túto knihu by som zaradila skôr medzi priemer od autorky. Zhromaždilo sa tu viacero prvkov, ktoré pomerne často používa vo svojich knihách. Je to oddychovka s pomalším dejom a trošku prekombinovaným riešením, ale stále je to dobré čítanie.

Vesmich
Vesmich
14.06.2023 5 z 5

Viděla jsem film, takže jsem měla takové nějaké tušení, že je to příběh hodně zapeklitý. Nic jsem si z něj beztak nepamatovala, takže jsem nebyla ochuzena ani o jeden prudký výkrut, který Agatha v tomto příběhu vykroužila!

cajik1
cajik1
28.03.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem četla až po shlédnutí filmu, takže jsem vrahem nebyla překvapená. Sice jsem si děj až tak dobře nepamatovala, ale tu pointu ano. Musím přiznat, že by mě to ani náhodou nenapadlo, ale když jsem to věděla, aspoň jsem si všimla všech náznaků. Do puntíku souhlasím s názorem knihyKeMne a se Sandikem - to mi také vrtalo hlavou, jak vrah mohl o návštěvě oběti u zubaře vědět? Není to tam vysvětleno vůbec, podle mne to ani paní S. Sealová nemohla vědět, asi se chybička vloudila :-). I tak to ale pro mě byla úžasná kniha na plný počet, kde jsem se jednak pobavila strachem Poirota ze zubaře a vlastně překvapení na mě čekalo na poslední straně... Jak píše Majdule také, je to Poirot tak, jak ho známe, s velkou úctou k životu!! ( Proto pak nechápu...kdo četl vše, ví, co myslím.) "Poirotovky" prostě miluju, takže já mohu za sebe jen doporučit :-).

Margherita_N
Margherita_N
24.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Tenhle příběh jsem moc nestíhala sledovat. To ale bylo nástrah a kombinací kvůli zamaskování vraždy! Líbilo se mi to jako všechny Poirotovy příběhy, ale po pár dnech od přečtení už bych to nebyla schopná nikomu převyprávět, protože tam bylo asi milion zápletek. Poirot odešel od svého zubaře, a jen co došel domů, volali mu, že zubař je po smrti. Detektivovi se ale sebevražda nezdála. A skutečně, jeho podezření bylo správné. A co ta mrtvá žena v bytě s rozbitým obličejem? Chtěl někdo zamaskovat její identitu, nebo je to další nástraha na Hercula Poirota? V tom případě ho někdo dost podcenil, protože jeho brilantní mozek zaregistroval okamžitě i to, že mrtvola měla nějak moc nové boty. No potřebovala bych ještě vidět film, aby mi to taky všechno tak geniálně zapadlo dohromady.

elenai
elenai
12.09.2022 3 z 5

Tak tedy, není třeba se domnívat, že by velká Agatha mohla být stoprocentní. Tohle byl za mě slabší kousek. Takový nemastný neslaný, zbytečně roztahaný, přehršel postav a ta zápletka už byla místy dost překombinovaná... Spíš než detektivku to připomínalo špionážní román, a ty já příliš nemusím. 55%

Christie2020
Christie2020
07.08.2022 4 z 5

Agatha Christie je moje srdeční záležitost! Je pravda, že mám i oblíbenější příběhy Hercula Poirota.

jeremies
jeremies
10.07.2022 2 z 5

Aby vražda klapla bolo treba splniť veľa súvislosti. S tým nemôže ani vrah počítať pri plánovaní vraždy, aby sa pre ňu odhodlal. V tomto príbehu už tých podmienok bolo na mňa príliš veľa.

martinaandulka
martinaandulka
08.07.2022 5 z 5

Další kniha od Agathy do sbírky.Opět mě bavila jako Hercule Poirot.

Ivan F
Ivan F
31.03.2022 4 z 5

Tak neviem, či som čítal nepozorne (fakt je, že príbeh je veľmi vlažný) alebo mi nejaký dielik skladačky unikol, ale celkovo som z tohto prípadu malého Herculea rozčarovaný. Celé to bolo také nejaké moc prekombinované a domotané (hoci v prekombinovanosti sa Agatha vyžívala) a nebavilo ma to. Každý spisovateľ a každá spisovateľka má v svojej tvorbe nepríliš vydarené diela a ja príbeh o nezmyselnej smrti v zubnej ambulancii k tým nevydareným radím. Asi najlepšie boli názvy kapitol, ktoré sú jednou básničkou-riekankou. Po predchádzajúcich o dosť lepších detektívkach s Herculom je táto pomerne sklamaním.

Usire
Usire
21.02.2022 5 z 5

Do poslední chvíle netušíte, kdo by mohl být vrahem. Opět nechybí napětí a skvělá logika, která vše nakonec vyřeší.

Lolila
Lolila
28.01.2022 4 z 5

Opäť veľmi dobrá detektívka - zamotaný prípad, ale u A. Christie nič nové:-)

knihyKeMne
knihyKeMne
11.01.2022 3 z 5

Ačkoli mi vždycky Poirotovky připadaly jaksi překombinované se spoustou vedlejších zápletek, které jen ztěžují odhalení vraha, tak toto dílko bylo na mě až příliš. Dokonce ani při klasickém závěrečném vysvětlování mi to nezaklaplo a určité věci mi dávaly smysl jedině jako snad neuvěřitelná náhoda.

Líbilo se mi, že knížka je opět zpracovaná tak, aby názvy jednotlivých kapitol dávaly smysluplnou básničku a ze všeho nejvíc se mi líbil ten "epilog", neboli poslední kapitolka. Tahle pointa mě fakt pobavila.

VeruMalfoy
VeruMalfoy
02.01.2022 4 z 5

Tentokrát jsem vraha neodhalila a ani mě nenapadl. Jde o trošku komplikovanější příběh, oproti jiným příběhům autorky, ale i tak se mi moc líbil. Rozuzlení bylo opravdu skvělé.