Lord Edgware umírá

Lord Edgware umírá https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174141/bmid_lord-edgware-umira-oMs-174141.jpeg 4 450 66

Hercule Poirot série

Čtvrtý baron Edgware byl tajnůstkář, měl svérázný vkus a prapodivné choutky. Za svého života sbíral morbidní umělecké kousky, a když jednoho rána objevila služebná jeho zavražděné tělo v pracovně, na mrtvého shlížely z polic spisy markýze de Sade, Casanovovy paměti a knihy o mučení. „Jestli se se mnou nerozvede, budu ho muset odkráglovat,“ prohlásila nedlouho předtím lehkomyslně jeho krásná mladá manželka, a tak není divu, že se ocitla na čelném místě seznamu podezřelých. Jenže u jedné smrti nakonec nezůstane a Hercule Poirot musí dokázat, že není skřipec jako skřipec, mrtví někdy hovoří a zločin může být umělecké dílo. Vyšlo také pod názvem Smrt lorda Edgwarea.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Lord Edgware Dies , 1933

Gibis
13.07.2018 5 z 5

Hercule Poirot mě asi nikdy nepřestane bavit. I když většinu případů znám z televizního zpracování už téměř nazpaměť, stejně mě vždy znovu uchvátí Herculovy šedé buňky a jak na všechno logicky přijde a záhadu rozmotá :)

konicekbily
14.06.2018 5 z 5

Další vydařený kousek autorky! Malé šedé buňky našeho mistra měly stále co dělat - musely měnit strategii i taktiku. Po několikakerém kličkování v ději, který je okořeněn i humorem mezi hlavními postavami, se náš slavný detektiv dobere řešení a vše vysvětlí. Není pochyb, že zvítězil nad jedním z nejrafinovatějších protivníků!

Aymira
19.11.2017 2 z 5

Nemůžu si pomoct, ale já se při čtení tady u té knížky docela nudila. Děj mě k sobě vůbec nedokázal připoutat, postavy mi téměř splývaly jedna přes druhou, ani to londýnské prostředí mi moc nesedlo. Občas se dostavil stav, kdy jsem si říkala, že je asi vlastně jedno, kdo vraždu provedl, hlavně ať už je konec. No, musím tedy alespoň přiznat, že podezřelého jsem měla ve své mysli někoho úplně jiného, než nakonec prokázal Poirot. Ale ačkoliv se mi Agatha tentokrát do vkusu vůbec netrefila, vím jistě, že se jí to ještě mnohokrát povede.

Shui-Xian
07.07.2017 5 z 5

Zas nechává Christie své čtenáře krásně tápat... Navození zápletky, která se jeví přímočará a průzračná, báječně zkomplikovala celou řadou eventualit a drobnějších motivů - takže je to pátrání po vrahovi opravdu napínavé a nejednoznačné. Poirotovy narážky na Hastingsovu bezelstnost, špičkování s Jeppem - to celý příběh skvěle koření. Myslím si, že Smrt lorda Edgwarea zas o něco navyšuje laťku Agathiných detektivek. (A že ta už sahá velmi vysoko!)

michaela.ne
30.05.2017 5 z 5

Krásný příklad toho (a nemluvím jen o této knize z řad od ACH), že detektivka může zaujmout i bez stříkající krve a sexuálního motivu. Více méně jsou to pořád stejné vzorce a my se do nich stejně pořád zamotáváme. Za mě vládne trůnu Pět malých prasátek, ale i tahle kniha mi vzala vítr z lodí, teda z plachet.

Thrawn89
19.05.2017 5 z 5

Hercule Poirot opět vynikají, metodický a svým jedinečným způsobem i vtipný. Obrovský plus, které teď oproti čtenáři před třeba 50 lety máme je, že si u toho můžeme představovat naprosto brilantního Davida Sucheta. Úplně jsem ho při té četbě viděl... Samotný detektivní příběh pak patří mezi ty lepší od Agathy.

Půca4
14.03.2017 5 z 5

Po delší době jsem si dopřála případ Hercula Poirota. Opět genialita! Mám ráda tenhle starý styl detektivek. Líbí se mi, jak Poirot nad vším přemýšlí, všechno bere na mysl, nic nenechá náhodě a přece jen se zjistí, že něco opomněl .. jak si neustále utahuje z Hastingse, ne jednou jsem se nad jejich rozhovory musela zasmát, ještě pokud něčím vtipným přispěl vrchní inspektor Japp. Závěr knihy neskutečný, nemohla jsem ji odložit, prostě to nešlo. Hned si jdu tento díl pustit ve filmovém zpracování.

Ivan F
15.01.2017 4 z 5

Jedna z lepších detektívok od Agathy, ale tie najlepšie ma ešte len čakajú.

Majdule
29.12.2016 4 z 5

Snad jediná z detektivek ACH, kterou jsem nejdříve viděla ve vynikajícím podání Davida Sucheta, než četla. Knižní předloha je ovšem také vynikající . Důmyslná zápletka, kdy zjevný pachatel nemohl být pachatelem, rafinovanost zločinu i Poirotova nejistota namíchali čtivý a napínavý koktejl, a to dokonce i tehdy, když pachatele znáte z filmu.

laepus
24.11.2016 4 z 5

Zajímavá zápletka (ostatně jako vždy) s mladou herečkou a nerudným lordem. Zařadil bych ji do té lepší poloviny v rámci Agathiny tvorby - což je pořád ještě o eiffelovku výš, než je vrchol tvorby jiných autorů detektivek.

Jane007
30.08.2016 5 z 5

Úžasná knížka, přečetla jsem to jedním dechem. Intuice mi tentokrát vraha odhalila, ale moje šedé buňky mozkové stejně nevěděly proč, takže jsem byla stejně nadšená (pan Poirot mě na konci dobře zmátl).

Market = )
13.05.2016 4 z 5

Príma, na Agathu mi přišla kniha poměrně svižná a jak normálně zvraty nemám moc ráda, tady mě bavily a napínaly jak špagát :-). A klobou dolů před překladatelkou, které tentokrát docela zavařili :-).

katushka17
06.01.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih královny detektivek.

Sebasti
26.09.2015 5 z 5

Tak tentokrát jsem se nevydal na dobrodružnou túru za geniálním vrahem, jelikož jsem si v komentářích přečetl nenápadný spoiler a následně se podíval na konec. A musím říct, že i přes to mě zaujala. Protivný lord, jak už to v detektivkách bývá, je chladnokrevně a nekompromisně zabit. Nejdříve to vše vypadá na jeho manželku, ale pak se to nějak - celkově zvrtne. Příběh je docela zamotaný, po přečtení vám sice přijde, že je vše docela jednoduché, ale když ho budete chtít převyprávět, budete se zadrhávat a stejně něco zapomenete. Určitě knihu vezměte a přečtěte!

TerezkaV
26.08.2015 5 z 5

Klasická Agatha s nepředvídatelným rozluštěním celé záhady, tuto knihu mohu jen doporučit!

Ddaannddaann
15.03.2015 4 z 5

Nápad sice dobrý ale zápletka byla na můj vkus až moc složitá.

Marceles
05.02.2015 4 z 5

Typická detektivka od Agathy, se vším, co k tomu patří. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že napsala i lepší kousky.

Owain
27.10.2014 5 z 5

Já taky, úplně jsem byla vedle a nevěděla =) rozpletení příběhu výborné.

kiki11
03.10.2014 4 z 5

Poirot je prostě génius každým coulem, vůbec jsem nevěděla kdo je vrah. Moc pěkná kniha.

me.odstiny.knih
13.09.2014 5 z 5

Zamotané až do konce tak to mám ráda. Až do poslední chvíle jsem netušila jak to vlastně celé bylo. Agatha je právem považována za královnu detektivních příběhů....