Kočka mezi holuby

Kočka mezi holuby https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226/bmid_kocka-mezi-holuby-Po2-226.jpg 4 555 69

Hercule Poirot série

Na začátku detektivky, která knižně vychází česky poprvé, se pozdě v noci dvě zaměstnankyně soukromé dívčí školy vypraví zjistit, proč se ve sportovním pavilonu pohybuje záhadné blikající světlo, zatímco všichni spí. Najdou tam mezi tenisovými a lakrosovými raketami mrtvé tělo neoblíbené učitelky tělesné výchovy, již někdo právě zastřelil. Ve chvíli, kdy "kočka" udeří podruhé, zavládne ve škole zmatek. Studentka Julia Upjohnová toho naneštěstí ví příliš mnoho. Především jí je však jasné, že bez pomoci Hercula Poirota se sama stane příští obětí…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Cat Among the Pigeons , 1959

Makropulos
15.09.2018 4 z 5

Tak jsem zase jednou sáhla po detektivce a tentokrát jsem si vybrala paní Agathu. A to, co jsem čekala, jsem dostala. Zajímavou zápletku, Hercula Poirota a k tomu zdařilý popis školního prostředí na anglické škole. Dobře se to četlo a nevyžadovalo to žádné zvláštní soustředění.

CreepyLachtan
13.07.2018 4 z 5

Čtivá kniha, velmi jsem si ji užila. Bohužel je to má první od této autorky, takže nemůžu srovnávat, ale nejspíš si od ní ještě něco přečtu. Jen je škoda, že H. Poirot byl pouze na 70 stranách, jsem zvyklá na filmy, kde je již od samého začátku.

Miruš
18.05.2018 5 z 5

Agatha nikdy nezklame

moničina
29.03.2018 5 z 5

U mňa patrí do 10 Top príbehov od autorky.

konicekbily
16.02.2018 5 z 5

Při čtení detektivek autorky mne vždy udivuje dokonalost vymyšlených zápletek, kdy jsme bez šance na to, jak to bylo doopravdy, přijít. Ale v závěrečném vyhodnocením nám Agatha ukáže, že nám šanci dala. Ale nemáme tolik aktivních šedých buněk, jako geniální detektiv a tak raději jdu číst její další kousek z jejího díla.

kap66
17.12.2017 4 z 5

Rozhodla jsem se dočíst všechny "Agáty", které ještě nevyšly v době, kdy jsem svoji maximální oblíbenkyni četla nejvíc (tj. v 80. letech). Tato knížka mi zase připomněla, proč mám Agathu Christie ráda: je to chytré a není to krvavé ani brutální, i když jde o vraždu. Je to mile starosvětské. Poirot je geniální a charakterní a přes všechny své nesnesitelnosti k pomilování. A dobro vítězí. Po čtení mám vždycky pocit zadostiučinění.
Takže jednu hvězdičku dolů za to, že spoustě jejích dalších, o něco lepších knížek bych musela dát hvězdičky nad limit.

Ester71
31.08.2017 5 z 5

Ne nadarmo je Agatha nazývána královnou detektivky. Její knihy se čtou samy..
Stejně tak i tato.

Mark2000
12.08.2017 4 z 5

Tak toto byla moje první knížka, kterou jsem přečetla v originále... a musím říct, že se četla velice dobře a určitě doporučuji pro ty, kteří by chtěli nějak více s angličtinou začít.
Co se týče zápletky, tak Agatha opět ani trochu nezklamala a musím říct, že byla úplně jiná než ostatní její detektivky (možná si někteří, kdo čtou Agathu častěji, všimli opakovaného vzoru... - tak tady ho nenajdete). Jediné, co mi trochu vadilo bylo to, že se můj milovaný Hercule Poirot objevil až ke konci...(ale počkat se vyplatilo)

natkaf
14.04.2017 5 z 5

Jako vždy skvělé. Tato kniha mi dost zlepšila náladu v nelehkém období. Opět čtivé, překvapivé a tak dokonale promyšlené, že na vyřešení vražd nemá nikdo jiný, než Hercule Poirot. Trochu mě překvapilo, že se zde slavný soukromí detektiv objevuje až tak pozdě. Mnohokrát doporučuji.

petrucha86
28.02.2017 3 z 5

Má první zkušenost z A.Ch...sice čtivé, neurazí, ale ani nepotěší...zkrátka jsem ještě do fáze klasických detektivek nedospěla :)

mari.seri
26.01.2017 4 z 5

A. Christie opět nezklamala. Poirot je moje oblíbená postava, ale vůbec mi nevadilo, že se objevil až celkem později. Mistrně rozvinutý příběh, ve kterém nebyla o zvraty a nečekaná překvapení nouze a opět velké odhalení H.P.

lucmat
16.11.2016 5 z 5

Super, super super! :-)

Netopyr07
02.09.2016 4 z 5

Dobrá detektivka (nejen) ze školního prostředí. Pachatel mi unikal až do samotného závěru, měla jsem podezření na zcela jinou osobu. Co mi docvaklo poměrně brzy bylo, kam asi zmizel "předmět doličný" :-) Agátka je skvělá.

Storm5007
20.05.2016 5 z 5

Super kniha a hlavně první u které jsem přišla na to, kdo to udělal a dokonce i motiv. Je to moje malé osobní vítězství, jelikož knih od A. Christie jsem přečetla již mnoho, ale nikdy se mi její skvěle promyšlené zápletky nepovedlo rozklíčovat.
Určitě doporučuji :oD

Majdule
01.02.2016 4 z 5

Čtivý, svižný příběh, ve kterém se autorka poměrně dlouho soustředí na uvedení okolností zločinu (což kupodivu napětí nijak neubírá). Používá zde oblíbený prvek exotické země, který v dnešním kontextu může působit lehce nedůvěryhodně, ale díky své znalosti této problematiky tomu tak nakonec ani není. Zaujalo mě i to, že Christie používá v ději postavu schopné sekretářky jako stejně schopné pozorovatelky (nehledě na případnou roli v příběhu), to mi připomnělo P. D. Jamesovou (např. její Vražda v nakladatelství). Dobře rozehrané drama ustojí i to, že Poirot vstupuje do děje v druhé polovině. Rozuzlení pro mě bylo nečekané a jak bylo autorčiným zvykem i chytré.

kika 13
06.07.2015 3 z 5

Dost dobrá detektivka.Doporučuji.

Rendolet
18.12.2014 4 z 5

Sice první jsem viděla televizní díl, ale i tak knižní verze nemá chybu :)

me.odstiny.knih
18.05.2014 2 z 5

Četla jsem už i lepší..... :(

wesulle
16.03.2014 4 z 5

Kniha se čte hodně dobře, ale je lepší, když si ji nejdříve přečtete než vidíte film. Já přišla o závěr a už od začátku věděla, kdo je vrah ;)

Tess.96
16.12.2013 4 z 5

Agatha Christie mi opět ukázala, že se narodila proto, aby psala detektivky. Líbí se mi, jak to má vždy tak hezky přehldně srovnané zasebou. Na téhle knize mě zamrzelo to, že se tam Hercule Poirot objeil až skoro na konci knihy, ale naštěstí vše včas vyřešil. Vraha jsem tentokrát nemohla vůbec odhadnout. Když jsem byla přesvědčená kdo je vrah, tak sama nakonec pak byla obětí. Konečné řešení mě velice překvapilo, vůbec jsem to nečekala.