Kočka mezi holuby

Kočka mezi holuby https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226/bmid_kocka-mezi-holuby-Po2-226.jpg 4 555 69

Hercule Poirot série

Na začátku detektivky, která knižně vychází česky poprvé, se pozdě v noci dvě zaměstnankyně soukromé dívčí školy vypraví zjistit, proč se ve sportovním pavilonu pohybuje záhadné blikající světlo, zatímco všichni spí. Najdou tam mezi tenisovými a lakrosovými raketami mrtvé tělo neoblíbené učitelky tělesné výchovy, již někdo právě zastřelil. Ve chvíli, kdy "kočka" udeří podruhé, zavládne ve škole zmatek. Studentka Julia Upjohnová toho naneštěstí ví příliš mnoho. Především jí je však jasné, že bez pomoci Hercula Poirota se sama stane příští obětí…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Cat Among the Pigeons , 1959

Ivan F
07.11.2021 5 z 5

Milé čítanie s atmosférou zašlých čias a veľmi dobre opísaným prostredím prestížnej dievčenskej školy (niečo ako Chilton z Gilmoriek, akurát starosvetskejší), v ktorom sa drobný Belgičan objavuje až v polovici príbehu. Nie je to vôbec na škodu, je to príjemná zmena a čitateľ čaká kedy sa slávny fúzač dokotúľa na scénu, aby rozlúskol ďalší oriešok. Keď sa dočká, vyšetrovanie naberie pomerne rýchly spád a hotovo, prípad vyriešený. Pre mňa úplná spokojnosť, na rozdiel od súčasných autorov je príbeh prostý popisov brutalít, stačia "obyčajné" vraždy.

TaNya_
21.09.2021

Méně Poirota, skvělá dívčí škola.

martineden
28.03.2021 4 z 5

Detektivka z prostředí luxusní internátní školy pro dívky. Vůbec jsem vraha, ani zápletku neodhadla. Ale asi mám radši civilnější rozuzlení.

Isew
24.02.2021 2 z 5

Musím se přiznat, tato kniha se mezi mé oblíbené od Agathy Christie určitě nezařadí. Je to obyčejná detektivka, kterých je mnoho. To, v čem je Agathu Christie nejlepší, v této knize nefiguruje. Tajemno, atmosféra, napětí. Možná to bude i tím, že motiv je mi naprosto vzdálený. Možná mám jiné vnímání hodnot, ale něco tak zbytného, jako jsou barevné kamínky (šperky), by mi nestály za sebemenší námahu. Vraždit pro drahocenné cetky? Dobrá, uznávám, že pro někoho možná mají velkou hodnotu a cenu, pro mě ale ne a tak jsem se do detektivky pořádně ani nemohla začíst. A přitom prostředí školy mě právě ke čtení nalákalo. Jen ten motiv...

PeterBahn
29.12.2020 4 z 5

Další z děl paní Christie. Četlo se příjemně, nebylo „pře Poirotováno“ a příběh zkomplikovala nedořečená poznámka ředitelky ústavu při pohledu z okna. Líbilo se víc, než Vražda v Mezopotámii a příběh snad i uvěřitelnější…:-). Snad to po těch letech od přečtení moc nepletu...:-)

rencovav
19.12.2020 4 z 5

Hercule Poirot je láska a prostě je super mít tyhle dvou set stránkové knížky od královny detektivek, které sice znáte, ale vlastně v průběhu čtení zjistíte, že neznáte. Miluju seriál s Davidem Suchetem a tenhle díl mám moc ráda, ale v knížce to všechno vypadá úplně jinak. Neříkám, že by se to nějak hodně lišilo, spíš ta atmosféra a výprava má úplně jiný nádech a rozměr. Ale mám ráda obojí. :)

Kontryhelka
06.12.2020 5 z 5

Oblíbená kniha mé oblíbené autorky. Zajímavý příběh z dívčí školy. Opět vynikající styl vyprávění a konečné rozuzlení, které je jako u všech jejích děl šokující a nečekané.

1amu
04.10.2020 4 z 5

Líbí se mi :
- Charakteristika této knihy od kap66 jako starosvětská (cosi jako přesný dopad kladívka na hlavičku hřebíku),
- to co umí Lady Agatha výborně - titul knihy (který táhne),
- slovutný monsieur Poirot vpadne do děje až ke konci knihy (a bez kpt.Hastingse).
Nechybí tradice "staré dobré Anglie", zde prestižní dívčí škola se slečnou ředitelkou, která uvažuje o odchodu do důchodu. (Povšimli jste si, že v Anglii je nadměrný počet slečen, myšleno těch starších ? Čím to asi je ? Zlí jazykové to ví).
Nechybí exotická studentka, princezna ze Středního východu . Tam začala revoluce a bratranec princezny se snaží letecky prchnout s kámošem pilotem a diamanty, které dál hrají v knize významnou roli, proč asi ? Autorka samozřejmě naplánuje havárii letounu. A dějí se věci.
I k vraždičkám dojde, pokud by tomu nebylo, nemá tam H.P. co dělat.
A tak si čtenáři osvěžuj své šedé buňky mozkové !

m_martina
30.09.2020 5 z 5

Další zajímavý případ Hercula Poirota. Nemám co vytknout, kniha se mi moc líbila.

picris
12.04.2020 3 z 5

První kniha, kterou jsem od Agathy přečetla. Ostatní píší, že má i lepší příběhy, já nemohu soudit. Považuji to za oddechovou, rychle a snadno se čtoucí příjemnou knihu, která neurazí ale ani extra nenadchne. Na druhou stranu je to fajn změna po těch všech moderních krimi a thrillerech, tohle je vlastně takový "pohádkový" detektivní příběh.

Alizon
04.02.2020 4 z 5

Tuhle knihu jsem uz kdysi cetla, k tomu videla televizni zpracovani a presto jsem si uz vubec nepamatovala kdo, co a jak;) Tak to autorka dumyslne zamotala. Nepatri mezi moje TOP s Poirotem, ale libila se mi. Starosvetske, odehravaji se v divci skole, napadite.

v.r.b.o.v.a
24.08.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale myslím si, že autorka má i lepší knihy.

petraj30
14.08.2019 3 z 5

Jako vždy "vrah" je prostě nečekaný, ale spisovatelka má i lepší knihy

jprst
31.07.2019 4 z 5

Knihu jsem si zopakoval přibližně po deseti letech, není to podle mě špička autorčiny tvorby, ale i tak je to zdařilá a příjemná detektivka.

šipek
26.02.2019 5 z 5

Tak po knihách této autorky sáhnu jednou za čas a nikdy mě nezklame. Zase výborná detektivka na kterou si čtenář musí udělat čas a soustředit se.

katy238
04.02.2019 5 z 5

Výborná detektivka s originální zápletkou i nečekaným rozuzlením. Stará škola z dob gentlemanů, která neomrzí.

Lucek
23.01.2019 3 z 5

Mrs. Christie to umí líp, za mne průměrná detektivka.

efka.saf
21.01.2019 4 z 5

Agatha Christie kdysi patřila mezi mé nejoblíbenější spisovatelky. Detektivní příběhy vždy dokonale promyšlené, hodně mrtvých, ale žádná extrémní krutost, neotřelí detektivové a vždy velmi atraktivní prostředí. A to vše rozehrané v podstatě na několika málo stranách. Pro dítko, klonící se k detektivnímu žánru, je Agatha vlastně nejlepší možné řešení. V dnešní době už preferuji povětšinou jiné autory, ale A.Ch. chovám stále ve velké úctě. I v dnešní době brilantnost zápletek dokážu docenit a jsem vděčná ČV, že jsem dostala příležitost sáhnout po knížce paní Christie, kterou jsem dosud nečetla.
Filmové zpracování Kočky mezi holuby patří mezi mé nejoblíbenější díly, a proto jsem byla zvědavá i na knižní předlohu. Ta má očekávání víceméně naplnila, i když musím přiznat, že film se mi v tomto případě líbil o chloupek víc. Osobně si to vysvětluji především tím, že v knize má Poirot hodně málo prostoru, v podstatě vystupuje až na posledních 70 stránkách, což je trochu škoda. I tak ale autorka touto knihou opět potvrdila, že si své místo na detektivním piedestalu opravdu zaslouží.

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Kniha skvělá, filmové zpracování také.

Květinka008
08.10.2018 4 z 5

Když jsem si vybrala do ČV 2018 jako detektivku ne úplně typického Francise, rozhodla jsem si tuto kategorii "posvětit" vnitřně i Agátou. Kterou jsem - přiznávám - opravdu nikdy dřív nečetla a sledování Poirotů, Jessic Fletcherových apod. v TV mě nelákalo. Ale jo, začalo mě to bavit a dnes si jdu do knihovny pro další Agátu! :-) Díky, výzvo, za rozšíření obzorů!

Ke knize Kočka mezi holuby tolik, že je precizní, stačí málo stran, aby se čtenář dozvěděl, co potřebuje, žádné zbytečné rozvleklosti. Jen mi chybělo uzavření příběhu unesené princezny a do poslední chvíle jsem čekala, že se na scéně objeví pilot a princ...