Karty na stole

Karty na stole https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367/bmid_karty-na-stole-R94-367.jpg 4 606 91

Hercule Poirot série

Plukovník Race série

2. díl

Policista Battle série

3. díl

Vtipně napsaný, laskavý detektivní příběh o hráčích bridže a temné minulosti začíná vraždou, která přináší úlevu. Oběti nám nemusí být líto – protože na každého „něco“ věděla, lidé se jejího vlivu obávali. A tak se nakonec kdosi odhodlal až ke krajnímu řešení… Ale jak mohl někdo drze a odvážně zabíjet, obklopen řadou svědků, uprostřed karetní hry, v přítomnosti policejního úředníka, a dokonce samého Hercula Poirota? Čtyři podezřelí mají opravdu vážné stíny ve své minulosti. Není proto jednoduché zjistit, kdo vraždil kdysi i nyní. Pátrání policejního úředníka, plukovníka tajné služby a spisovatelky detektivek se rozjíždějí všemi směry. Každý přispěje kouskem odhalení, teorií či podstatným faktem. Nakonec je to ovšem Hercule Poirot, kdo promyšleným postupem donutí vraha znovu ke hře a vyloží na stůl vítězné karty.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

Cards on the table , 1936

HadleysHope
06.04.2024 5 z 5

Anotace mě zpočátku nutila číst s opatrností. Ale bylo to zbytečné. Další perfektní příběh, kde najdete i spoustu humoru. Navíc, docela pěkný přebal dělá z této knihy jednu z nejlepších v této sérii, co jsem zatím četl.

Emik87
20.02.2024 4 z 5

Čtení bylo klasicky výborné se skvělou zápletkou, ale tenhle případ se mi moc pod kůži nedostal.

SSTknihy
16.10.2023 5 z 5

Klasická záhada zamčeného pokoje – uzavřená místnost, čtyři podezřelí hosté hrající bridž, mrtvý hostitel a ve vedlejší místnosti policista, soukromý detektiv, kolonel a spisovatelka detektivních příběhů. Šlo o promyšlený zločin nebo vraždu z náhlého popudu? Co myslel hostitel svými náznaky o vraždách, které zůstanou nepotrestány v domnění, že šlo o nešťastnou náhodu?
Pokud znáte jen filmové zpracování, klidně se do čtení pusťte – v knize jsou karty rozdány a zamíchány trochu jinak, takže se nemusíte bát, že byste se nudili.

slunicko1958
05.08.2023 4 z 5

Příjemná detektivka pro letní dny. Nemá smysl příliš rozebírat dílo královny detektivek, všechny její příběhy jsou promyšlené a chytré.
Ale tentokrát bych uvítala, kdyby byla vysvětlena i úmrtí staršího data. Nepochopila jsem motiv všech pachatelů.

janavom
07.07.2023 4 z 5

Opět autorka nezklamala. Pěkné počtení na odpoledne.

petrarka72
26.04.2023 4 z 5

Battle je můj oblíbenec, věcný, důsledný, odhodlaný, tentokrát trochu nakazil Poirota, který vystupoval méně okázale než obvykle, plukovník Race a paní Oliverová vyšetřovali svým způsobem, čtyři podezřelí z vraždy mefistofelského pana Shaitany a kdovíkoho dalšího neměli sebemenší šanci... Závěrečný cliffhanger zabral.

zuzule787
17.04.2023 5 z 5

Opět super detektivka. Výborné psychologické vykreslení postav a potenciálních vrahů. Bridži teda vůbec nerozumím, takže pasáže kde se popisuje tato hra, byly pro mě trochu záhadou, ale zase jsem společně s ostatními vyšetřovateli mohla přemýšlet proč se na průběh hry Poirot ptá.. Vrahem mohl být opravdu každý ze čtyř podezřelých a líbilo se mi finále - zamotané až do konce..

PPardinio
27.10.2022 5 z 5

KARTY NA STOLE, tajemný pan Shaitana, 4 schopní detektivové a hlavně 4 lidé, u nichž nelze přesně říci, kdo z nich je vrah a kdo vraždil již v minulosti. Vše je opět mistrovsky doplněné o zajímavý rozbor povah zúčastněných hostů, kde si autorka chytře pomohla i s karetní hrou bridž. Hercule Poirot dostal dostatek prostoru, ale dobře asistovali i superintendant Battle nebo spisovatelka paní Oliverová. Spokojený jsem byl i s rozuzlením, takže musím dát plný počet hvězd.

ElleNora
03.09.2022 5 z 5

Perfektní zápletka a ukázka psychologického postupu při vyšetřování.

beata-betsy2310
24.08.2022 5 z 5

Štyria detektívi. Štyria vrahovia a opäť brilantná detektívka z pera Agathie Christie.
Útla knižka Karty na stole ponúka viacvrstvový príbeh, v ktorom Vás Agatha Christie bude vodiť po falošných stopách, s niekoľkými vraždami v minulosti, v súčasnosti, s troškou romantiky a podvodov. Táto spisovateľská dáma ma opäť poriadne povodila za nos, keď som len pár strán pred koncom knihy zvýskla "ja som to vedela!!!" dočítala som záver, a "zložila" z hlavy pomyselný klobúk, pretože som sa nechala nachytať.
Na záver citát z knihy z ktorým nesúhlasím: "Viete mňa zločin veľmi nezaujíma. Podľa mňa nezaujíma ani ostatné ženy. Detektívky čítajú len muži." :-) Odporúčam všetkými desiatimi.

Vesper001
20.04.2022 5 z 5

Kdo neviděl film, bude překvapen, kdo ho viděl, bude překvapen dvojnásob. Fascinující je postava tajemného Shaitany („Nikdo přitom vlastně nevěděl, zda je Shaitana Argentinec, Portugalec, Řek, nebo příslušník nějakého jiného národa, kterým každý obyvatel Britských ostrovů z hloubi duše pohrdá.“), který si rád hraje s lidmi a uvede do pohybu mnoho již ztichlých příběhů, až jedinou záhadou zůstane on sám.

Kulda1981
23.01.2022 5 z 5

Agatha Christie a vlastně už není co dodat. Prostě jako vždy výborná detektivka. Ještě se mi u ní nestalo, že by mě nějaká nebavila. Prostě její knížky miluju.

Placi
30.12.2021 5 z 5

Další zapeklitý případ pro geniálního belgického detektiva, nejlepšího ze všech, tedy on by to tak rozhodně řekl nebo si to alespoň myslel.

Agatha Christie nám opět předkládá celou řadu podezřelých, přičemž všichni byli přítomni vraždě, protože když byla páchána, hráli na místě činu partičku karet.

Nikdo, opravdu nikdo neumí udělat z každé postavy podezřelého tak šikovně a důvěryhodně jako královna žánru.

Úžasný seriál s Davidem Suchetem je jen třešničkou na dortu.

Petkona
10.12.2021 5 z 5

Opravdu mě nepřestává udivovat, kolik příběhů od Agathy Christie jsem přečetla a to jak byly všechny úplně originální a všechny se od sebe lišily. Jako vždycky geniální zápletka, napětí a spoustu podezřelých postav. Když už si myslíte, že je vrah odhalen, Hercule Poirot přijde s tím, že to tak není a že vrah je někdo jiný. Přitom ale všechna vysvětlení dávají smysl. No prostě geniální. Zatím jen pár knih od královny detektivek mě zklamalo, ale tahle to určitě nebyla.

Terka_v25
11.11.2021 4 z 5

Čtyři vyšetřovatelé a čtyři potenciální pachatelé se sejdou u partie bridže. Později se objeví i mrtvola a nezbývá než vyřešit, kdo je vrahem. Samozřejmě by to nebyl Poirot, aby na konci nevyložil své "karty". Jako oddechový příběh je to fajn, čte se dobře, ale na ty nejlepší zápletky z pera A. Christie to úplně nemá.

Standa24
22.10.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale už jsem četl lepší příběhy s Poirotem.
PS: Přečteno v originále.

annes
17.10.2021 5 z 5

Vždycky jsem se chtěla naučit bridge, ale doufám, že až ho budu hrát nestane se vražda:-D
Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah. Opravdu se nezapře autorčin um vymýšlet brilantní zápletky! Agáta je prostě TOP:-)

simona g.
06.09.2021 5 z 5

Ale jooo, super čtení :). Agáta překvapila, spokojenost, doporučuji.

Anavi8912
09.08.2021 4 z 5

Detektivní klasika od Agathy Christie. Doporučuji.

toni-az
21.07.2021 3 z 5

Na jednu stranu fajn, konečně klasická nepřekombinovaná detektivka bez tuny balastu kolem, na druhou stranu jen taková obyčejná klasická detektivka bez další přidané hodnoty. Asi první knížka od Agáty a musím přiznat, že styl mi moc nesedl, Poirot je poměrně nesympatický. Ale jako oddechovka ok.