Hercule Poirot: Povídky

Hercule Poirot: Povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309413/bmid_hercule-poirot-povidky-c38-309413.jpg 5 97 24

Jedinečné vydání kompletního souboru povídek s Herculem Poirotem, jenž letos oslaví sto let od okamžiku, kdy se jako postava zrodil v hlavě Agathy Christie, nejúspěšnější spisovatelky všech dob. Luxusně vypravená, ilustrovaná sbírka zahrnuje více než padesát kratších případů tohoto proslulého belgického detektiva včetně jednoho, který byl ve Velké Británii publikován až sedmdesát let po svém vzniku: Poirot a záhada na regatě vychází česky poprvé.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Povídky

Vydáno: , Knižní klub

Hercule Poirot: The Complete Short Stories , 1999

Emik87
Emik87
20.02.2024 5 z 5

Skvělé vydání Poirotových příběhů.

Modrina
Modrina
04.04.2022 5 z 5

Tuhle knížku mám už dlouho, sáhla jsem po ní vždycky, když jsem neměla zrovna chuť na jinou. Protože na Agathu já mám chuť vždycky. :) Drtivou většinu příběhů znám, ale to není ve čtení překážkou. Moc pěkné, sice jsem se jí dostala konečně na konec, ale samozřejmě se mockrát vrátím. :)

katy87
katy87
31.07.2021 5 z 5

Nádherné čtení... Četla jsem v létě na balkóně a budu na to vždycky ráda vzpomínat :-) Jediné co mi chybí, je komentář k jednotlivým povídkám (i třeba v jedné větě), což bylo součástí originální verze v angličtině - čtenáři by tak např. věděli, že pár povídek je přepracovanou verzí jiných povídek, rok vydání, kde byly vydané (pro jaký časopis/noviny)

aktijnov
aktijnov
03.12.2020 5 z 5

Nádherná kniha, úžasné vydání....

Kontryhelka
Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

Moje milovaná Agatha a její geniální díla. Netřeba představovat, skvostné povídky, třeba uchovat pro další a další generace. Tuto autorku jen tak někdo nepřekoná, hlavně její překvapivé konce a ještě větší překvapení, kdo je vrah. Většinou jsem trefila špatně.

Kuža007
Kuža007
08.05.2020 5 z 5

Nádherná skvostná kniha. Jsem rád, že konečně byl vydán tento soubor se všemi povídkami s Herculem Poirotem. Co dodat, všem fanouškům Hercule Poirota doporučuji. Zároveň je to, alespoň myslím, nejtěžší kniha v mé knihovně.

Gibis
Gibis
05.05.2020 5 z 5

Nádherná ucelená sbírka povídek s mým nejoblíbenějším knižním detektivem Herculem Poirotem, kterého nemám nikdy dost a jehož šedé buňky mě baví už spoustu let. Povídky jsem si vychutnávala vždy jen po jedné nebo po dvou u odpolední kávičky, jednak aby mi dlouho vydržely a taky to není knížka zrovna do kabelky :) Vydání je to moc krásné a nesmělo chybět v mé knihovně, stejně tak jako vydání povídek se slečnou Marplovou, na kterou se už teď moc těším.

Ivan F
Ivan F
30.04.2020 5 z 5

Nádherne a výpravne spracovaná kompletná zbierka poviedok v hlavnej úlohe so vzrastom malým, ale duchom veľkým (aj menom) mužom Hercule Poirotom. Poviedky som lúskal jednu po druhej a postupne si ich dávkoval tri mesiace a priznám sa, že na určitý čas mám "prepoirotované".

V každom prípade som rád, že takéto vydanie (s výborným prekladom pani Ruppeldtovej) vyšlo a je ozdobou aj mojej knižnice. Ako to už býva, nie všetky poviedky sú skvosty (typický neduh poviedkových zbierok), ale v tomto prípade neviem hodnotiť inak, než za plný počet.

A ešte niečo: ak by pani Agatha žila, možno by na základe tejto tlstej a ťažkej bichle napísala poviedku s názvom "Záhadná vražda knihou poviedok HP". :-)

1amu
1amu
19.02.2020 5 z 5

Krásná publikace, která udělá radost nejen milovníkům Lady Agathy, ale všem, kteří milují krásně vypravené knihy.
Jedinou nevýhodou je tíha knihy, ale to je pro nás prkotina !

knihyKeMne
knihyKeMne
22.12.2019 4 z 5

Knihy tohoto formátu mě vždycky přitahovaly a podivně neskutečná rozuzlení záhad Herculem Poirotem taky, takže s koupí jsem neváhala!

Líbilo se mi koncepční pojetí celé "úplné sbírky poirotovských povídek" včetně úvodních slov o tom, jak se malý detektiv "zrodil", i závěru ohledně toho, které povídky a proč zde chybí.

Používání francouzských výrazů k Poirotovi neodmyslitelně patří, jejich význam jde snadno odhadnout, nicméně místy se v cizím jazyce "rozkecal" rozvitými větami, což bylo trošku nepříjemné, když jazyk neznám. Neuškodil by překlad ve vysvětlivkách.

Celkem překvapením pro mě bylo, že některé povídky mají víc verzí. Nějak mě nikdy dřív nenapadlo, že by autoři s tématem mohli tímto způsobem pracovat.

Pokud jde o samotný obsah, inu, je to Agatha. Že často nepochopíte ani po rozuzlení povídky, jak na řešení Poirot přišel, to k ní patří. Stejně mám ale po přečtení celé sbírky takový divný pocit, něco jako zklamání, i když si to zdráhám přiznat. Že možná, opravdu možná, to bylo místy překombinované. Nebo prostě jen neumím používat patřičné buňky...

tereza1198
tereza1198
08.09.2019 5 z 5

Ruce mi zesílily, trup se dokáže ohnout do podivných úhlů a když knihu přenáším, tak mám pocit jako bych nesla hranaté batole. Je krása mít všechny tyto povídky pohromadě. Přečtu jich pár, pak něco jiného, zase pár a tak dál. Chce to dávkovat. Žasnu nad Poirotovými šedými buňkami a jeho schopností všechno vyřešit. Skvělé! Není co dodat, mon ami.

Mabie
Mabie
25.07.2019 5 z 5

Miluju Hercula Poirota a tato kniha je opravdu moc pěkná. Byl to krásný dárek, ale díky formátu dost nepraktický. Toto není kniha, kterou by si člověk vzal na cestu do práce, aby si ji četl v tramvaji, protože v lepším případě hrozí vykloubení ramene. Jak několik čtenářů již zmínilo - hledala jsem polohu, ve které by se dala kniha delší dobu držet. Jediné štěstí bylo, že je to soubor povídek a tak jsou pauzy po relativně krátké době žádoucí.
Jinak jsem ale moc ráda, že byly vydány všechny povídky s tímto geniálním, ale směšným majitelem šedých buněk mozkových.

namornice
namornice
17.05.2019 5 z 5

Tak tohle je opravdu čtení jen na doma, protože tahle 880 stránková bichle se do kabelky sotva vejde a tahat ji s sebou by mi nepochybně způsobilo skoliózu. ...
Jednoznačně je to ale skvělá kniha a úžasná sbírka případů slavného belgičana. Nejlepší je tohle dílo dávkovat jako krabici belgických pralinek. Jen pár kousků a další ušetřit na příště. Celé naráz je to asi moc, takže ideální četba na klidné večery a líná sobotní odpoledne. Čtu v originále a ta angličtina a styl psaní Agathy Christie - to je čirá radost to číst!

Turmee
Turmee
06.06.2018 5 z 5

To je on, mého srdce šampion!

Konečně krásné souhrnné vydání povídek Hercula Poirota. Ve všech je okázalý, roztomile nadutý a jeho malé šedé buňky mozkové jsou v perfektní kondici.

Knížka je velká a nepraktická na cesty, zato je přímo stvořená pro klidné chvilky s kakaem nebo čajem.

Shardlake
Shardlake
14.05.2018 5 z 5

Mile strávené chvíle s postavou Hercula Poirota.

slunicko1958
slunicko1958
09.03.2018 5 z 5

Vzhledem k tomu, že i já jsem našla polohu ke čtení (leh na břiše), mohla jsem si tento milý vánoční dárek patřičně vychutnat.
Bylo zajímavé číst povídky, které už znám z televizního seriálu. Líbily se mi i ty, které jsem dosud nečetla. Agatha Christie mě ještě nikdy nezklamala a stejně tomu bylo i nyní.

mirkoczentovic
mirkoczentovic
12.12.2017 5 z 5

Pre všetkých fanúšikov veľkých šedých buniek malého Belgičana a jeho autorky prakticky povinnosť. :-) Punc zážitku dodáva dielu okrem iného aj jeho grafický dizajn. Chválim aj veľkosť písma, síce naťahuje knihu do hrúbky, ale o to pohodlnejšie sa mi čítala.

Pokiaľ ide o samotné poviedky, časť som už poznal (predovšetkým z filmového spracovania s Davidom Suchetom). Rovnako ako romány, aj poviedky však pri dramatizácii prešli drobnými obmenami, navyše v knihe sa nájde aj dosť veľa "neošúchaných" príbehov, takže ani znalci Poirota sa nudiť nebudú. Rozhodne sa však pobavíte viac, ak jednotlivé filmové spracovania nepoznáte.

Jediné, čo by sa zbierke azda dalo vytknúť je, že na dvoch alebo troch miestach sa vyskytne príbeh, ktorého šablóna sa bezprostredne v ďalšej poviedke s mierne pozmenenými postavami či rozsahom opakuje (napr. krádež vojenských plánov či guľka, ktorá trafí gong a zmení načasovanie večere), zopár poviedok tak stratilo napätie a mal som pocit, že sú v knihe jednoducho navyše.

lucie.8
lucie.8
01.12.2017 5 z 5

Jak píše ferda16 - je to opravdu čtení jenom na doma. Ale knížka je to krásná.

ferda16
ferda16
23.11.2017 5 z 5

Skvělé příběhy a nádherná knížka. Je to tedy na čtení doma - opravdu bichle, ale krása a jsem moc ráda, že jsem ji dostala od ježíška do své knihovny...:-)
Ideální pro klidné večery - sáhnout do knihovny a přečíst si příběh či dva a tak můžete každý den ochutnávat kouzlo Poirota.

gabriela9668
gabriela9668
26.03.2017 5 z 5

Děkuji za ebook. Papírové vydání je sice hezké, ale z mého pohledu nepraktické.