Dům na úskalí

Dům na úskalí https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242/bmid_hercule-poirot-dum-na-uskali-I5c-242.jpg 5 584 82

Hercule Poirot série

V chátrajícím panském domě na útesu se dějí podivné věci: ze stěn padají těžké obrazy, ze skal se valí obrovské balvany, brzdy auta náhle nefungují… a jeho mladá majitelka několikrát jen taktak vyvázne životem. Nakonec do hry vstoupí střelná zbraň – a krátce poté i Hercule Poirot. Původně měl sice v úmyslu užívat si zaslouženého odpočinku ve vyhlášeném letovisku, ale když má neznámý záškodník tolik drzosti, že se pokusí dívku zastřelit téměř před jeho očima, nemůže to slavný detektiv nechat jen tak. Jenže tentokrát se zdá, že narazil na soupeře přinejmenším sobě rovného…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Peril at End House , 1932

Vesper001
01.11.2021 5 z 5

Někdy je předchozí znalost televizního zpracování výhodou. Obdivovala jsem nejen nápaditost královny detektivek, ale (opět) i preciznost Davida Sucheta a tvůrců seriálu. Poirot musí tentokrát překonat mnoho úskalí.

NannyOgg24
27.08.2021 4 z 5

Za mě trochu slabší Poirot.

terimila
19.07.2021 3 z 5

Pohodová dovolenková oddychovka na pár odpolední či večerů. Pěkné a pohodové čtení, laskavý Poirot, důvěřivý Hastings, šmrncovní a zoufalství skrývající slečna s originálními jmény... a pak ten totální zvrat na konci. Jo, tohle je fajn. I když nadprůměrné hodnocení dát nemůžu, protože v půli čtení jsem si uvědomila, že jsem to už kdysi četla... a kompletně zapomněla. Ale stejně to bylo velice příjemné setkání s detektivní klasikou.

Lu200
24.04.2021 5 z 5

Typický Poirot. Jeho naparování, jak je nejchytřejší, překvapivé rozluštění, občasný humor a krásné vykreslení postav.
Doporučuji.

Awča
07.04.2021 5 z 5

Jsem velkou milovnicí knih Agathy Christie. Tento příběh jsem již viděla zfilmovaný, ale na první podívání jsem se trochu ztrácela v postavách a motivech.
V knize mi přišel příběh přehlednější a navíc vyprávěný Hastingsem, to skvělé špičkování mezi ním a Poirotem!
Je to taková skvělá odpočinková jednohubka.

martineden
22.03.2021 5 z 5

Co napsat nového o díle paní Agathy? Je to prostě geniální.

RonnieSmithx
04.03.2021 4 z 5

Geniální detektivka od geniální autorky. Hastings a Hercule Poirot spolu tvoří sehrané kombo a možná že víc než samotné rozuzlení se mi líbila úplně poslední stránka knihy, kde své konání vysvětlí i jeden dobrý obchodník, a tak Poirot už zjistí opravdu všechno, co se z tohohle případu dalo vytěžit.

mahdal
08.11.2020 4 z 5

Hodnotím v rámci knih od A. Christie. Dům na úskalí je nepochybně propracovanou detektivkou, dobře se četla a zápletka knihy byla zajímavá. Jsem rád, že jsem si znovu rozšířil obzory v tvorbě této autorky, přesto však román nespadá do jejích vrcholných děl.
Milovníci detektivek si ale přijdou na své, jak už je známo od této autorky, nenechá čtenáře chvíli odpočinou, neustále podněcuje jeho mysl v pátrání po zločinci. Jemné nuance vyprávění jsou jí vlastní, tím je příběh neskutečně čtivý. Přesto se mi překlad tohoto románu četl o něco hůře než jiné její detektivky. Doporučuji.

LahoferRose
31.10.2020 5 z 5

Kniha je psána z pohledu kapitána Hastingse, příjemná změna. Opět kultivovaný, humor a naprosto šílené rozuzlení. Přečteno jedním dechem.

Lily101
17.10.2020 4 z 5

Až na uspěchaný závěr není co vytknout!

Greenfingers
08.09.2020 5 z 5

Milovníci Hercule Poirota, mezi které se již dlouhou dobu řadím, si zde přijdou opravdu na své. Knihu považuji za skvělou ukázku autorčina nadání pro fabulaci příběhů včetně překvapivých point.
V mé teď už téměr kompletní sbírce knih od A.Christie tomuto detektivnímu románu patří čestné místo.

m_martina
05.09.2020 5 z 5

Další výborný případ s Herculem Poirotem, ve kterém není o překvapení nouze. A setkání s kapitánem Hastingsem mne potěšilo. Knihu jsem přečetla na jeden zátah a moc se mi líbila.

MilanCFC
19.08.2020 4 z 5

Tak tohle mě bavilo, mnohem lepší než předcházející dva díly (po pár knihách série nyní jedu popořadě). Jen tedy musím přiznat, že je to poprvé, kdy jsem se už trochu ztrácel v postavách. Nevím, jestli jich tam bylo o něco více než v jiných dílech, nebo jsem nedával úplně tak dobrý pozor, ale v jednu chvilku jsem se už jaksi zlobil :D Naopak mě potěšila opětovná přítomnost někoho, kdo v těchto knihách dělá hrozně moc - což je samozřejmě kapitán Hastings. A závěrečné finále s odhaleními, a vlastně hotové divadelní představení v režii Poirota, to bylo jedno z nejlepších, ke kterým jsem zatím s Agathou Christie přičuchl.

Aligator805
07.06.2020 4 z 5

Dobrá detektivka, která vždy potěší. Velice příjemné čtení.

Ferry9
01.05.2020 5 z 5

Opět skvělá detektivka, její řešení jsem netušil teda až na tu závěť. U té závěti tam jsem to docela vytušil.

akinomV
01.05.2020 5 z 5

Opět výborná Agatha Christie!!! I když příběh znám z televizního zpracování, tak i tak jsem si knížku užila! Příběh vypráví Hastings a zavádí nás do přímořského prostředí, do starého domu plného tajemství .... Rozhodně doporučuji!

berila
29.03.2020 4 z 5

Klasická Agatha, po dlouhých letech jsem se k ní ráda vrátila (v pubertálním mládí jsem od ní přečetla co se dalo a vraha jsem tehdy odhadla jen jednou). Teď jsem si vraha tipla celkem brzy a ejha, zadařilo se. Bylo to takové příjemné čtení, které vždy potěší.

Margherita_N
11.03.2020 5 z 5

Příběh mě pohltil od začátku do konce, neztrácela jsem se v postavách ani při závěrečném odhalení, nezapomněla jsem souvislosti a bavilo mě to. Je to jedna z výraznějších detektivek s Poirotem, který myslím nezapomenu, i protože je tam specifickej vrah. Měla jsem na něj podezření zhruba od poloviny knihy, ale stejně jsem se těšila, jestli se potvrdí, jak k tomu dojde, jaká byla celá motivace, jak to všechno proběhlo. Jsou tu taky výrazný charaktery, dobře popsaný postavy - ať mladá, nerozvážná, veselá Nick nebo unylá zfetovaná Frederica. Konfrontace Hastingse s Poirotovou samolibostí je vtipnější než kdy dřív. Zkrátka je to povedené.

icezero
24.02.2020 4 z 5

Co říct... Mám pocit že hodně lidí nemá seriálové zpracování knih s Poirotem zrovna v oblibě, ale mě třeba k A. Christie přivedl právě film.
Tentokrát je pro mě závěr trošku překvapivější než u jiných detektivek, samotná postava vraha docela překvapila, i kdyz vysvětlení motivů bylo pěkné propracované. Vlastně si dokážu představit, že by to nemusel být je románový příběh

Alizon
04.02.2020 4 z 5

Opet povedena knizka od "kralovny detektivek" s napaditou zapletkou. Poirota proste zboznuji a ani tady jsem nebyla zklamana. Vodit Poirota za nos se zadnemu zlocinci nemuze podarit:)