Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních

Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362/bmid_cas-prilivu-tragedie-o-trech-jednan-o53-362.jpg 4 289 36

Hercule Poirot série

Čas přílivu (vyšlo také pod názvem Na vrcholu vlny): Dvaašedesátiletý Gordon Cloade se vracel z Ameriky do Anglie. Na cestě přes Atlantik se seznámil a také oženil s mladou vdovou Rosaleen. Právě se chystali dorazit domů a představit nového člena rodiny, když byl Gordon zabit při leteckém náletu. Celý jeho majetek tak spadl do klína Rosaleen. Ta přijíždí do rodinného sídla se svým bratrem a od začátku je jasné, že atmosféra není nejlepší. Další komplikace nastane, když se Cloadovi dovědí, že údajný nebožtík – první manžel Rosaleen – je možná naživu. Víc jim o tom má povědět záhadný Enoch Arden, který se ubytoval v místním hostinci. Tam je však nalezen mrtev. Mezitím už ale Rowley Cloade navštívil Hercula Poirota se žádostí o pomoc… Tragédie o třech jednáních: Stárnoucí slavný herec uspořádá pro své přátele a známé večírek, který však skončí smrtí jednoho z nich. Hercule Poirot, který byl rovněž mezi pozvanými, odmítá uvěřit ve vraždu, protože si vůbec neumí představit, jak by mohla být spáchána a vše pokládá za nešťastnou náhodu. Když však dojde k dalším podobným zločinům, musí svůj úsudek radikálně opravit a vydat se po stopách nelítostného a surového vraha, který pro dosažení svého cíle likviduje zcela nevinné oběti. Kniha je navíc zajímavá tím, že slavnému detektivovi v ní hrozilo smrtelné nebezpečí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Vyšehrad

Taken at the Flood / Three Act Tragedy , 1948

kika 13
30.12.2017 3 z 5

Prima romány na čtení.Plno napětí až do samého konce.

85098211
25.08.2017 5 z 5

První kniha od Agathy Christie, kterou jsem četla poprvé před více než třiceti lety - a seznámila se tak s postavou Hercula Poirota. A od té doby jsem této autorce doslova propadla ;-). Oba příběhy jsou vynikající!
Mimochodem mám doma úplně všechny knihy, které kdy napsala, je toho 84 svazků. A byly vydány francouzským vydavatelstvím Hachette ;-).

konicekbily
05.04.2017 5 z 5

Oba příběhy stojí za přečtení.

lump23
23.02.2017 4 z 5

Knižka se mi opravdu moc líbila.Je to hezké odpočinkové čtení.

SteveP1
08.12.2016 5 z 5

Agatha je prostě jistota, neuvěřitelný talent a geniální mozek. Tohle poutavé a napínavé vyprávění je radost číst. Paráda.

AnetaKor
15.07.2016 5 z 5

Nadčasové dílo. Myslím, že po Agatě může člověk sáhnout kdykoliv, v jakémkoliv rozpoložení a nikdy neudělá chybu. Nevím, ale často mám z jejich knížek pocit, jako bych přímo cítila tu čerstvě posečenou trávu a lehký větřík anglického venkova. Za mě jednoznačně plný počet bodů.

Matevi
19.05.2016 5 z 5

Velmi mě bavila. Na konci zklamání z Lynnina rozhodnutí.

jana2285
31.01.2016

Skvělá detektivka od první dámy.

RobinzeŠenova
10.12.2015 4 z 5

Děj knihy si již téměř vůbec nevybavuji, ale jednalo se o jednu z prvních knih, kterou jsem od Agathy četl. Myslím, že to byla právě ta kniha, ve které jsem se dověděl, že Poirot má nějakého sluhu a ten se jmenuje George. A také se zde, myslím, Poirot poprvé potkává s inspektorem Spencem, který tak nějak nenápadně vystřídal Jappa.

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Čas přílivu je jedna z méně známých autorčiných detektivek, ale je velmi dobrá. Tragédie o třech jednáních se čte prostě sama. :)

radus
15.05.2014 4 z 5

Moje první knížka od Agathy Christie a nebyla jsem zklamaná. Děj si tak nějak pomalu plyne a pak se na scéně objeví Poirot a dojde k rozuzlení celého případu... Dobré počtení, žádný krvák, milovníci detektivek si přijdou na své.

Rup
06.02.2014 4 z 5

Samozřejmě klasika. Co k tomu dodat. Snad jen na okraj: současné seriály typu "Sběratelé kostí" apod. by měly být zařazeny do kolonky sci-fi nebo pohádka (ty méně krvavé), nikoli krimi. Doporučuji všem milovníkům detektivního žánru.

kuky921
03.11.2013 5 z 5

Agáta nikdy nezklame, čte se výborně.

Selinute
11.11.2012 4 z 5

Méně známá, ale hodně dobrá detektivka. Rovněž filmová verze se mi moc líbila.

imatulo
21.03.2012 5 z 5

Jedna z najlepších detektívok od Agathy... príbeh skvelo vystavaný napätie vystupňované..a zasa skvelý Hercule ktorý na všetko príde

kmenicka
15.12.2011 5 z 5

Opravdu povedená detektivka. Rozuzlení je opravdu nečekané, ale reakce Hercula klasická...

Hercule Poirot

Kniha Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních je v