Herbert Lom, nejslavnější český herec na světě

Unikátní biografie světově proslulého česko-britského herce. Strhující příběh pražského umělce, který se prosadil v anglosaském filmovém průmyslu tak, jako doposud nikdo z českých rodáků před ním ani po něm. – Padouch Cornel Brinkley z mayovky Poklad na Stříbrném jezeře; šílený inspektor Dreyfus ve filmech o Růžovém panterovi; sugestivní Napoleon z eposu Vojna a mír; gangster Louis v klasické britské krimikomedii Pět lupičů a stará dáma… Představitel více než stovky filmových rolí, opakovaně obsazovaný jako protihráč řady předních filmových hvězd.

Herbert Lom, nejslavnější český herec na světě. Skutečný život inspektora Dreyfuse. – Příběh o útěku před nacismem a cestě za úspěšnou filmovou kariérou. Kniha o zapojení Herberta Loma do protinacistického odboje ve Velké Británii. O tom, jak byl po válce sledován a vydírán komunistickou rozvědkou a jak mu zároveň americké úřady opakovaně zakazovaly vstup do USA. Přesto se nakonec prosadil i v Hollywoodu. Těžištěm knihy jsou Lomovy herecké filmové aktivity na pozadí studené války. Své místo ale mají i hercovy návraty do Prahy. Kniha obsahuje velké množství fotografií.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/287947/herbert-lom-nejslavnejsi-cesky-here-F5x-287947.jpg 4.88
Biografie a memoáry, Umění
Vydáno:, Zdeněk Bauer - NZB
Počet stran:242
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-905864-2-0

Kniha Herbert Lom, nejslavnější český herec na světě

minirock
15.07.2016

Knihu o životních osudech Herberta Loma jsem si přečetl s chutí. O herci, známém především svou rolí inspektora Dreyfuse, jsem toho zrovna moc nevěděl. Já ho mám rád hlavně jako Cornela z Pokladu ale on vytvořil spoustu rolí ve filmech které u nás nikdy nebyly uváděny, což je škoda. Je to pěkná, přehledná biografie s množstvím fotek, ze které se o Herbertovi dozvíte vše důležité.