Herbář léčivých rostlin, 6. díl – doplněk

Herbář léčivých rostlin, 6. díl – doplněk https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43991/bmid_herbar-lecivych-rostlin-6-dil-dopln-2s6-43991.jpg 4 24 6

Herbář série

Nejucelenější herbářové dílo v historii českých zemí, jehož 6. díl je věnován bylinám, které jsou méně známé nebo se na našem trhu objevily teprve nedávno. Tento díl vyšel na rozdíl od předchozích pěti s černobílými ilustracemi.

Literatura naučná , Zdraví

Vydáno: , Eminent

Medunkavera
Medunkavera
15.09.2021 3 z 5

Tady musím tak trochu souhlasit s tím, co napsal pan milandoskocil. Úplný odpad bych tomu nedala, to ne. Je tam spoustu zajímavostí až . . bohužel na ty černobílé obrázky. Myslím si, že herbář rostlin - ať už léčivých, nebo jiných - nebo třeba atlas hub, by měl být barevný. Ne, že byl měl, ale je to nutnost, aby byl barevný. Podle černobílého obrázku nemůžete bylinku sbírat.

10.03.2021 5 z 5

Nový doplňující komentář.
V předešlém jsem dala jen 4 hvězdičky za černobílé ilustrace. Znovu jsem si tento díl pečlivě
prošla
a musím dodat, že publikace z roku 1998 je nadčasová. Spousta uvedených rostlin se u nás začala teprve objevovat a řada z uvedených je zařazena do posledních verzí evropského ( i našeho) lékopisu.
Autoři v poslední kapitole
" Problematika léčivých bylin z pohledu EU" dle stejnojmenného příspěvku RNDr. D.Nové v časopisu Česká a slovenská farmacie č.1/1997(viz str. 271-274 ) uvádí 17
tzv. " špatných bylin " s úsměvným komentářem u bazalky.
Přidávám půl *.
Pozn. V jednom z komentářů čtenářů byla kritika nesprávných názvů některých zde uvedených rostlin. Poctivě ověřím a časem napíši buď aktualizovaný komentář nebo (?) recenzi.

08.03.2021 5 z 5

6.díl - doplněk Herbáře léčivých rostlin autorů Janči a Zentricha obsahuje informace o u nás doposud méně známých bylinách. Škoda, že ilustrace jsou černobílé - tak dávám pouze 4*.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
13.06.2019 5 z 5

Doplněk jsem si přikoupila k dalším dílům herbářů léčivých rostlin.

Ája27
Ája27
15.11.2017 5 z 5

Jako všechny díly této série je nejkompletnějším dílem současné české bylinářské školy.

milandoskocil
milandoskocil
19.09.2016 odpad!

Předem mohu říci,velké zklamání a na dnešní dobu fušeřina. Tento výtisk je černobílý, což považuji za výsměch čtenářům -v dnešní době dát do tisku herbář černobíle! Dva obrázky rostlin chybí, a 6 obrázků neodpovídá přesně realitě. Některé názvy rostlin jsou neúplné(chybí počeštělé názvy). Obrázky jsou ke všemu jednoduché, jak dětské omalovánky.

léčivé rostliny herbáře

Autoři knihy