Spoutaná rakev

Kniha Spoutaná rakev obsahuje sedm Hellboyovských povídek, které většinou vyšly v údobí mezi knihami Hellboy: Sémě zkázy a Hellboy Probuzení ďábla. Jedná se o scénáře Mikea Mignoly, který také ke všem povídkám připojil krátký komentář. Obsah: Mrtvola Železné boty Baba Jaga Vánoce v podzemí Spoutaná rakev Vlce ze Svatého Augusta Málem kolos...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/7041/hellboy-hellboy-spou.jpg 4.591

Hellboy (3.)

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Comics Centrum

Hellboy: The Chained Coffin and Others (1998)

Počet stran:176
Jazyk vydání:český
Překlad:Jan Kantůrek
Ilustrace/foto:Mike Mignola
Autor obálky:Mike Mignola
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:80-903213-7-2

Kniha Spoutaná rakev

jarynek
včera

Tak tohle jsem si skutečně užil. Povídky, někdy opravdu krátké, rychle vtáhnou do děje, který rychle plyne, a vy nemůžete přestat, dokud nejste na konci. Má to atmosféru, má to emoce, je tam akce - prostě krásně nakreslená (a s výborně využitými barvami) lahůdka mnohdy vystavěná na starých legendách a pověstech. Některé povídky navazují a rozvíjejí děj, který byl v úvodních dvou knihách s Hellboyem, ale většina se dá číst bez nutnosti znalosti předchozích knih.

Eillen

Přiznám se, že krátké povídky mě zaujaly víc, než předchozí dva "dlouhé" příběhy.
Pro mě nejlepším příběhem je Spoutaná rakev.

Vaceda

Tato knizka je elementarni pro pochopeni noveho filmu od Marshala.

Mijagi
30.10.2018

„Kdysi jeden člověk choval ve svém žaludku vlka a ten ho pomalu žral zevnitř. Vlk přitom rostl. Nakonec už lidská kůže nedokázala vlka skrývat…“ Tento sešit není tvořen jedním uceleným příběhem, ale sedmi kratšími povídkami:

1. Mrtvola
2. Železné boty
3. Baba Jaga
4. Vánoce v podzemí
5. Spoutaná rakev
6. Vlci ze Svatého Augusta
7. Bezmála kolos

Trochu jsem se obával, že na menším prostoru nevyniknou charakteristiky postav, ale s Hellboyem a ostatními agenty Ú.P.V.O. nás autor dostatečně seznámil již v předchozích dvou sešitech (doporučuji číst v pořadí dle vydání) a monstra a příšery by vynikly snad, i kdyby na ně měl Mike Mignola pouze jedno okno. Sympatické jsou také drobné autorovy předmluvy, díky nimž fanoušek může nahlédnout do pozadí vzniku jednotlivých příběhů.

A co mě k příběhům o Hellboyovi tolik poutá? Myslím, že to vystihl naprosto přesně P. Craig Russell (komiksový výtvarník, který vytáhl tuší spoustu Mignolových skic): „Přestože je jejich humor někdy trochu děsivý, vždycky mají osobitou eleganci.“

Mirka.K
22.12.2017

Moje první a asi i poslední setkání s Hellboyem. Příběhy vycházely ze zajímavých námětů, ale myslím, že bez hlavního hrdiny bych si je užila víc. To bylo asi dáno i délkou, kdy u tak krátkých příběhů jako Baba Jaga nebo Železné boty jsem si k hrdinovi nestihla vytvořit žádný vztah. Očividně byla chyba začít se třetím dílem.
+ zajímavé náměty
- délka některých povídek, většina záporáků je příliš snadno poražena
Nejlepší povídka: Spoutaná rakev.
Nejhorší povídka: Železné boty.
3,5*

madonna6956
06.11.2017

Legendy mě velice zajímají.
Hellboy, týpek, který je z pekla.
Pracuje pro Úřad paranormálního výzkumu a ochrany. Je to dobrej chlapík. Ovšem k němu temnota promlouvá, neustále. Kdo je vlastně Hellboy a proč tu je?
Co je důležitější? Hellboyovo rozhodnutí o jeho životě, či otázky ohledně jeho předurčení vypustit armádu pekel?
Miluju Hellboye, postavy sympatické.

martinstefko
15.03.2016

Nějakou dobu jsem měl pocit, že Hellboy už prostě není ta série, která mě bavila na začátku, když jsem si ji pro sebe objevil a přečetl si první příběhy. Ale je to právě kniha Hellboy 3: Spoutaná rakev a další příběhy, která mi ukazuje, proč jsem si tuhle sérii kdysi oblíbil a proč si ji oblíbily i milióny lidí po celém světě.

memphisz
01.04.2015

Příjemné dobrodružné povídky ze světa Hellboye, které mají především vysvětlit a doplnit zkratky z dřívějších knih. Povídka Vlci ze Svatého Augusta byla asi nejlepší.