Sémě zkázy

Sémě zkázy https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/7038/hellboy-hellboy-seme.jpg 5 198 32

Hellboy série

První kniha o pekelném chlapci – Hellboyovi nám ukáže jeho příchod na náš svět, staneme se svědkem vraždy jeho adoptivního otce a poznáme jeho největší Nemesis – mnicha Rasputina. Zároveň poznáme i zbytek zásahového týmu Úřadu paranormálního výzkumu a obrany – rybího muže Abe Sapiena a pyrokinetičku Liz Shermanovou. Společně se postaví proti žabolidem z rodiny Cavendishů a prastarému bohovi Ogdru Džahadovi.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Calibre Publishing

Hellboy: Seed of Destruction #1 - #4 , 1994

madonna6956
06.11.2017 5 z 5

Hellboy, týpek, který je z pekla.
Pracuje pro Úřad paranormálního výzkumu a ochrany. Je to dobrej chlapík. Ovšem k němu temnota promlouvá, neustále. Kdo je vlastně Hellboy a proč tu je?
Co je důležitější? Hellboyovo rozhodnutí o jeho životě, či otázky ohledně jeho předurčení vypustit armádu pekel?
Miluju Hellboye, postavy sympatické.

Lenka.Vílka
02.06.2017 5 z 5

Můj první mejdan s komiksovým Hellboyem předčil veškerá očekávání. Když to vezmu všechno: kresba je luxusní, příběh mě chytil a už se těším na pokračování, vazba a celé provedení knihy je špica, takže v tomhle směru bez stěžování. Chápu, že to bylo pouze zahřívací kolo, takže jsem zvědavá dál.

3DD!3
24.03.2017 5 z 5

Klobouk dolů. S Hellboyem jsem už měl tu čest několikrát, ale první zářez mě naprosto smetl. Fantastická Lovecraftovská atmosféra od lidí, kteří milují své řemeslo. Pan Boy sice ještě nabírá klasické kontury, ale všechno je na svém místě. Rasputin vynikající. Hned mám chuť sáhnout po dalším díle (který už jsem četl). Bravo.

Čelo
03.03.2017 5 z 5

Jedním slovem to bylo PERFEKTNÍ !!!

Svatoslav
09.06.2016 5 z 5

Hellboy je legenda, kterou netřeba představovat. Dnes ho zná úplně každý, ať už díky obstojnému filmovému zpracování nebo komiksu, který se nesmazatelně zapsal do historie. Mike Mignola fascinujícím způsobem spojuje několik žánrů dohromady. Svou charakteristickou kresbou a stylem vyprávění pozvedá tento komiks na vyšší literární úroveň. Geniální dialogy, jimž nechybí říz a krutopřísné hlášky dělají postavy natolik živé, že se od komiksu nedokážete odtrhnout. Ihned po několika stránkách se dostaví onen blažený pocit zamilovanosti do některé z postav. Ať už do ironicky hláškujícího Hellboye, trochu vážného, ale vždy trefného Abrahama Sapiena nebo ďábelsky výbušné Elizabeth Shermanové.

Jak již napovídá název historicky prvního dílu s roháčem, jsme na úplném začátku. Dozvíme se nejen, jak přišel Hellboy na náš svět, ale bleskurychle prosvištíme téměř všechny hlavní postavy a co je nejdůležitější, poznáme silákovu nemesis číslo jedna. Není jí nikdo jiný, než samotný legendami opředený Rasputin. Skupina z Úřadu pro výzkum paranormálních jevů dostala za úkol po nemilém odchodu roháčova nevlastního otce rozlousknout zapeklitou záhadu. Na začátku netuší, že je čeká nebezpečná cesta plná akce, zvratů a nevyřízených účtů, které se potáhnou i do budoucna. Tým vyšetřovatelů se vydává do děsivého domu, jenž je po staletí pomalu sžírán tamějším jezerem. Rod Cavendishů pronásleduje po devět generací strašlivá kletba s opakujícím se průběhem. Klidný život z ničeho nic naruší nutkavá potřeba odcestovat kamsi na konec světa za vidinou něčeho neznámého. Jediný kdo z rodiny přežívá je letitá madam skrývající děsivé tajemství.

Příběhu se nedá vytknout zhola nic. Jedná se o lahůdku, která nesmí chybět v knihovně nikomu, kdo si libuje v záhadách mísených s humorem, fantasy, scifi či hororem. Děj má neuvěřitelný spád a graduje takovým způsobem, že samotné finále si nezaslouží jiné označení než epický nářez. Geniální dialogy, nezapomenutelné postavy, nervydrásající napětí a akci najdeme v jedné publikaci. Tak dlouze nepřemýšlejte nad slovy zde napsanými a okamžitě upalujte do nejbližšího obchůdku s komiksy nebo knihami. O tomhle se nedá psát, tohle, dámy a pánové, musíte zažít na vlastní kůži! Viva Mignola

martinstefko
15.03.2016 5 z 5

Mike Mignola má velmi specifickou kresbu, velmi hranatou, abych tak řekl, detailní a přesto někdy velmi obecnou, což jen dokresluje dojem z každého příběhu. Musím říct, že Hellboy: sémě zkázy je také úžasně kolorován. Naprosto k němu dané barvy patří, stejně jako je s ním spojen důraz na černou. John Byrne je jako scénárista možná ukecaný (Mignola často jako scénárista mluví velmi málo), ale spolu s Mignolou vytvořili skutečně nezapomenutelné dílo.

memphisz
01.04.2015 5 z 5

Začátek skvělé komiksové série naznačil budoucí směřování (akce, humor, dobrodružství, atmosféra, spiritualita, legendy, mýty atd.). Kresba je ještě nedotažená, ale již má co nabídnout. Celkově se určitě vyplatí přečíst, ale pro mě osobně to není jeden z vrcholů série.

Petrvs
14.04.2014

Ale jo. Špatné to... úplně nebylo... ale na zadek jsem taky nesedl. Příliš lineární, příliš mnoho zbytečné akce. Pro mě jakožto preferujícího civilní či "gaimanovské/weird" komiksy to prostě příliš smrdí pláštíkem... dám ještě pekelnému chlapci šanci a zkusím další díl...

DennisMoore
27.09.2013 5 z 5

Tak tímhle celý ten komiksový skvost začal.

OldaB
11.08.2013 5 z 5

Vynikající atmosféra výborného komiksu. Je až trestuhodné, že jsem tento komiks zatím nečetl. Setkání s Rasputinem, nacistická mytologie, soudný den, kamenná ruka.

Punisher
14.07.2013 5 z 5

Bloumal jsem po knihkupectví a najednou jsem uviděl červenýho bubáka,co má na hlavě něco jako svářečský brejle.O téhle koupi prostě rozhodla obálka.A nikdy jsem ani na okamžik nezalitoval.Aspoň už vím,že Hellboy žádný svářečský brejle nemá, že je prostě skvěle nakreslenej a že se u něj nedá nudit.Je to prostě jeden z nejlepších komiksů,které jsem kdy četl.

Kapis
05.02.2013 5 z 5

Před třemi lety znova přečetl prvních pět knih dohromady a jsem stále nadšen ještě více než před sedmi lety, kdy jsem to louskal poprvé. Noirová kresba s plnými barvami a jedinečným Mignolovým stylem vytváří s Hellboye jeden z nejpůsobivějších komiksů, jehož atmosféra je až uchopitelná. Je to jednoduše výtvarná hostina s pěti Mignolovskými hvězdami;-) Hellboy je jedinečný zážitek, duševní strava, kterou je také člověk živ a radost až na kostru...případně až na zpopelněné tělo, prokláté dubovým kolíkem:-)