Hell

Kniha vás stáhne do podsvětí Andělů pekel, jejichž jméno má mezi všemi motorkářskými gangy Kalifornie ten nejhorší zvuk. H. S. Thompson popisuje ve výmluvných, působivých detailech jejich stroje, vlastní zákony, slang, původ a každodenní existenci...

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29641/hell-s-angels-hF5-29641.jpg 3.923

Hell's Angels: The Strange and Terrible Saga of the Outlaw Motorcycle Gangs (1966)

Literatura světová
Vydáno:, Arcadia

jiri0728
07.08.2016

Těžko říct, co vše je realita a co pouze autorská licence. Hunter sice neustále poukazuje na to, jak se Pekelným andělům nelíbí image, kterou jim vytvářejí média, ale sám svým reportážním způsobem s přemírou nadsázky k tomu přispívá také. I kdyby to ale vše byla smyšlenka, čte se to naprosto parádně a Hunter S. Thompson zůstává jedním z nejoriginálnějších novinářů, který v tomto případě šel doslova s kůží na trh. Jediným minusem je trochu nezvládnutý rozsah knihy, kdy se některé informace prostě opakují a dává se prostor občas i banalitám. Zbytek je ale přesně to, co od knihy čekáte - tedy zábavu, černý humor, historky z "natáčení" a pohled na USA 60. let.

puml
22.10.2013

Pohled do zákulisí Pekelných andělů od novinářské legendy Huntera S. Thompsona, jenž se přímo účastnil "andělských" tahů. Popisy událostí nezapřou svého autora, ale události líčené v knize Thompson podává s neuvěřitelnou dávkou černého humoru. Zásadovost a přátelství na život a na smrt uvnitř klubu se mísí s drogovou závislostí, alkoholismem, násilím, sadismem a v neposlední řadě s notnou dávkou demence. Autentická zpověď, která jde až na krev, a která bez zbytečného démonizování a romantizování ukazuje brutalitu a zároveň i mediální přitažlivost Pekelných andělů pro množství laických i skalních příznivců po celém světě. Doporučuji.

Maat2
21.10.2013odpad!

Vyjádření Sonnyho Bargera ke knize: Hunter S. Thompson napsal 17.5.1965 o HA článek, kterej vyšel v časopise The Kation a jmenoval se „Motorkářské gangy, ztroskotanci a vyděděnci. Líbilo se mi, jak byl ten článek napsanej, i když některý věci zveličoval. Poté, co měl článek dobrou odezvu, vrátil se Thompson do Oaklandu a poflakoval se po nejznámějších motorkářských pajzlech, až jsme se konečně setkali tváří v tvář. Řekl mi, že by chtěl jezdit se mnou a s klubem a pak o nás napsat knihu. Protože se mi líbilo, jak píše, nechali HA z Oaklandu a Friska Huntera za dvě bečky piva tahat se s klubem. Za čas se ukázalo, že Hunter je sráč a pojebanej zbabělec. Dostal od HA nakládačku .Napsal brak. Nejhorší je, že se ta kniha stala příručkou pro fízly. Je tam spousta přehánění a hovadin, který si autor vymyslel nebo musel bejt sjetej, když to psal. Kromě toho nám ten ubohej lacinej zkurvysyn nikdy nedal ty bečky piva. Ostatní pekelní andělé pohlížejí na tu knihu jen jako na další výmrd. A to taky je

pajonek

........jedno velké NIC - prostě zklamání