Helix - I ty budeš nahrazen

Helix - I ty budeš nahrazen https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415279/bmid_helix-fWU-415279.jpg 4 244 71

Americký ministr zahraničí během státní návštěvy Mnichova zemře. Během pitvy na jeho srdci nalezli zvláštní znamení, způsobené bakteriemi? V Brazílii, Tanzánii a Indii zaměstnanci mezinárodní chemické společnosti objevují plodiny a zvířata, která by neměla existovat. Ve stejnou chvíli se Helen a Greg obrací na genetickou kliniku, která by jim měla pomoci s umělým oplodněním. Doktor jim vypráví o neoficiálním výzkumném programu, díky kterému se už narodilo více než sto “speciálních” dětí. Ale pak jedno z těch dětí zmizí a všechno nasvědčuje, že události spolu souvisí...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Omega

Helix - Sie werden uns ersetzen , 2016

markyticka
19.01.2020 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, bála jsem se opakování motivů u autora, ale byl to opět jiný příběh než v předchozích knihách. Bavilo mne to moc, i když mne to nevyděsilo tolik, jako Blackout.

GrouLE
18.01.2020 4 z 5

Kniha mě bavila, byla napínavá a líbilo se mi, jak je vše dobře popsáno i pro člověka, který tomu úplně neholduje. Za mě super čtení.

Tanja00
16.01.2020 4 z 5

Blackout je skvělý. Ale i Helix rozhodně stojí za přečtení. Nad daným tématem jsem se díky knize zamyslela z různých úhlů.

antiope
05.01.2020 5 z 5

Ač jsem se opět ze začátku ztrácela v množství postav jako u předchozích autorových knih, dávám knížce plný počet hvězd. Kniha se čte sama a téma je hodně děsivé, kdyby šlo o skutečnost.

begoni
30.12.2019 3 z 5

Kniha se dobře čte, jako ostatní autorovy knihy.
Téma takovéto genetické manipulace mi přijde absurdní (alespoň v to upřímně doufám). Neuvěřitelně na mě působilo to, jak rychle a s neomezenými možnostmi vždy zasáhli, v pravou chvíli, na pravém místě...Vždycky věděli, kde je mají hledat...
Vím, vždyť je to sci-fi :)
Black out mi přijde nejblíže realitě, asi proto mám tendenci srovnávat (nesrovnatelné).
Nicméně uz se těším na překlad nejnovější autorovy knihy...:)

harena
22.12.2019 4 z 5

Genetická manipulace je určitě dobré téma. Na klinice umělého oplodnění vynalezli nový speciální virus, který bude různými způsoby upravovat mužské spermie. A budou-li mít manželé zájem, bude záležet jenom na typu viru, jaké vlastnosti budou mít jejich potomci. No kdo by nechtěl třeba jenom malinko něco změnit. Kniha se mi četla dobře, není to žádný napínavý akčňák, někoho třeba zpočátku nebude bavit ta trocha vysvětlování, ale kniha vás stejně nepustí, protože jste zvědaví, jak to dopadne. A nakonec ve skutečnosti ani my netušíme, jaké výzkumy a pokusy se neveřejně provádí teď u nás. A stačí malinko a vše se zvrtne. Mně se knížka líbila, trochu jsem rozpačitá z konce, ale určitě stojí za přečtení.

"Devadesát devět celých devět procent dědičné výbavy lidí na celém světě se shoduje. Kromě toho sdílíme i devadesát osm procent genů se šimpanzi."

jirimatejka
12.12.2019 5 z 5

Skvěle napsané, zajímavé téma, dobře zpracované. Z Elsbergových knih zatím nejlepší.

Sushaunne
24.11.2019 3 z 5

Kniha stojí za přečtení. Příběh zajímavý, děj plyne rychle. V žádné knize jsem ale zatím nenašla tolik chyb, což mi během četby hodně vadilo.

raidmnoid
20.11.2019 4 z 5

Pořadí vydaných knih autora má sestupnou tendenci. Napětí v Blackoutu bylo úžasné, ale u této knihy jsem se v pasážích nudil. Myšlenka fantastická, napětí spíše mírné, závěr pro mě katastrofický. Očekával jsem opět knihu plnou akce, kdy se něco strašně pokazí a hlavní hrdinové se budou snažit s nasazením života problém vyřešit. Zde byl ve své podstatě problém obrovský, ale napětí minimální.

Harmonika_one
04.11.2019 3 z 5

Každá autorova kniha mě donutila se zamyslet, ať už v obecné rovině, nebo jak bych se zachovala v kůži některé z postav. To vnímám jako velké plus a je to i důvod, proč mám autorovy knihy v oblibě. Opět zde předestírá palčivé téma dnešní doby, přes geneticky modifikované potraviny/zvířata až k vylepšení lidského genomu. Líbí se mi, že nastiňuje i důsledky, resp. širší kontext, aneb jak se "dobrý" úmysl může vymknout z rukou a obrátit proti stvořitelům potažmo lidstvu. Je to děsivé. Příběh, který vychází z reálných základů a dost dobře by se mohl stát... Kdo ví, co nás čeká v budoucnu? Z toho prostě mrazí.
Blackout však u mě na pomyslném řebříčku vede. Zřejmě je to tím, že na autorovu první knihu (kterou čtete, ne nutně tu první, která byla vydána) se nezapomíná stejně jako na první lásku. :-) I téma Blackoutu mu bylo bližší.
A co vy, chtěli byste moderní dítě?

Tento úryvek z knihy vystihuje proč mám autora ráda:

„Stojíme před mnohem závažnější otázkou,“ namítl George Vanouskaukis, profesor filosofie a etiky ze Stanfordu. „Byly nově definovány samy hranice lidství. A v budoucnu budou stále přepisovány. Jsou tyhle děti lidmi v běžném slova smyslu? A pokud ne, kým vlastně jsou? Platí pro ně lidská práva? A pokud jsou oni novými lidmi, kým jsme my? Odpovídají-li popisy a propagační videa skutečnosti, budeme pro ně zhruba tím, čím jsou mladší sourozenci nebo geniální lidoopi pro nás! Budou pak lidská práva platit pro nás? A to je teprve začátek!“

Beer_bro
15.10.2019 4 z 5

Po nadšení z příjemného čtení Blackoutu a raději vynechaného Zera jsem se těšil na tuto knihu.
Blackout mi sedl více. Možná kvůli tématu. V této knize jsem našel i chyby, jako kdyby vydavatelé spěchali. Naštěstí jich není moc.
Proč tedy číst? Stejně jako další knihy autora, je zde probíráno téma, které společnost rozděluje až děsí. Není na škodu se zamyslet nad budoucností lidstva.
Proč nečíst? Existuje mnoho zajímavějších knih podle mého názoru. A číst vícekrát hlášku "Vždyť to jsou (jen) děti!" během příběhu mně omrzelo. Zvláště po tom, co dokázaly.

thrillery genetika sci-fi

Marc Elsberg (p)