Helimadoe ekniha

Koupit

Psychologický román je půvabným příběhem dospívání studenta z konvenční měšťanské rodiny, v němž hraje rozhodující úlohu pět svérázných dcer venkovského lékaře.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260758/helimadoe-na4-260758.jpg 4.1217
Romány, Literatura česká
Vydáno (ekniha), Městská knihovna (Praha)

Kniha Helimadoe

miri.f
předevčírem

Po letech jsem se vrátila k povinné četbě ze střední školy a rozhodně jsem nelitovala. Havlíček používá vskutku osobitý popis děje a nemohu se zbavit dojmu, že "svou" Doru skutečně miloval. Také jsem v knize narazila na několik pasáží, které mne skutečně oslovily, což jsem nečekala. Anebo teprve možná až nyní chápu obsah jednotlivých slov, které jsem jako dívka ještě nedokázala plně pochopit. Viděla jsem i o něco málo slabší filmové zpracování, tam bych vytknula jen to, že Helena a Lída se moc neslučovaly s popisem v knize. Možná snad, kdyby Bydžovská nehrála mlčenlivou Lídu, která ve filmu rozhodně nebyla mlčenlivá - ale role Heleny by jí padla jako ulitá. A naopak filmová Helena měla být Lídou. Tady však hodnotím knihu a tu bych doporučila každému, kdo se chce alespoň na okamžik vrátit do svého dětství a ke svým prvním pocitům pramenících z milostného poblouznění.

Radka1911

Nádherná, poetická kniha. Doporučuji i filmové zpracování.

mol378

Ty Havlíčkovy ženské postavy, ty stojí ve všech knihách zato. A tady je vedle sebe pět úplně odlišných typů, každá hezká jiným způsobem. Zvenčí vypadá život rodiny Hanzelínovy jako vesnická idylka - ale pod povrchem kvasí vášně a nečekaně propukají!

Mindy
11.11.2019

Moc pěkná knížka to byla. Dobře se mi četla. Popisuje těžký osud chudých lidí z období před první světovou válkou, kteří neměli moc nadějí na jiný, lepší život. Hezké srovnání s městskou "lepší společností", Emilova maminka je ukázkový příklad.
A název knihy? To je prostě nádhera.

-Pečivo-
21.10.2019

Pozor, pozor! Dnešní recenze dne je tady! Takže - pan Havlíček si nabral velkou naběračku Pečiho důvěry svým Neviditelným a musím říct, že jsem mu po tomto díle tu naběračku zase sebral.

Helimadoe je romantický příběh puberťáka z měšťanské rodiny, který tráví veškerý svůj čas u doktora a jeho pěti dcer - Heleny, Lídy, Marie, Dory a Emy. Proto Helimadoe, že jo. Klukovi je 15 a holkám 14-32. Takže vlastně zaděláno na pořádnou pubertální prasárnu.

Bohužel jsem tak zklamán, že budu spoilerovat - ani jeden fullfrontal a nula kojtů. NULA! Ptáte se co tam celou dobu ten pubertální hejsek dělal? To se ptám taky! 5/10

maryska09
14.07.2019

Půvabná kniha která se stala předlohou neméně půvabného filmu. Závěr je na naší zrychlenou dobu snad příliš rozvláčný, ale u takto staré knihy to čtenář rád odpustí. Doporučuji

ela1972
27.06.2019

Co dodat. Hezké od začátku až po samotný konec.

Aghatte
21.06.2019

Naprostá klasika, nádherná kniha, kt. mě v pubertě dostala do kolen, čteno spoustakrát, mám ji od té doby v knihovně. Pan Havlíček je můj oblíbený autor a jeho díla jsou nadčasová, jeho psychologie postav je dokonalá.