Eso v rukávu

Eso v rukávu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22132/eso-v-rukavu-22132.jpg 4 30 10

Helga Rolfe série

Helga Rolfeová, přitažlivá, vzdělaná a inteligentní žena z Floridy a manželka jednoho z nejbohatších mužů na světě, se na obchodní cestě v Německu seznámila s příjemným mladíkem. Helga měla vždy slabost pro hezké mladé muže a Larry ji okamžitě okouzlil. To ještě netušila, že se její pobyt v Evropě změní v děsivou noční můru a že bude mít strach jako ještě nikdy předtím. Helga se stane obětí rafinovaných intrik, přičemž může ztratit i šedesát milionů dolarů, které má jednou zdědit po manželovi. Jejím protivníkem v této nebezpečné hře je nelítostný vyděrač, který vše nastrojil s neuvěřitelným důvtipem. Stane se vítězem on, anebo Helga najde ještě jedno eso v rukávu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ametyst

An Ace Up My Sleeve , 1971

mgeisselreiter
19.05.2023 4 z 5

Poměrně prostě napsaná krimi, která ale jako i mnoho podobných od Chase zaujme a nepustí. Mnoho překvapivých zvratů. Je to nenáročné oddechové čtení, ale baví. 75%, 19. 5. 2023.

kokrokr
14.11.2022 3 z 5

Tak tohle mě nezaujalo, nudné a překombinované.

Bookwrom
31.10.2022 5 z 5

Všechny tři příběhy ze série Helga Rolfe jsou přímo ukázkovým příkladem vrcholu spisovatelova umění tohoto žánru. S velkou nadsázkou mohu říci, že v nich o moc nejde, žádné velké násilí, skoro žádné mrtvoly (jestli její manžel zemřel opravdu pomocí magie vooodoo je na fantazii čtenáře), ve všech příbězích jde "pouze" o vydíranou ženu a přesto je to napsáno tak, že se od toho nelze odtrhnout. Pro všechny tři příběhy této série je pět hvězdiček ještě málo.

Radoľa
14.06.2021 2 z 5

Jamesa Hadleyho Chaseho mám vcelku rád, najmä vďaka príbehom životných lúzrov, ktorí si zrazu myslia, že dokonalým zločinom spasia svoj život. Po spáchaní mordu sa márne snažia hasiť plamienky nedokonalosti v "perfektne" vymyslenom a zrealizovanom čine.

Eso v rukáve ponúka niečo trochu iné. Postavené je na neustále sa meniacich zvratoch v deji. Kto má rád takéto neustále twisty, ten si knižku nepochybne užije. Neponúka príbeh lúzra, ale zazobanej paničky v problémoch.

Problém je v tom, že oproti množstvu dejových zvratov, kniha neponúka zodpovedajúco skonštruovaný a napínavý príbeh. Len lacnú, šestákovú story o zlatokopke, čo má rada sex a vďaka tomu sa dostane do prieseru, z ktorého sa snaží vyhrabať. Ufff. Až tak nezaujímavo nahodená udička, že v záverečných stranách mi bolo vcelku jedno, kto napokon bude triumfovať.

DzordanoChruno
30.11.2020 odpad!

Krajne nesympatické až odporné postavy, priblblý dej a štýl písania nehodný majstra. Toto som dočítal fakt s maximálnym sebazaprením a predpokladám, že so sebazaprením to autor aj písal (napr. pri čakaní na úrade, alebo prešľapujúc s plným mechúrom pred obsadeným WC vo vlaku). Sorry, Jamesi, jednoznačný odpad.

alnahu
12.06.2017 5 z 5

Tentokrát jsem sáhla opět po detektivce od mého oblíbeného autora a opět mě nezklamal.Příběh Helgy ,která se provdá za nejbohatšího muže světa,ten má ovšem podmínku-musí mu být věrná,což je pro Helgu velmi těžké,když má slabost pro přitažlivé mladé muže.Helga se stane obětí vydírání ,její protivník je nelítostný vyděrač,jak se Helga s této léčky vyvlékne se dočteme v tomto příběhu.Dobře se četla.Určitě si přečtu další díl o Helze Rolfeové.

Macek58
03.08.2015 3 z 5

Dovolenkový oddychový čtení.

marwinmh
11.07.2014 3 z 5

Kniha to nebyla špatná, zápletka mě zaujala, ovšem nemohla jsem přijít na chuť Larryho způsobu vyjadřování.

astroweb
02.10.2013 5 z 5

Jeden ze super Chaseu, stále zvraty, příjemné napětí,málo postav, to mám rád.

vitavita
16.05.2012 4 z 5