Helenka a Princezna

Příběh, v němž se prolíná realita s dětskou fantazií, vypráví o školačce Helence, která se spřátelí se zatoulanou kočkou Princeznou a spolu s ní se pokusí, aby starou opuštěnou paní ve městě navštívila dcera, jež na maminku zapomněla. Milá novelka, doprovázená ilustracemi Heleny Zmatlíkové, potěší především začínající čtenáře....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84266/helenka-a-princezna-84266.jpg 4.343

Kniha Helenka a Princezna

Metla

A ještě jednou osvědčené duo: pan Eduard Petiška ve spolupráci s ilustrátorkou Helenou Zmatlíkovou. V hlavní roli opět děvčátko, tentokrát Helenka, která při svých toulkách městečkem narazí na kočku a zavítá s ní do tajemné zahrady. Pozná tamní obyvatelku, obohatí svůj i její život a dostane nápad, jak spojit zpřetrhaná lidská pouta. Příběh má správný punc bezstarostného dětství, kdy neznámo, tajemství a kouzla nacházíme všude kolem, než dospějeme a svět nám zevšední. I tady mají v ději své místo kamarádi, rodinní příslušníci, zvířata, sny, touha objevovat, pomáhat. Hezké a milé čtení s potenciálem oslovit čtyřleté děti (spíše tu upištěnější část, inklinující k růžové barvě), zrovna jako osmileté. 85-90%

Lucissia
25.10.2018

Krásná knížka s jednoduchou zápletkou a milými obrázky paní Zmatlíkové. Moc pěkně se mi předčítala a děti krásně poslouchaly. Pan Petiška prostě umí :-)

karolina7748
11.12.2017

Jedna z mých prvních knížek ☺

VENDY28
18.09.2017

hezká knížka a vystupovala tam i princezna.

Elulilinka1
13.07.2017

Co jiného než mohu napsat, že tato kniha mě nečekaně okouzlila a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

martas006
29.05.2017

Četla jsem ji jako malá na prázdninách u babičky a byla jsem do ní zažraná :D

smisekL
13.05.2017

Nejoblíbenější knížka mého dětství. Četla jsem ji neustále dokola.

Briv
10.01.2016

Moc pěkná knížka, co potěší malé čtenáře, měla jsem ji moc ráda a ilustrace Heleny Zmatlíkové to pozvedají ještě o stupeň výš.

Honzíkova cesta
Honzíkova cesta