Hra na mačku a myš

Hra na mačku a myš https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384988/mid_hra-na-macku-a-mys-lXq-384988.jpg 5 33 6

Helen Grace série

Hlavná vyšetrovateľka Helen Graceová sa celý život ukrývala – za policajný preukaz, za povesť jednej z najšikovnejších policajtiek v krajine, za dokonalú fasádu neomylnej profesionálky. Až kým sa po falošnom obvinení neocitla v radoch odsúdených. Dni v hollowayskom väzení sú krátke, noci dlhé. Za každým rohom číha smrteľné nebezpečenstvo. Trestankyne nemajú bývalé policajtky v láske, najmä ak nejednu z nich dostala za mreže práve Helen. Na tom sa nič nezmení, ani keď v cele nájdu zohavené telo. Helen vie, že musí vypátrať surového vraha, pretože inak môže byť ďalšia v poradí. Na mieste, kde nikto neverí v spravodlivosť, sa každý musí starať sám o seba.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Hide and Seek , 2016

Lexie321
26.07.2022 5 z 5

Ďalšie napínavé pokračovanie úžasnej krimi série.

mirec88
23.08.2020 5 z 5

Ach, Helen. Si fakt silná osobnosť. Pri tvojej odvahe a bojovnosti by hocikto iný mohol len blednúť závisťou. Dá sa povedať, že je to 2.časť knihy Keď čert nespí a Arlidge opäť nesklamal. Skvelé.

knihomolka_eli
25.02.2020 5 z 5

Knižku som prečítala na jeden raz, ako som ju chytila, už som ju nepustila. Veľmi ma zaujímalo ako to s Helen dopadne. Charlie ma zas vôbec ničím nesklamala a prekvapila ma Sandersová - pozitívne :) . Kniha bola super, hoci priznám sa, že páchateľ z väzenia mi bol jasný oveľa skôr, než ho odhalila kniha, hoci som nepoznala pravdu o vrahovi, no neskôr sa objasnili dôvody, pre ktoré to ten človek robil. Skôr by ma vôbec nenapadol jeden tip, ktorý najskôr skúšala Helen. Kniha sa naozaj veľmi dobre čítala. Bola napínavá od začiatku až po koniec. A rovnako ako všetky predošlé, určite odporúčam :) .

Dada077
11.03.2019 5 z 5

Vyšetrovateľka Helen Graceová je obvinená z troch vrážd a po rozsudku uväznená v ženskej väznici, kde čelí násiliu a hrozbám od väzenkýň, ktoré sama za mreže dostala. A nielen im. Vo väznici vyčíňa sériový vrah, ktorý svoje obete – väzenkyne po smrti rituálne zohavuje. Ani obmedzené možnosti nezastavia Helen vo vyšetrovaní, no obludný väzenský kolotoč je nad jej možnosti. Vonku sa zase jej kolegyňa Charlie Brooksová snaží dokázať nevinu svojej parťáčky a naháňa Heleninho synovca, ktorý jediný mohol na svoju tetu hodiť tri vraždy, aby ju dostal navždy za mreže.
Výhodne krátke, ale k veci kapitoly a rýchly spád, aký Arlidge dáva svojim krimi príbehom ma prinútili, aby som knihu neodložila a prečítala ju za jediný deň.

MarianP
31.12.2018 4 z 5

Výborné, taká klasika od Arlidgea. Kniha po ktorej isto siahnete ak dočítate knihu "Keď čert nespí", čiže Hra na mačku a myš je ako taká "dvojka" k čertovi. Som rád, že túto kapitolu s Helen autor uzavrel. Ak by to bol koniec celej série, vôbec by mi to nevdilo, ale myslím, že autor prinesie niečo nové.

ivana1975
21.08.2018 5 z 5

Skvele ako vzdy. Helen je bojovnicka. Uz sa neviem dockat dalsieho pokracovania.

Kniha Hra na mačku a myš je v