Heinrich Himmler - Soukromá korespondence masového vraha (1927-1945)

Heinrich Himmler - Soukromá korespondence masového vraha (1927-1945) https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242797/bmid_heinrich-himmler-soukroma-korespond-242797.jpg 5 5 3

Ukázky z nedávno objevené korespondence manželů Himmlerových doplněné záznamy z kapesního kalendáře Heinricha Himmlera a z deníků jeho ženy a dcery. Zdánlivě nevinné dopisy mají výjimečnou historickou hodnotu a dávají nahlédnout do soukromého života druhého muže třetí říše. Projevuje se v nich neochvějné přesvědčení jednoho německého manželského páru, jenž si o sobě myslí, že se podílí na „veliké době“, a není schopen poznat, že se jedná o veliké zločiny. Dopisy ukazují Heinricha Himmlera jako manžela a otce rodiny i jako přesvědčeného antisemitu a aktivního nacistu. „Mně se i při tom množství práce vede moc dobře.“ Heinrich Himmler v červenci 1941 Marze Jakkoli tyto dopisy dnes mohou občas znít směšně, musí v nás jejich zdánlivě maloměšťácká normálnost v zásadě vzbuzovat strach. Z předmluvy Katrin Himmlerové a Michaela Wildta... celý text

Fenix188
12.11.2017 5 z 5

Velmi čtivé. Malý zásadový a pompézní človíček, který, kdyby se nedostal k moci, by pravděpodobně dožil někde v zahořklosti k celému světu mezi svými mýty a svíčkami. V počátečních dopisech psal Marze, jak věří, že v každém člověku je nějaký kousek dobra a poslední dopis ukončil pozdravem Heil Hitler. Strašlivá proměna ve zrůdu během pár let..

jardaplech
20.01.2017 5 z 5

Tak tohle bylo už hodně dobré to chválím

achilles
18.08.2015 5 z 5

Zvláštní kniha. Soukromá korespondence a deníky známého nacisty mezi jeho ženou a později i dcerou, u kterého známe jeho skutky a i jeho konec a mohlo by nás vše, co píše nechat chladným, vzhledem k zvěrstvu, na kterém se podílel, stejně v té korespondeci lze najít obyčejného milujícího a rodině oddaného člověka. Stále si kladu otázku (a je to i důvod, proč mě stále baví číst o těchto lidech), kolik současných politiků a tzv. VIP lidí by podlehlo moci či možnosti mít nad někým moc a provádět něco, co je téměř v moderním světě nemyslitelné. Kolik lidí by se změnilo, odhodilo ideály a morálku, aby se dostali někam výš, nebo aby se udrželi, tam kde jsou?

Autoři knihy

Michael Wildt