Heidi, děvčátko z hor

Heidi, děvčátko z hor https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44511/bmid_heidi-devcatko-z-hor-hNy-44511.jpg 5 764 150

Dojemný příběh s dobrým koncem vypráví o osiřelém děvčátku Heidi, o které se nemá kdo starat, a tak skončí u svého mrzutého dědečka v horách. Oba k sobě ale postupem času najdou cestu a vytvoří se mezi nimi silné pouto. Heidi si hory zamiluje, najde zde svůj domov. Za čas ale musí odjet. Její teta totiž slíbila jedné bohaté rodině, že Heidi bude dělat společnost jejich nemocné dceři Kláře. Heidi se s Klárou okamžitě spřátelí, ale stesk po dědečkovi a po horách je tak velký, že se vrátí zpátky domů. S Klárou se však tak docela loučit nemusí, brzy totiž přijede Heidi do hor navštívit. A kdo ví, třeba se v krásném prostředí hor i uzdraví…... celý text

certik003
12.07.2019

Dojemné vyprávění o malé Heidi, která si zamiluje svého dědečka a hory, ve kterých s ním žije tak, že přestože má ve městě kamarádku, chce se vrátit domů. Konec je až moc pohádkový, ale v knížce určené dětem to ničemu nevadí.

FilDaV
27.06.2019 4 z 5

Opravdu hezká rodinná knížka odehrávající se v pohádkové švýcarské horské krajině, která okouzlí aučaruje vám. Opravdu není divu, že dnes je již Heidi několikrát zfilmována a tento svazek je celosvětové dílo. Vřele doporučujeme a uvidíte, že pokud máte kouska citu, nebudete zklamaní!

Hoshi
21.06.2019 5 z 5

Už v dětství jsem tuhle krásnou knížku s krásným příběhem milovala. A stejně jako tenkrát jsem dojatá a těším se, až tento příběh o děvčátku Heidi, dědečkovi, Kláře, Petrovi a krásných alpských horách budu jednou předčítat svým dětem.

DK197
11.05.2019 4 z 5

Pěkná knížka.

Messilina
22.04.2019 5 z 5

Krásná knížka pro děti. Rozhodně se domnívám, že vedle pohádek Boženy Němcové by měla být v dětské knihovničce i Heidi.

hrdlickova_61
06.04.2019 5 z 5

Četla jsem ve vydání z roku 1989 s obrázky Daniely Hahnové. Příběh je to kýčovitý, ale umím si představit, jak dovede malé čtenáře zaujmout a potěšit, a tak potěšil i mě. Ráda bych si někdy přečetla původní vydání. Jednak z principu, pro porovnání, tak jako i u jiných knih, jednak proto, že v téhle podobě četla tuhle knížku v dětství moje maminka a měla ji ráda. A já jsem měla ráda maminku...

knihovnička007
04.04.2019 5 z 5

Krásná kniha, moc se mi tehdy líbila.
Moc jsem fandila Heidi, aby si našla k dědečkovi vztah... Miluju hory a úplně jsem se tam viděla.

JulianaH.
30.01.2019 5 z 5

Vůbec nejmilejší knížka mého dětství: líbilo se mi, že (v mém vydání) byla Heidi světlovlasá tak jako já. Máti mi ji musela číst stále dokola. Dodnes se k ní ráda vracím A V mojí „dospělé“ knihovně má čestné místo.

Heidi byla horalka a já jsem vyrostla v podhůří, s výhledem na Krkonoše. Čím jsem starší, tím ochotnější jsem věřit, že krajina se vtiskuje do člověka. J. Jungmann kdysi napsal, že prý vábení domova dovede úplně a do dna duše pocítit jedině horal; měl asi pravdu.

Pavlína79
06.01.2019 5 z 5

vzpomínám na ní jako na nejlepší knihu svého dětství ...

Fany09
08.12.2018 5 z 5

Kniha je bozí.

Broučice
27.11.2018

heidi je holka která musí být u dědečka ,ale ze začátku se bojí .ale pak zase nechce pryč.

Šéfová007
08.11.2018 5 z 5

Kniha je krásná, velice odpočinková a skvěle napsaná. Zamilujete se díky ní jak do hlavní hrdinky Heidi, tak do švýcarských Alp, aniž byste je někdy viděli.
Na knize mě potěšila detailnost autorky při popisu okolí. Překvapilo mě, jak si tak malá holčička dokázala poradit bez rodičů, jen s dědečkem.
Doporučuji!

Efča59
20.07.2018 5 z 5

Krásná kniha mého dětství, kterou jsem nyní s radostí předčítala i dceři.

Nočnípták
17.06.2018 5 z 5

Mezi mé oblíbené knížky z dětství patří určitě i Heidi. Ta s ilustracemi od Daniely Hahnové. Vidím totiž velký rozdíl mezi tou mojí a těmi novějšími. Myslela jsem, že je to jakási nostalgie, ale tím to nebude. Moje vnučka totiž má jednu tu novou a také se jí víc líbí ta moje. Ve mně rozhodně rozporuplné pocity nevzbuzovala jako v Květince 008. I v jiných knihách se psalo o dětech s nějakým postižením. Namátkou třeba Kulhavý šermíř od A. Zhoře, nebo v knihách o Kájovi Maříkovi. Ani ve foglarovkách se neobjevují jen aktivní a optimističtí chlapci. Tady je vidět, jak různě prožívají děti stejný příběh. Asi je to opravdu dáno prostředím a výchovou, jak píše Chesterton.
Jako povinná četba asi zařazená není na žádné škole. Naše děti měli četbu doporučenou a tam ji učitelka zařadila, protože většina třídy si to přála. Ta většina totiž byla děvčata. Kluci sice frflali, ale nakonec se to líbilo i jim. Proč si Andi nepřeje Harryho Pottera ? Dnešní děti ho mají rádi. Co děti, vždyť já taky. A to jsem babča. Ovšem nad mojí něžnou Heidi není.

m.valova
15.06.2018 5 z 5

Nádherná dětská knížka,možná už dnešní děti její krásu nedokáží náležitě ocenit,ale mě se neomrzí nikdy...

Chesterton
14.06.2018 5 z 5

Doposlouchávám audio s Luckou Vondráčkovou, na které je znát, že si knihu fakt užila. Nevstoupila jsem podruhé do stejné řeky a ani jsem to nečekala. Atmosféra načtené knihy trochu víc připomíná třeba Pipi Dlouhou punčochu, (která byla mou jednoznačnou favoritkou:) ale nevadí, alespoň se nevytratil optimismus příběhu! Nepamatuji si, že by ve mně v dětství vzbuzovala rozporuplné pocity. Asi, že jsem sama měla velice realistickou výchovu :) Tahle živá, citlivá, krásně horsky průzračná dívenka, které nechybí téměř nikdy radost ze života je dobrou parťačkou do reality všedních dnů.

reader.007
17.05.2018 4 z 5

Přepůvabná knížka. Příběh je známý přímo notoricky, ale kouzlo krásy švýcarských Alp žádná z filmových verzí nedokáže odrazit dost věrně. A tím méně umí (a chce) film zdůraznit i pokrytectví a předpojatost která definuje chování vesničanů k Heidinu dědečkovi. A to je třeba aspekt knížky, kterou já doceňuji až jako dospělá čtenářka.

Andi
02.05.2018 5 z 5

Četla jsem úplně poprvé a teprve nedávno. Jedna z nejkrásnějších knih vůbec. Tohle snad ve školách na seznamu povinné četby děti nemají, že? Měly by. (Třeba namísto Harryho Pottera)

Ťapulka
06.04.2018 5 z 5

Knihu jsem četla až nyní jako dospělá a moc jsem si každou její stránku užila! Rozplývala jsem se nad popisy alpské přírody, kterou tak miluji! Záviděla jsem Heidi dny strávené ve společnosti alpských květin, stromů, hor, koz... A její schovávání housek pro babičku mě tak neskutečně dojalo! Kniha byla pohlazením po mé dušičce a určitě se k ní ještě někdy vrátím a určitě si také přečtu i další příběhy Heidi

PetraaMatouš
05.04.2018 4 z 5

Taky jsem z této knihy měla rozporuplnné pocity. Upřímně jsem ji četla pak odložila a znovu a znovu. Poprvé jsem ji dočetla až někdy ve 13 - 14letech. Mýmu malýmu se nelíbí, ale má ještě čas.

přátelství pro děti zfilmováno pro děti od 6 let sirotci horalé

Autorovy knížky

Johanna Spyri
švýcarská, 1827 - 1901
2010  92%Heidi, děvčátko z hor

Kniha Heidi, děvčátko z hor je v

Přečtených1 248x